Autor Tema: Prvi brod  (Pročitano 6085 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Prvi brod
« Odgovor #15 poslato: 17, 11, 2020, 17:59:02 posle podne »
Вуче, ово што Милета предлаже изгледа као сасвим добра прилика.

Међутим, ја бих препоручио да се пре куповине добро провери зашто пловило није регистровано.
Велика је разлика између пловила које је било регистровано па је регистрација истекла и није обновљена и пловила које никад није било регистровано.

Ово пловила се можда може регистровати само као пловило из "самоградње" ако раније није било регистровано али у том поступку могу се очекивати озбиљни проблема, зависно од тога како ће се у капетанији одностити према томе (по закону, пловило се може регистровати као пловило из самоградње само ако се пре производње поднесе захтев, ако постоји пројекат, ако је обављен претходни преглед, па после први преглед и први упис).

Уколико је пловило било регистровано, може се, на основу постојеће документације у Регистру, обавити поновни упис у регистар по прописаној процедури.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Prvi brod
« Odgovor #16 poslato: 18, 11, 2020, 08:06:35 pre podne »
Jedno pitanje, da li ste vi od malena na Dunavu i oko Dunava, po čamcima, brodićima, pecanjima i svemu oko vode, ili Vam se to sviđa pa sada mislite praviti prve korake?

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Prvi brod
« Odgovor #17 poslato: 18, 11, 2020, 10:35:38 pre podne »
da se nadovezem Vuce ako nisi imao kontakta sa rekom i camcima polako sa odabirom mooozda ipak neki manji brodic da se prondjes jel to to kao probni balon pa onda posle par sezona izmeris pratis i nadjes .Skrenuo bi ti paznju na jedan simpatican engleski camac NORMAN 20 izuzetno podvozan fabricki camac kobilica pogon vanbrodski motor plastika . konkretno ovaj je model sa zadnjom kabinom sto za nase podneblje i pecanje je mali minus ali to je fini brodic kao ulaznica u nautiku ima sve i za prespavati i ladovine i klonjicu ide sa malim motorm

https://www.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/Camci/camac-plasticni-sa-dve-kabine/oglas/105143816?filter_id=679862716

a i cena je korektna. Sto je naj vaznije prvi brod svako menja a ovaj fabricki se lako proda jer se na netu moze naci sve o njemu a i ja sam ga licno posedovao pre nekoliko godina i smatram da je odlican brodic i mnoogo pruza za svoje gabarite od 6 metara. Postavicu ti link da vidis kako on izgleda i sta pruza . Tema je kad sam ja imao taj camac i kako sam ga prilagodio sebi
http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,9236.0.html

nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Prvi brod
« Odgovor #18 poslato: 18, 11, 2020, 10:37:37 pre podne »
Videh ga letos na Srebrnom jezeru. Cela porodica na njemu, sa malom decom.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Prvi brod
« Odgovor #19 poslato: 18, 11, 2020, 11:41:57 pre podne »
Meni se na tom camcu svidja sto nije prepravljen sa Z-noge da ga gura vanbrodski motor, vec je projektovan za vanbrodski pa je motor na idealnom mestu. Krmena kabina mozda moze i da se ukloni, kao sto je meni predlagala vecina forumasa dok sam imao Albin 25 sajkaca
Da dodam, skroz bih se slozio sa kolegama u vezi prvog plovila, ako se uopste trazi bas prvo plovilo.
« Poslednja izmena: 18, 11, 2020, 18:51:03 posle podne Bakara »
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže vukns

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvi brod
« Odgovor #20 poslato: 18, 11, 2020, 17:19:45 posle podne »
Hvala svima na predlozima i sugestijama,to mi baš mnogo znači.Ovo bi mi bilo prvo plovilo i zato imam strah u odabiru istog. Imam drugare koji svako vuče na svoju stranu izbora plovila. Mučim se baš zato što nemam iskustva,iako su slatke muke. Većina njih za prvi izbor priča ili o jeftinijem izboru ili tipa čamca(glisera) što meni nije prvi izbor. Želeo bih,kad odem,da mogu provesti npr. vikend na vodi. Kontaktiram osobe koje mi šaljete putem linka i otići ću pogledati te brodove.  Još jednom hvala i svaki predlog je dobrodošao.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Prvi brod
« Odgovor #21 poslato: 19, 11, 2020, 21:55:15 posle podne »
pozdrav.
ja bih se slozio da nije bas dobro zaleteti se sa brodom od 10 m. Po meni je to u svakom slucaju preveliko plovilo za reku.
Srece je tu isto vazna.. ja sam imao camac i ranije i svasta sam probao od plovila.. ali kad sam kupovao  sadasnji brod, stvari koje su mi smetale tad i zbog njih se dvoumio pri kupovini sad se ispostavilo da su one super... sve u svemu  zakljucio sam da sam imao srece sa izborom.
meni deluje da je brod do 8 m sa kabinom sasvim dovoljan. jos ako moze da se prevozi na prikolici, to mnogo olaksava celu stvar i sa nabavkom i sa odrzavanjem kasnije.. vazno je pre kupovine razmisliti koliko ce ljudi spavati na brodu, gde ce brod da bude vezan, sta cete sa njim na zimu, kao i ko ce ga odrzavati. uglavnom sami ili niste za to.
odrzavanje je bas veliki posao i koliko god da racunate na to, opet ce vas iznenaditi.
nadam se da sam pomogao.