Autor Tema: Stigla bela lađa  (Pročitano 8896 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 529
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #15 poslato: 19, 03, 2021, 08:56:54 pre podne »
u pravu ste. sve mora da bude dobro, prikolica treba da je odlicna i namenjena za toliki brod. malo mi cudno sto se ova jedrilica pramcem ne oslanja na onaj stub sa cekrkom.
na ovim snimcima su nesrece uglavnom zbog greske vozaca, prikolice deluju ok. potrebno je biti jako pazljiv, ne sme se preterati sa brzinom nikad, drzi se odstojanje...a koncetracija, nema opustanja. ja se uplasim kad pocne da duva jak vetar, da ne dodje do ovog zaljuljavanja, mada nikad nisam imao problem. negde sam naisao na text jako dobar o tom ljuljanju prikolice i prevrtanju i tu se pokazuje koliko opasnost od toga raste sa brzinom. A ako je sve dobro, auto naravno ne sme da bude mali i lagan, opet se desi nesreca, ali uglavnom zbog nepaznje. opasnije mi deluje dupli autobus, sa prikolicom sa ski opremom, koja je pretovarena neverovatno, a vozac je ni ne primecuje, a mozda je i ne vidi, nego kad se autom vuce..

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #16 poslato: 20, 03, 2021, 15:28:14 posle podne »
Sve je to lepo i volim ljude koji su iskusni u određenjm poslovima ali ne treba koješta pričati napamet. Doblo je težak prazan 1420kg i znači može da vuče svoju masu. Jedrilica je teška 930kg i prikolica 420kg sve mereno na vagi na carini, , znaži uklapa se , a čika je slučajno KV šofer i imam sve kategorije sem autobusa , a i to sam mogao da dobijem ali što će mi. Samo treba voziti pametno i paziti i na sebe i na druge i nema zime.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #17 poslato: 20, 03, 2021, 15:42:08 posle podne »
Ova prikjolica je namenaki konstruisana za jedrilice sa fiksnom perajom kobilice i zato ima graničnik ispred peraje na koji se oslanja pošto je tu i  težište trupa, a prikolica je široka 2,5m znači maksimalna dozvoljena širina - kao šleperi- i kao takva je veoma stabilna. U ovo doba uvoza auta mnogi vuku auta na prikolicama koje liče na svašta , i niko ne obraća pažnju pošto je auto gabaritno manji pa izgleda lakši a jedrilica duplo veća ali duplo lakša

Na mreži neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 529
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #18 poslato: 20, 03, 2021, 16:57:21 posle podne »
to je onda ok. nije pretesko

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #19 poslato: 20, 03, 2021, 17:29:02 posle podne »
Dakle pošto sam više manje srećno pregurao bratsku republiku stižem popsle ponoći na naplatnu rampu pre granice i jedan ljubazni klinac na mojke pitanje za prelaz kod Šida mi objasni putanju te ja  krenem prema uputstvu . Posle par kilometara , granica i na granici žive duše samo sa strane desetral šlepara u dva reda čeka prelaz. Ja se priključim i posle 15-20min dođem na red . Uđem u šalter salu i tamo pružim jednom čiki hrvatu sumnjivog trezven og stanja dokument kopji mi je špediter u sloveniji rekao da im dam i da me oni razduže. Nato meni čiča kaže na osnovu čega da tze razdužim i imam li još šta od dokumenata, ja u kola i ponesem sve što sam imao : kupoprodajni ugovor kod notara izvozne dokumentew od špeditera i dokumente od jedrilice, čiča ono prtebrsti i kaže meni što sam došao tu kada na uputu piše drugo mesto, a ja sam rekao špediteru da stavi ŠID- pa reko ovdse su me uputili , ma nije kaže to ovde i nda meni , jesam li pio kafu, a ja gledam belo , opet on pijem li kafu i, meni proradi sijalica te ja u džep i €10 kroz šuber a on kez o odma pečate tupe lupe i kaže slobodan si . Ja sav hepi pali i teraj i nailaze dve kućice ni na nebu ni na zemlji- prilagođene za šofere da ne silaze iz kabine- ja se protegnem i prvo pružim našoj pandurki svu dokumentaciju mpluiz saobraćajnu od kola i prikolice , i normalno pasoš, ona izlupa šta treba i mposla me kod kolege preko puta , aon u gorem stanjnu od onog čoče hrvata. I poče mda ispituje šta je sa prikoliocom i imam li dokumente i usput jesam li pio kafu , a ja odmah u kola za dokumenta i ćušnem unutra  opet deseticu , a on kao prelistava a kez od uva do uva i daje mi sve dokumente i kaže mogu da idem , ja gledam belo ništa mi nije jasno ni carinik da pregleda ni niko drugi , opet on meni kaže završio sam i slobodan sam , - a u stvari to bila vaga- ja kresnem i vozi miško , a tramo ludnica , šleperi parkirani , gužva , mrak , svi nešto trču jure i ja nekako ubodem put ka izlazu i oipet kućica na nebesima. Odmah priđem i pružim dokumente a onaj čupa ruse kose i kaže štaje ovo, pa rekli su mi da sam završio , ma kakvi , vrati se i nađi špeditera i carinu , te ja na jedvite jadae okrenem " voz" i majde pšonovo na parking da nađem mesto da stanem. Nekako se uglavim i krenem da tražim špeditere. Ugledam zgradu sva svetli a samo ulaze i izlaze. Ja priđem jednom šaltru i objasnim čoveku kako stoje stvari. On me uputi gde da nađem špeditere , te ja sa srećom naletim na jednoga koji pristane da mi obradi dokumenta. Posle 15 tak minuta pšovede on mene dole kod onog carinika i kaže sačekaj a on uđe unutra, i malo zatim zove me carinik i pita gde sam stao ja objasnim a on dotraj i stani tu pred vrata. Ja tutanj i parkiram mprd njih dvojicu koji već čekaju. Carinik drži moje dokumente i pita jesamk li baš iz VA ja kažem jesam a on ima jednog prijatelja tog i tog a taj kum mog druga po kerovima, i tu se mi uzrazgovaramo , on samo malo šarnu batrijo po krmi i kaže srećan put pozdravi prijatelje i mode. Prilazi špediter , ja pitam kolko dođem kažew meni € 30 a za carinika € 20 , ja dam , ruka ruci i ja pšonovo kod onog na izlazu, on samo lupi pečate kaže idi, ja presrećan zapalim za šabac i ujutru oko poila sedam se spakujem u krewvet , posle 15h voženja ili 25h u kolima, i sve u svemu ima o sxam sreće ko luda Vaja

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #20 poslato: 20, 03, 2021, 19:04:47 posle podne »
Ееееј, где је ту срећа, пријатељу мој?
Колико је то "кафа", колико наруквица, колико...?
У каквој земљи ми живимо и шта је то са тим цариницима? И контролишу их и хапсе их и не вреди. Слатка је пара заденута у папире...

Срећно са једрилицом!

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #21 poslato: 29, 03, 2021, 15:20:29 posle podne »
Evo9 kako napreduju radovi( luda uvek sebi nađe posla ) sa kobilicom. Pošto sam skrojio i zavario oblogu za kil- suzu poturio sdam je pod peraju kobilice i zavario jedno za drugo a onda sam počeo da nalivam ono olovo što mi je ostalo kada sam skratio peraju kobilice. Posle skraćivanja usldilo je zatvaranje kila - mada neki ostavljaju otvoreno olovo - iu posle brušenja i nanošenja antirosa sutra sledi nanošenje osnovne boje i to bi bila prva faza , a kada budem farbao trup onda ću naneti i anti algin na ceo podvodni deo

Na mreži neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 529
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #22 poslato: 29, 03, 2021, 22:02:58 posle podne »
a ovo krilce?

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #23 poslato: 31, 03, 2021, 16:47:19 posle podne »
Ima sa obe strane samo nisam slikao, a toje kao zakrilca na avionu, a ovde su u ulozi uzgonskih krilaca, kao što su imale " rakete " na dunavu a sada koriste regatni katamarani i trimarani , a ja sam to video prvi put u jednoj emisiji o naj poznatijem jahaču na talasima na Havajima, i čiva je momtirao ova krilca- samo što su bliža jedno drugom i nalaze se na nosaču koji je dugačak oko 70 cm do metra i pričvršćen je sa donje strane daske i kada ga povuče skuter cela daska je preko pola metra iznad mora i samo je drže ta krilca u vazduhu , a video sam na berzi Inautija jedan čiča je montirao kao i ja

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #24 poslato: 31, 03, 2021, 17:00:09 posle podne »
Evo konačno je palo štrojenje

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #25 poslato: 31, 03, 2021, 22:52:54 posle podne »
na ovom forumu svi su do sada *kalemili* brodove samo ti *shtrojish* ;)
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #26 poslato: 01, 04, 2021, 06:04:16 pre podne »
Јел , ово због опорезивања пловила  и која дужина ће бити у пловидбеној ?

Sent from my S80 using Tapatalk


Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #27 poslato: 01, 04, 2021, 14:10:34 posle podne »
Jeste, biće 23 stope, i baš zbog toga sam i uzeo ovaj model pošto je zgodan za schtrojenje a ništa ne gubi u vožnji , inače je izrada čisto sranje , da prostite. Onaj moj prošli je bio 10god stariji a bukvalno 10 puta bolji.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #28 poslato: 01, 04, 2021, 15:21:25 posle podne »
Jbg ja ne kapiram sto ga isece, pa majku mu kolika je razlika u registracijiji da to opravdava ovu secu. Ne znam cenu i razliku ali odokativno kad na nju dodas koliko ces da das para za zatvaranje ove rupe, kapiram da si mogao bar tri ture registracije da platis.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Stigla bela lađa
« Odgovor #29 poslato: 01, 04, 2021, 16:00:12 posle podne »
Видим да нема коморе унутра испод копита , још има затворени кокпит , не знам да ли си размишљао да отвориш  до краја крме . Кад улети талас вода само изађе преко крме , лакше ући позади преко мердевина , не волим те затворене позади .  Ја бих оставио само носач кормила у средини , наставак те клупе би ојачао тај део позади и много више простора , док једриш време се проводи  у кокпиту .
 Претпостављам да си то радио због плаћања осигурања и већих дажбина ако идеш у Грчку , ја је лично никад не бих сакатио , поготову кобилицу сад више не личи на Rivetto .


Sent from my S80 using Tapatalk