Autor Tema: Може ли неко да ми објасни шта ми треба да преведем мотор - пенту која је увезена из иностранства на  (Pročitano 2136 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Може ли неко да ми објасни шта ми треба да преведем мотор - пенту која је увезена из иностранства на своје име . Већ имам један мотор који користим и уведен је у пловидбену дозволу .

Sent from my S80 using Tapatalk


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Ваше питање није довољно јасно формулисано (бар мени).

На чије име је мотор увезен - ваше или неко друго?

Ако је увезен на ваше име, процедура је једноставнија.
Довољно је да одете до надлежне капетаније и поднесете зантев за упис у пловидбену дозволу. При том, подносите рачун из иностранства, копију царинске декларације, у којој мора да буде уписан број рачуна или уговора о купопродаји у иностранству, марка и ознака мотора, серијски број мотора и снага мотора.
Обавезно у декларацији мора да пише да сте измирили царинске даџбине и платили порез који вам је царина утврдила.
Уз то, мораћете да платите и таксе прописане за поступак уписа мотора у пловидбену дозволу.

Уколико је у царинској декларацији уписано име увозника од кога сте ви одлучили да купите увезен мотор, потребно је да са увозником закључите уговор о купопродаји у ком су наведени сви технички детаљи из царинске декларације.

Имајте на уму, кад упишете и тај други мотор, мења вам се пореска обавеза - порез који се плаћа при регистрацији, обрачунава се на укупну снагу оба мотора.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Тек планирам да купим мотор од човека који је увезао . Хвала на информацијама .

Sent from my S80 using Tapatalk