Autor Tema: Prvi brod  (Pročitano 6086 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vukns

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Prvi brod
« poslato: 14, 11, 2020, 10:35:17 pre podne »
Pozdrav nautičari,potrebna mi je pomoć ali ne znam da li ima pomoći za mene  jh .Zadnja dva meseca sam u potražnji za plovilom,a toliko čitam i forum i odlučio sam da ovde potražim pomoć. Uskoro punim 50g i pojavila se velika želja da to vreme mogu provesti na vodi. Prva želja mi je bio Aquarius 320 ili sličan brod,tražio u oglasima,nisam ništa našao(a možda ni ne znam),otišao u Tri Princeze i kad sam čuo cifru to prebačuje moj budžet. U ova dva meseca mnogo toga čuo što nisam znao, a ono što sam znaoshvatio da ne znam. Prijatelji koji su na vodi me savetuju da je za prvo plovilo najbolje čamac ili gliser koji je jednostavan za sve. Tu sam bio najbliži da kupim AQ540 ili AQ575 ali kad se odluka približila shvatio sam da želim da imam plovilo na kojem mogu provesti ceo vikend bez odlazaka kući. E tek tu dolaze problemi... Sada sam mišlju da želim brod 8 do 10 metara,ugodnog za boravak 2-3 dana. Znam da je teško ovo i čitati,možete misliti kako je meni koji ima želju,a ne zna skoro ništa. Voleo bih vašu preporuku, da li ići na novo ili polovno plovilo,uvoz ili tražiti na našim rekama. Svaka pomoć dobrodošla,budžet je od 15-18 hiljada.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Prvi brod
« Odgovor #1 poslato: 14, 11, 2020, 11:16:13 pre podne »
Вуче, добро дошао на странице овог форума и у друштво оних који воле воду.

Кроз те и сличне муке сви смо пролазили, сви смо желели нешто, мада нисмо знали баш сигурно шта је то што заиса желимо и шта је то што нам треба.
Мало је лакше ако човек има на располагању већи буџет али то је само лакши пут да се непотребно потроши више пара. Многе од нас је управо ограничење буџета спасило од већих глупости.

Што се тиче избора, ту нико не може да буде прави саветник.

Читајући текст, прво сам се обрадовао дилеми између два модела чамца AQ.
Ја сам власник чамца AQ 575 (код мене у марини има још један исти такав који је на продају са јамахом од 15 КС - повољно) и таман сам хтео да напишем како је то сјајан чамац, на ком сам провео лепих десет дана на регати по Тиси. Спавао сам у шатору постављеном на предњој платформи. Чамац је дугачак и широк и веома је пријатан за вожњу (кад нема таласа). Има још неких ситница (које ме не би навеле да га мењам) о којима сад не бих да пишем, јер сам читајући текст даље видео да се размишља о великом чамцу са кабином, а то је већ нешто сасвим друго.

Кад се ради о избору чамца, треба имати на уму и да тај чамац негде треба држати, како лети, тако и зими. Треба га извадити из воде, треба га поринути...
Све то улази у наутику и није баш све увек само уживање.

Дакле, желим вам срећу и да прођете кроз ове "слатке" муке и да што пре уживате на води. 

Van mreže vukns

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvi brod
« Odgovor #2 poslato: 14, 11, 2020, 11:34:22 pre podne »
Sve ste u pravu što ste napisali,AQ 575 je stvarno lep čamac,uradio sam i probnu vožnju,bio u kontaktu sa Markom koji ga pravi. Tom čamcu me privukao lep izgled i puno mesta,a i to što je Marko izuzetno korektan momak. Čuo sam da se malo loše ponaša na talasima i to je jedan od razloga što sam odustao. Drugi je cena,sa nekom dodatnom opremom nov čamac izađe 6 i po hiljada. Kad se na to stavi motor 30-50 nov to je već ozbiljna suma novca. Mnogi kažu da je to najbolje za početak,ali srce vuče nečemu sa kabinom. Želeo bih da ceo vikend provedem na vodi,da ne moram silaziti sa broda na neke plaže,da mogu instalirati TV,pogledati neku utakmicu ili film itd. Svakako hvala na javljanju!

