Autor Tema: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta  (Pročitano 19965 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #150 poslato: 10, 06, 2021, 07:44:13 pre podne »
Ala se beeeeliiii, svaka cast, bas lepo igleda  114

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #151 poslato: 10, 06, 2021, 10:16:16 pre podne »
Daj koju sliku enterijera, da vidimo šta se tu promenilo tokom restauracije.

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #152 poslato: 10, 06, 2021, 11:22:49 pre podne »
Tu nazalost, jos uvek, nema nikakvih izmena.
Jedina izmena je deo sa strujom, za to nemam sliku kako je sada pa cu okaciti cim budem otisao sledeci put na camac.

Inace kad se sve sumira spisak uradjenog nije tako dug koliko je to trajalo i kostalo    nutss
Naravno ne kajem se ni za sta i sve su to bitne stvari uradjene, ali vecina uradjenih stvari se zapravo ne vidi.

Ovako napamet ono sto je uradjeno:
- struja:
  • Zamenjeni skoro svi kablovi na camcu
  • Zamenjeni svi konektori tj buksne, papucice...
  • Stajleni krsteni razvodnici za plus i minus, minus vise ne ide preko korita kao do sada
  • Stavljen novi punjac akumulatora koji podrzava do 3 odvjene grupe i ima bluetooth konekciju da pokaze sve parametre punjenja(nisam jos probao)
  • Sredjen motor za vinc
-sredjena oba osovinska voda- odneti kod Krstica na obradu i sredio propelere, osovine, spojnice... sad nema lufta i lepo se sve lagano okrece :)
-ceo motorni prostor je ociscen i prefarban/zasticen
-izvadjena oba motora i zamenjena sva creva i za vodu i gorivo, zamenjeni svi nosaci motora i ponovo sve centrirano.
-izbacen centrani filter za vodu za hladjenje i stavljena 2 nova nezavisna i dodat novi usis za tehnicku vodu.
-promenjene slavine za gorivo.
-zamenjene sve sajle za komande(svih 6 komada)
-krov nad krmom je ceo skinut i uradjen novi visi 25cm tako da je sada u celom krmenom delu stajaca visina
-ceo camac je spolja prefarban i naravno stavljen antialgin
-stavljena nova mesina za vodu(izgleda da curi, moram da proverim a uzeta nova u Tehnonautici)
-komandna tabla je uradjena nova, izbacili smo visak satova i malo reorganizovali raspored.

I to je manje vise to, za sad :)

Od stvari koje su sigurno u planu tu je:
- sredjivanje prozora posto cure. Verovatno cemo da idemo na lepljenje stakla sa spoljne strane i preko neki ram od aluminijuma ili profroma.
- zamena sva tri stakla na krmenom delu, propali su i kederi i staklo je osteceneo od varenja i brusenja.
- izolacija za plafon u kabini i na krmi i postavljanje spera preko.
- postavljanje zvucnika i svetla kad se ovo iznad zavrsi.
- povezivanje tehnicke vode posto je pumpa ostala raskacena ka kabini i povezivanje kotilica u wc-u.
- pravljenje nosaca za tablet koji ce sluziti za navigaciju i kasnije i pracenje ostalih parametara na camcu.
- zamena kompletnog enterijera :D plan je da se malo po malo skine stari sper i uradi sve novo posto je ovo em u boji koja nam se ne svidja em je dosta propalo.

Ali sa ovog spiska samo prve tri stavke su stvarno bitne i verovatno ce u hodu biti resavano ove godine ali pre svega toga- plovidba, plovidba i plovidba :)
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #153 poslato: 10, 06, 2021, 18:51:42 posle podne »
Nije malo :)

Svaka cast, lepo izgelda. Meni skoro rece covek na Marini i potpuno je u pravu, Milose ne zamlacuj se previse sa sredjivanjem, plovi malo, uzivaj, doci ce vreme i za to. Naravno, prioritet je da sve bude sigurno.

Ja sam prvo servisirao oba motora, zamenio impelere, solje, dihtunge, svecice, ulje, losa creva... ali sa farbanjem spolja i ne zurim previse. Doduse nikako da ujurim tog elektricara. :D

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #154 poslato: 10, 06, 2021, 20:41:11 posle podne »
Marko, mene bi zanimalo kakav je brod po pitanju vibracija, kao i po pitanju buke, znajući da imaš ne jednog nego dva DMB-a. Ja sam mog prilično ukrotio po oba pitanja, ali me baš zanima kakva je situacija kada treba sa dva DMB-a da se izboriš. Još bi me zanimalo i dali imaš jedno pero kormila, ili i to imaš duplirano, iza svake elise po jedno? Ukoliko je to ostalo u simpla varijanti, zanima me kakva je upravljivost broda, pošto u tom slučaju nemaš mlaz vode koji elisa gura na pero i time doprinosi lakšem skretanju.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #155 poslato: 10, 06, 2021, 22:38:05 posle podne »
@Losmi- ta logika je vise nego validna i mozda to ne deluje tako ali istom sam se vodio :)
Mi smo uzeli camac koji je 2 god bio u vodi da ga niko pogledao nije i pritom je usisni ventil blago pustao i struja je bila ocajna sa sve tim da su neki kablovi bili polu izgoreli/istopljeni.
Iz tog razloga camac je morao napolje- da se proveri korito kakvo je, da se sredi struja da se brod ne zapali(posto jeste dimilo i smrdelo jednom prilikom) i da da zamene ventili na usisu.
Onda se ispostavilo da ce elektricar to raditi 2 meseca pa smo onda krenuli da radimo i druge stvari kad je  vec napolju- farbanje, vadjenje motora, podizanje krova.... onako usput, da ubijemo vreme :D

@George Sto se tice krocenja istih- ne znam sta bih rekao :) Prvi mi je camac sa brodskim motorom, ne znam koliko inace trese i buci.
Mi smo od Pante uzeli one filtere od po 50e komad koji navodno stisavaju motore do 40% i stvarno je velika razlika, zamenjeni su nosaci, centriran motor... Meni deluje sasvim pristojno i podnosljivo a ostaje da tek vratim/uradim zvucnu izolaciju motornog prostora. Zeka je bio iskreno odusevljen kako zvuci i ide uzevsi sve u obzir.
Sto se kormila tice imam ih 2- svaka elisa ima svoje i lepo je upravljiv ali iskreno toliko je lako upravljati sa 2 motora da i bez kormila mogu da plovim bez ikakvog problema, kada jedan ide napred drugi nazad camac se bukvalno u mestu okrece.
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #156 poslato: 11, 06, 2021, 15:06:18 posle podne »
Bravo. Velik posao ali na kraju sladak finiš.  Želim ti da što više ploviš i uživaš na reci, a ostalo polako usput završavaj.

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #157 poslato: 11, 06, 2021, 15:35:20 posle podne »
Ma naravno, to je pametno uraditi i sada si miran par godina. Nije to sve mali projekat.

A moram priznati da i mene bas zanima kako ide brodic sa dva dmb-a. :)

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #158 poslato: 11, 06, 2021, 16:13:19 posle podne »
Ja se nadam da od ponedeljka krece redovna plovidba pa ko nas prepozna na reci nek vice, trubi, zove... Taman mozda bude i neko hladno pivo na brodu i da cujete kako dva traktora zvuce u duetu :)
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #159 poslato: 17, 06, 2021, 21:15:40 posle podne »
Danas je pala prva plovidba, kratko ali slatko beše :)
Po povratku u koritu litra dva vode, možda je i od one kiše pa se tek sad slilo pošto ne vidim da igde curi.
Kako god ja presrećan, konačno kreće plovidba...
Evo par slika sa telefona na brzinu, danas aparat nije bio pri ruci.


Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #160 poslato: 17, 06, 2021, 22:31:55 posle podne »
Srećno komšo 25648

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #161 poslato: 17, 06, 2021, 22:49:21 posle podne »
Još se dobro sećam osećaja kada sam posle restauracije prvi put zaplovio. Neprevaziđeno... Puno lepih trenutaka na vodi ti želim!

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #162 poslato: 18, 06, 2021, 06:25:56 pre podne »
A to si ti bio iza ova dva vezana na medjici jh ja sam bio malo ispred njih levo, gledam beli se ladja, ali nisam izvalio da si to ti   roll4

Nisam video na telefonu, ali na kompu vidim da sam u kadru, hvala na slici  sajkaca

« Poslednja izmena: 18, 06, 2021, 07:56:16 pre podne Zile-nbg »

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #163 poslato: 18, 06, 2021, 11:10:13 pre podne »
Hvala ljudi hvala, vidimo se na reci :)

A Zile šteta što se nismo sreli bliže, evo kropovah original što sam više mogao :)

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
« Odgovor #164 poslato: 18, 06, 2021, 12:08:20 posle podne »
Super. Zelim ti puno uzivanja i sati provedenih na vodi   114 Mozda se nekad negde i sretnemo  jh