E, ovako treba... > NAUTIČKA DISKUSIJA

Stigla bela lađa

<< < (2/9) > >>

mesechar:
kakva lepa prica u gomili losih. Jos jedna prinova :)
da te lepo sluzi i da oplovis milion milja.

DuleN:
Nek je sa srecom !

neptun:
bravo.
srescemo se u grkoj valjda nekad

tangabravo:
Hvala na lepim željama , a što se kecha tiče to ostaje ali tek kada rešim status u Grčkoj a ovaj je samo da premostim to vreme.
E pa da nastavim, ujutru me probudila škripa kapije i pogledam a prema kolima ide jedna gospa u uniformi i zamoli me da se pomerim unutar kruga firme pošto tu gde sam treba da se parkiraju radnici. Tu sam malo vizitiro parkirane lađe i u tom je stigao i prodavac . Od njega saznajem da je barka ustvarina mrtvom sidru u Ankaranu i da je treba preko zaliva zaliva prevesti u Izolu na dizalicu. To smo manje više obavili motorom pšošto nije bio poneo jedra. Ljudi mi lepo podignu jarbol pa onda trup i operu trup i za to ih častim € 190 . Posle pranja zamolim radnike na dizalici i daju mi veliku brusilicu i nekoliko ploča pa prodavac - Dečko oko 35g-  i ja skratimo peraje kobilice pošto sam i onako nasmeravao da modifikujem peraje kobilice , ali bez gubitka maritimnih osobina. Onda milepo spuste na prikolicu i na mojae pitanje koliko dođem za brusilicu kažu neko pivo, ja dam €20 , a oni kažu to je premnogo. .Taj dan je bilo već kasno da jurimo carinu u Kopru za papire pa se dogovorimo preko špeditera za ujutru. Kada sam rekao službenici na ulazu da krećem ujutru rekla mi je da mogu da se parkiram u krugu firme i na moje pitanje gde je najbliži motel da se ne gužvam ponovo u kolima ,  kaže da ništa ne radi zbog korone , pošto su oni - Izola- u crvenoj zoni . Ja odem malo u šetnju a kada sam se vratio ona mi kaže da mi je sredila sobu kod jednog poznanika , kad ono čova sa Uba u tamo je već 40g a ima neko drveno čudo , turističko preko 15m i 6-7m širine pa mi da svoju kabinu da prespavam , i to sve ban b adava a u ponudi i sokovi i pivo i vino. Ujutru pre zore spakujem jarbol na trup i krenem na jednu pumpu u blizini gde je trebalo da se nađem sa špediterom koji bi doveo carinika da se ja ne zavlašim sa prikolicom po Kopru i tražim carinu. Na pšolasku se najsrdačnije pozdravim sa službenicom ko da se znamo od rođenja i saznam da je njoj ćale srbin. Na pumpi sam bio oko 3h dok su došli carinik i špediter i dok je posle špediter meni doneo papire i to sve za samo €50. Na granicu SI-HR stignem popodne i tu prođem glatko kod obe postave. Tu kreće mučenje kroz bratsku republiku , ali o tom kasnije

STG:
Huh, sto volim ove dogodovstine... jh

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju