E, ovako treba... > Plovila

Ledolomci Cakor i Vucevo danas

<< < (3/3)

STG:

--- Citat: DuleN  13, 01, 2022, 14:46:59 posle podne ---STG i sama cinjenica da je ovaj ledolomac remontovan i osposobljen za plovidbu je, po meni, veliki pomak s mrtve tacke...
Cuo sam da ce izgleda isti lik krenuti u remont Cakora i Vuceva, al dal je to istina ili samo talasanje, za sada ne mogu da kazem...

--- Kraj citata ---
Ovde je rec o privatnoj investiciji, tj njegovom licnom interesu. Covek je kupio i remontovao brod koji koristi i kraj, svakako lepo.
Cakor i Vucevo su tegljaci i tesko da ce to odgovarati nasim privatnicima, pa zato mislim da ih niko nece uzeti. Evetualno da se u zimskom periodu iznajmljuju drzavi i to je sve.

budens72:
Mogu se prepraviti u potiskivače pa da se angažuju cele godine, kad se već remontuju mogu im se dodati i "rogovi"...

STG:
Brodovi su konstruisani kao tegljaci i ukoliko se "preprave" dolazi do raznih problema, jer njihova namena nikada nije bila potiskivanje.
Dovoljno je pogledati samohotke, brodove koji su uglavnom plovili separat i deformacije na njihovim koritima, gazistima, egijama, itd... O snazi i tipu motora necu ni pocinjati, mada to brodovlasnici jednako lako "preprave".

Brodove treba remontovati, pustiti u rad, zimsko dezurstvo, itd...
Zastita drzave i eventualno podrska vatrogasno spasilackoj sluzbi bi bila ideja za razmatranje, obzirom da na celom toku Dunava, Save i Tise kroz nasu zemlju imamo jedan brod tog tipa. Dakle podrska, posto bi njihova brzina bila najveca mana...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju