Autor Tema: Alu camac preporuka  (Pročitano 14033 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #15 poslato: 13, 01, 2021, 07:51:03 pre podne »
Acca
Pre par godina sam imao istu dilemu. Po savetima ekipe sa ovog foruma sam porucio camac od Saleta.
Mogu da ti kazem par stvari
1. Ni u jednom trenutku se nisam pokajao!
2. Moj camac svi gledaju i isti zele. Mnogi su pitali da ga kupe.
3. Kvalitet i varovi koje sale radi nisam video ni na sajmu!!! Ono je blagi uzas tamo a Sale to saliva kao da je za izlozbu.
4. Kupi camac metalno od 300-400 eura, za taj novac ces ga uvek prodati. To su camci koji kostaju 500-600 eura novi. Metal je metal..nov ili polovan, nista neces dobiti ili izgubiti ako uzmes polovan. Kada stigne Liman, lako ces ga prodati.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #16 poslato: 13, 01, 2021, 08:10:53 pre podne »
Slažem se sa Drivee-om. Ako si već odlučio da imaš Saletov čamac, red je da to ostvariš.
Kupiš metalni za 300e, koji ćeš dogodine prodati za iste novce i ništa nisi izgubio, ni novce, ni sezonu na vodi, ni Saletov čamac.

Ja u životu ništa novo nisam kupio  sajkaca pa možda nisam pravi za davanje saveta...

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #17 poslato: 13, 01, 2021, 08:31:38 pre podne »
Zasto bi kupovao novo ako je prelazno resenje? Sta god novo da kupis izgubio si bar 30% vrednosti onog momenta kada ga preuzmeš .
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #18 poslato: 13, 01, 2021, 09:47:51 pre podne »
Zasto bi kupovao novo ako je prelazno resenje? Sta god novo da kupis izgubio si bar 30% vrednosti onog momenta kada ga preuzmeš .

Surova realnost, zato bi mi Gorancetova ponuda bila zanimljiva posebno sto znam kakva je picajzla od velicine u pitanju kada su u pitanju plovila.

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #19 poslato: 13, 01, 2021, 11:55:25 pre podne »
Hvala kolege. Onda bi to verovatno bilo to. Metalni dok cekam alu i ne lupam puno glavu. Jbg, samo da sam se raspitao o rokovima pre nego sto sam prodao svoj gumenjak pre par dana, ne bi imao ovu dilemu. Ali nije mi ni palo na pamet da su se rokovi toliko oduzili. No dobro, eto skole za neki naredni put.
@Calypso & Broker
Novo sam napisao u smislu alu camca, tog na duze staze. Kolega je ponudio njegov polovan alu.
Za ovo prelazno resenje, moze i polovan metalni. Ali odlicno poznajem sebe, tako da cemo videti  roll4 ...

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #20 poslato: 13, 01, 2021, 12:44:21 posle podne »
Ja bih za Dunav opet kupio  plastičan zbog komocije, ipak je lepši i prijatniji za uživanje  na vodi, ali ono sto sam video na Zaovinama, kao sto si i sam rekao nije za plastican čamac...
Kada budem  sledeći  put  išao na Taru javiću  se da me uputis na prave ljude :)

Ne bih se samo složio sa konstatacijom da je plastičan komotniji i prijatniji za uživanje :)

Ukoliko imaš budžet, aluminijumski može da bude po meni i prijatniji i prilagođeniji od plastičnog.

Evo jedan primer:

sawmill restaurant hampstead nc

Isto tako može da se skocka i neki u našoj dimenziji.



Osnovne tačke koje "ljuljaju" priču kod izbora novi plastični ili novi alu su u roku isporuke i u budžetu (više novca treba za alu).

Svakako ako budem uzimao ponovo novo plovilo slične namene, gledaću da to bude alu, jer su gore dva navedena presudila da pazarim nov plastični.

Takođe, nisam gadljiv ni na dobro očuvan i skockan polovni alu, ali ih nema ni za lek.


Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #21 poslato: 13, 01, 2021, 17:35:21 posle podne »
U pravu si. Ovo izgleda vrhunski sa svim detaljima, al kao sto reče  koliko para toliko muzike :) Verujem da je osetno skuplji od plastičnog u sličnim dimenzijama.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #22 poslato: 13, 01, 2021, 18:06:31 posle podne »
Ovo je Djenin camac koji kosta sa ovom opremom do bola...
Ne vidim mnogo prakticnih stvari na ovom camcu, mada na oko izgleda lepo izgleda lepo.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #23 poslato: 13, 01, 2021, 19:03:23 posle podne »
Camac sa fotke je apsolutno nista korisno ili specijalno, mimo skupe sminke.
Malo je i dosadno gledati isti raspored i resenja od pre x godina, ali OK, problem je i u kupcima, tj nasim zeljama. Radionice imaju onoliko posla i zaista nemaju razloga da izmisljaju toplu vodu...

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #24 poslato: 13, 01, 2021, 19:06:37 posle podne »
Ma skupo ne znaci uvek da je dobro! Trend je postao da je cena porez na...Hmmm...
Stvarno lep čamac na oko ali čemu davati velike pare za tako nešto?
Šta mu je uopšte namena?
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #25 poslato: 13, 01, 2021, 19:23:18 posle podne »
STG i calypso2,
Drago mi je da se slazemo.
Imamo jedan ovakav amac kod nas u Marini. Mislim da je placen vise od 20k. Vlasnik zadovoljan do bola, jer svi koji prodju pored camca zagledaju, pipaju, slikaju...
Ja tvrdim odgovorno da ovaj camac nije u opste nista posebno, vec plovilo sa strasno mnogo nedostataka, od kojih nabrajam samo par:
- Cemu sluzi ova tenda na stubovima koji su ko za ogradu farme za bikove?
- Koliko procenata povrsine camca je zauzela centralna konzola, bez ikakvog smisla postavljena na sred sredine camca?
-  Da li se neko tezi od 50 kila moze popeti uz ove merdevine za izlazak iz vode sa dva stepenika?
....
Ma bez smisla da objasnjavam, ali kome se svidja, nek mu je srecna kupovina...

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #26 poslato: 13, 01, 2021, 19:47:19 posle podne »
Mislim da to niko ne dovodi u pitanje...

Ni ja ne bih naravno kupio takav čamac jer ne vidim (za sebe) svhu, niti upotrebljivost, prvenstveno koncepta, a onda i detalja.

Međutim, svakako bih manji alu (u rangu Aqualuxa) prilagodio svojim potrebama. One bi prvenstveno bile širi patos za koju desetinu cm, bez farbanja, sa malo "pitomijom" unutrašnjosti bez ikakvih preterivanja i u službi funkcionalnosti. Ostalo bi bilo sve što sada imam na čamcu. Bitve, tenda, pramčane ograde što mu dođe na isto.

Evo još jednog primera čamca tih dimenzija sa konzolom.



Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #27 poslato: 13, 01, 2021, 20:46:05 posle podne »
Ovo osporavanje Djeninih camaca me jako podseca na jednu basnu sa lisicom i grozdjem...  lol To su trenutno najbolji alu camci na nasem trzistu a bogami i medju boljim u Hrvatskoj. Dobar deo proizvodnje i izvozi za Hrvatsku!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #28 poslato: 13, 01, 2021, 21:35:01 posle podne »
Ovo osporavanje Djeninih camaca me jako podseca na jednu basnu sa lisicom i grozdjem...  lol To su trenutno najbolji alu camci na nasem trzistu a bogami i medju boljim u Hrvatskoj. Dobar deo proizvodnje i izvozi za Hrvatsku!
Huh, mislim da smo se pogresno razumeli.
Sto se mene tice, stvar je ukusa i licnog izbora, dakle sve je na kupcu. Nisam ni pomislio da su camci koje Branko pravi losi, posto i sam godinama unazad imam njegov proizvod, kojim sam i vise nego zadovoljan, zaista.
Ono sto meni smeta je nedostatak maste kupaca, tj cinjenica da su svi skoro pa preslikani. Ljudi zele sve da postave na camac od 6m, a najcesce nemaju nikakvu potrebu za svim tim stvarima...
Dakle, nista upereno protiv pomenutog proizvodjaca.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Alu camac preporuka
« Odgovor #29 poslato: 13, 01, 2021, 22:41:25 posle podne »
Ja na mom čamcu nemam nista sem tende koja se u mom slucaju pokazala kao korisna. Nemam ni konzolu ni poprečne daske, ni sundjere... Voleo bih da imam konzolu  zbog dužih
relacija, ali mislim da bi to pojelo dosta prostora i da ne bi bilo dobro u camcu od 5.35 m dužine. Merdevine  sam kupio  montažne, dve stolice  na rasklapanje i to je to...