E, ovako treba... > NAUTIČKA DISKUSIJA

Stigla bela lađa

(1/9) > >>

tangabravo:
Dakle konačno sam posle 6meseci uspeo da uđem u Sloveniju i doteram lađu kući. , a ceo postupak je tekao relativno lako. Ujutru oko 8h dobijam PCR test i odmah kačim prikolicu i krećem put Izole. Ispred Rume se uključim na ˇ" bratski " auto put i vozi Miško , pošao sam sam samcijat zato što oni koje bih ja vodio a oni koji su mogli nisam bio raspoložen. Planirao sam da u HR uđem preko Šida pošto je manj a gužva i lakši prelaz. Granicu sam ugledao oko podne i začudio me kilometarski red šlepera , ali ja normalno na putničku rampu i vozi. Naši samo osnovno a hrvati papire od prikolice , ja im ponudim test a oni meni , neka to će ti tražiti slovenci. Jedan me čika parkirao sa strane i počeo da " vizitira" auto i ugleda tri balona goriva- šta je to- reko prvi put vučem prikolicu pa da imam rezervu, pa ne smeš kaže da unosiš gorivo ,  izvinte izvinte stariji čovek nisam znao , ajde srećan put nemoj ponovo, i tako ja napustim prelaz BATROVCI , - što sam kasnije video u pasošu - Jer je trebalo da se isključim kod Iloka sa auto puta za Šid. Posle par odmaranja i bezbednog obilaska ZG i ljubljane pomraku stižem u poznat kraj , pošto sam služio u Postojni , i posle dva raspitivanja u Izoli stižem pred kapiju Jahtodelavnice , što bi mi rekli brodogradilišta , u stvariviše remontni zavod sa pratećim radionicama i suvim vezom a dizalica 60t. Kontaktiram čuvara na kapiji i on mi odobri - na srbohrvaščini  ,a i kasnije sam imao sreće da mi se nađu ljudi ili srbi ili polu srbi i pomognu mi- da se parkiram pred vrata da bih prenoćio , a ujutru mi stiže prodavac da obavimo sve što treba, te ja posle šetnje uz obalu odem na spavanje. Kad ustanem pišem dalje.

tangabravo:
A fotke posebno

tangabravo:
 fotke baška

MiletaStamat:
Ajde neka je sa srećom, da što pre zaploviš!

Mornar u kanalu:
Срећна куповина , видим одустао си од "ketcha".

Sent from my S80 using Tapatalk

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju