Autor Tema: Stigla bela lađa  (Pročitano 8816 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Stigla bela lađa
« poslato: 15, 03, 2021, 15:07:09 posle podne »
Dakle konačno sam posle 6meseci uspeo da uđem u Sloveniju i doteram lađu kući. , a ceo postupak je tekao relativno lako. Ujutru oko 8h dobijam PCR test i odmah kačim prikolicu i krećem put Izole. Ispred Rume se uključim na ˇ" bratski " auto put i vozi Miško , pošao sam sam samcijat zato što oni koje bih ja vodio a oni koji su mogli nisam bio raspoložen. Planirao sam da u HR uđem preko Šida pošto je manj a gužva i lakši prelaz. Granicu sam ugledao oko podne i začudio me kilometarski red šlepera , ali ja normalno na putničku rampu i vozi. Naši samo osnovno a hrvati papire od prikolice , ja im ponudim test a oni meni , neka to će ti tražiti slovenci. Jedan me čika parkirao sa strane i počeo da " vizitira" auto i ugleda tri balona goriva- šta je to- reko prvi put vučem prikolicu pa da imam rezervu, pa ne smeš kaže da unosiš gorivo ,  izvinte izvinte stariji čovek nisam znao , ajde srećan put nemoj ponovo, i tako ja napustim prelaz BATROVCI , - što sam kasnije video u pasošu - Jer je trebalo da se isključim kod Iloka sa auto puta za Šid. Posle par odmaranja i bezbednog obilaska ZG i ljubljane pomraku stižem u poznat kraj , pošto sam služio u Postojni , i posle dva raspitivanja u Izoli stižem pred kapiju Jahtodelavnice , što bi mi rekli brodogradilišta , u stvariviše remontni zavod sa pratećim radionicama i suvim vezom a dizalica 60t. Kontaktiram čuvara na kapiji i on mi odobri - na srbohrvaščini  ,a i kasnije sam imao sreće da mi se nađu ljudi ili srbi ili polu srbi i pomognu mi- da se parkiram pred vrata da bih prenoćio , a ujutru mi stiže prodavac da obavimo sve što treba, te ja posle šetnje uz obalu odem na spavanje. Kad ustanem pišem dalje.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #1 poslato: 15, 03, 2021, 15:18:07 posle podne »
A fotke posebno

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #2 poslato: 15, 03, 2021, 15:20:26 posle podne »
 fotke baška

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #3 poslato: 15, 03, 2021, 17:54:22 posle podne »
Ajde neka je sa srećom, da što pre zaploviš!

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #4 poslato: 16, 03, 2021, 05:11:05 pre podne »
Срећна куповина , видим одустао си од "ketcha".

Sent from my S80 using Tapatalk


Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #5 poslato: 16, 03, 2021, 07:57:39 pre podne »
kakva lepa prica u gomili losih. Jos jedna prinova :)
da te lepo sluzi i da oplovis milion milja.
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #6 poslato: 16, 03, 2021, 08:10:59 pre podne »
Nek je sa srecom !

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #7 poslato: 16, 03, 2021, 20:38:44 posle podne »
bravo.
srescemo se u grkoj valjda nekad

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #8 poslato: 18, 03, 2021, 10:58:53 pre podne »
Hvala na lepim željama , a što se kecha tiče to ostaje ali tek kada rešim status u Grčkoj a ovaj je samo da premostim to vreme.
E pa da nastavim, ujutru me probudila škripa kapije i pogledam a prema kolima ide jedna gospa u uniformi i zamoli me da se pomerim unutar kruga firme pošto tu gde sam treba da se parkiraju radnici. Tu sam malo vizitiro parkirane lađe i u tom je stigao i prodavac . Od njega saznajem da je barka ustvarina mrtvom sidru u Ankaranu i da je treba preko zaliva zaliva prevesti u Izolu na dizalicu. To smo manje više obavili motorom pšošto nije bio poneo jedra. Ljudi mi lepo podignu jarbol pa onda trup i operu trup i za to ih častim € 190 . Posle pranja zamolim radnike na dizalici i daju mi veliku brusilicu i nekoliko ploča pa prodavac - Dečko oko 35g-  i ja skratimo peraje kobilice pošto sam i onako nasmeravao da modifikujem peraje kobilice , ali bez gubitka maritimnih osobina. Onda milepo spuste na prikolicu i na mojae pitanje koliko dođem za brusilicu kažu neko pivo, ja dam €20 , a oni kažu to je premnogo. .Taj dan je bilo već kasno da jurimo carinu u Kopru za papire pa se dogovorimo preko špeditera za ujutru. Kada sam rekao službenici na ulazu da krećem ujutru rekla mi je da mogu da se parkiram u krugu firme i na moje pitanje gde je najbliži motel da se ne gužvam ponovo u kolima ,  kaže da ništa ne radi zbog korone , pošto su oni - Izola- u crvenoj zoni . Ja odem malo u šetnju a kada sam se vratio ona mi kaže da mi je sredila sobu kod jednog poznanika , kad ono čova sa Uba u tamo je već 40g a ima neko drveno čudo , turističko preko 15m i 6-7m širine pa mi da svoju kabinu da prespavam , i to sve ban b adava a u ponudi i sokovi i pivo i vino. Ujutru pre zore spakujem jarbol na trup i krenem na jednu pumpu u blizini gde je trebalo da se nađem sa špediterom koji bi doveo carinika da se ja ne zavlašim sa prikolicom po Kopru i tražim carinu. Na pšolasku se najsrdačnije pozdravim sa službenicom ko da se znamo od rođenja i saznam da je njoj ćale srbin. Na pumpi sam bio oko 3h dok su došli carinik i špediter i dok je posle špediter meni doneo papire i to sve za samo €50. Na granicu SI-HR stignem popodne i tu prođem glatko kod obe postave. Tu kreće mučenje kroz bratsku republiku , ali o tom kasnije

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #9 poslato: 18, 03, 2021, 11:22:15 pre podne »
Huh, sto volim ove dogodovstine... jh

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #10 poslato: 18, 03, 2021, 11:46:17 pre podne »
To se zove avantura, kao u stara dobra vremena :D

Svaki dan bi čitao po 10 ovakvih priča da se ne umorim...

Van mreže Amigos

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #11 poslato: 18, 03, 2021, 11:50:39 pre podne »
da pogadjam šta je bio problem ? kačiti prikolicu 2.7 tona nosivosti za fiat doblo je ozbiljan prekršaj i povlači automatsko isključenje iz saobraćaja i ovde u srbiji,a mogu zamisliti kako je preko.. čak i ako je prazna.  niti je to vozilo predvidjeno za te terete, a još manje kuka gde opterećenje ne sme preći 50 kg. pre par dana su mom komšiji izlomili šlepericu  koju su zakačili za fiat stilo i koja je iščupala vučni uredjaj i otkačila se... neverovatna je količina optimizma sa kojom naši ljudi kreću na put i pri tom ugrožavaju i svoj život i tudji.
« Poslednja izmena: 18, 03, 2021, 12:18:05 posle podne Amigos »

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #12 poslato: 18, 03, 2021, 23:00:38 posle podne »
da pogadjam šta je bio problem ? kačiti prikolicu 2.7 tona nosivosti za fiat doblo je ozbiljan prekršaj i povlači automatsko isključenje iz saobraćaja i ovde u srbiji,a mogu zamisliti kako je preko.. čak i ako je prazna.  niti je to vozilo predvidjeno za te terete, a još manje kuka gde opterećenje ne sme preći 50 kg. pre par dana su mom komšiji izlomili šlepericu  koju su zakačili za fiat stilo i koja je iščupala vučni uredjaj i otkačila se... neverovatna je količina optimizma sa kojom naši ljudi kreću na put i pri tom ugrožavaju i svoj život i tudji.
meni ovo deluje kao obicna prikolica za plovilo do 2t a i brod ne deluje da je veliki.
a za 5 godina ce izgleda biti dozvoljeno da se vuce 50 kg sa dzipom od 3 tone max, sa naletnom kocnicom i D kategorijom vozaca. a registracija prikolice na mesec dana, a atest kuke 2 puta mesecno

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #13 poslato: 18, 03, 2021, 23:12:01 posle podne »
da pogadjam šta je bio problem ? kačiti prikolicu 2.7 tona nosivosti za fiat doblo je ozbiljan prekršaj i povlači automatsko isključenje iz saobraćaja i ovde u srbiji,a mogu zamisliti kako je preko.. čak i ako je prazna.  niti je to vozilo predvidjeno za te terete, a još manje kuka gde opterećenje ne sme preći 50 kg. pre par dana su mom komšiji izlomili šlepericu  koju su zakačili za fiat stilo i koja je iščupala vučni uredjaj i otkačila se... neverovatna je količina optimizma sa kojom naši ljudi kreću na put i pri tom ugrožavaju i svoj život i tudji.
meni ovo deluje kao obicna prikolica za plovilo do 2t a i brod ne deluje da je veliki.
a za 5 godina ce izgleda biti dozvoljeno da se vuce 50 kg sa dzipom od 3 tone max, sa naletnom kocnicom i D kategorijom vozaca. a registracija prikolice na mesec dana, a atest kuke 2 puta mesecno
mada bas ne mogu sa slike da zakljucim kolika je jedrilica

Van mreže Amigos

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #14 poslato: 19, 03, 2021, 08:19:17 pre podne »
ma nisu problem zakoni u saobraćaju. i ja sam kao klinac izvlačio čamac neregistrovanom prikolicom. problem je što naši ljudi misle da su jači i od zakona fizike. bavim se prevozom čamaca i imam 5 registrovanih prikolica. znam čim vidim sliku koje su težine i mase u pitanju. zato sam i kupio džip od 2,5 tone i 3000 cc. i opet nije naivno vući takve terete gde najmanje zanošenje ako nije balans savršen može biti kobno. a najviše me iritira potpuna neodgovornost prema drugima u saobraćaju. šta da mu naidje u susret porodica sa malom decom, a njega prikolica izbaci u suprotnu traku.... vući takav teret sa doblom je ludost . pogledajte link ispod.