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Prvi brod
« Odgovor #3 poslato: 14, 11, 2020, 12:11:39 posle podne »
Onda je jasno da vam treba kabinas a ne camac bez kabine samo pitanje koji :)

Kolika je cena za Aquarius 320 ? Moze i na pp ako nećete javno... Ja sam mislio da se ti čamci više ne proizvode ali izgleda da sam se prevario

Ja sam na f.b. naleteo na graditelja čamaca bas čelik
https://www.facebook.com/groups/370578046305252/?ref=share

Koliko vidim deluje povoljno ali ne znam puno o proizvođaču i kk-ama plovila. Meni je na prvi pogled delovalo interesantno. Mozda bi cena bila jaca od budžeta ali kontam da ne mora sve odmah da se opremi tako da moze da se uloži za neke srvari kasnije...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Prvi brod
« Odgovor #5 poslato: 14, 11, 2020, 12:17:36 posle podne »
Вуче, тај чамац је један веома плитак тримаран, има скоро равно дно, као "равнотабанаш".
На таласима уме да лупа, али то зависи много од величине таласа, од њихове висине и дужине и од угла под којим се таласи секу.
Што се тиче цене, и ја сам се изненадио када сам пре две недеље чуо нове цене. Али то су цене за већ опремљен чамац (поред битви, сада уз чамац иду прохромске оградице, па тапацирана седишта, тенда...) и то све подиже цену (по мени и мало више него што се добије простим сабирањем али то је цена "пакет услуге".
Код мене у марини човек продаје тај чамац, без управљачке конзоле, са моторм јамаха 15 КС и мислим да је његова цена реда величине око три и по хиљаде евра, а чамац је произведен 2014. године и у веома је очуваном стању - скоро да се не види да је био коришћен, а човек га користи скоро свакодневно. Тих 15КС је сасвим довољно за тај чамац за лепу вожњу.

Ја на чамцу имам управљачку конзолу и доста неке опреме и поставио сам мотор од 40 КС (тежи не би био добар јер потапа крму) да бих добио брзине изнад 30 км/сат (ја постижем преко 40 км/сат).

Но, то је мање важно ако сте се решили за све оно што сте написали (ТВ, боравак...).
Уверен сам да за новац који сте спремни да инвестирате у чамац, можете да нађете добро пловило. Само, немојте да журите да купите први који вам се свиди. Треба то добро погледати.
Ако добро закључујем, ви сте из Новог Сада - имате ви овде на форуму више Новосађана са великим искуством на води који могу да вам помогну да са што мање стреса запловите.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Prvi brod
« Odgovor #6 poslato: 14, 11, 2020, 12:22:28 posle podne »
Ево их, већ су почели Новосађани да се јављају.

Van mreže vukns

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvi brod
« Odgovor #7 poslato: 14, 11, 2020, 14:26:18 posle podne »
Hvala momci na pomoći,zankiki to je otprilike to što mi se sviđa. Evo link nečega što mi se kod nas sviđa što ću ići pogledati sledeće nedelje ( https://www.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/brodovi/brodic-10m-moze-bez-motora/oglas/102387110 ) . Ako neko zna nešto o brodu bio bih zahvalan. Zoki hvala na linku,čuo sam za njega, a i njegovog kolegu iz Pazove Miroslava Dondora pa ću ih obići.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Prvi brod
« Odgovor #8 poslato: 14, 11, 2020, 17:19:40 posle podne »
Ja sam isto za kabinas. Ono sto je skoro pa sigurno kod vecine brodica tog tipa oko 10-11-12 i vise metera je da ces sve jedno sigurno kupiti i otvoreni camac, pa ces imati oba dva:).
Mislim da moze da se nadje nesto pristojno u okvirima buzeta. Meni ovaj ima potencijal ako nisi gadljiv na metal a ne znam sto bi
https://m.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/brodovi/brod-sa-kabinom-12m/oglas/104200637#mhs0-1605369777616

Od plastike je bih licno gledao i starija plovila, Jugoslovenske proizvodnje, nesto tipa Adriatik.
Pogledaj malo oglase bilo je jedno dva na prodaju, po meni odlicno plovilo.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Prvi brod
« Odgovor #9 poslato: 14, 11, 2020, 17:31:35 posle podne »
Sapatniče, dobrodošao :) Ja ne smem ništa da kažem ima da me uvaljaju u katran i perje, ali mi je tu nekoliko pametnih reklo, šta god da uzmeš zjebaćeš se, šta god da ne uzmeš, zjebaćeš se... tako da opuštono  i na tenane..
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Prvi brod
« Odgovor #10 poslato: 14, 11, 2020, 20:28:44 posle podne »
Vuče dobro došao na forum. Lično mislim sa tim budžetom koji si naveo, da ne žuriš, da gledaš oglase preko. Dora ti je primer, - ko čeka taj dočeka. On je kupio kršten čamac uz malo glancanja ima da bude samo taki brod. Bez obzira na trenutne okolnosti uz dobru organizaciju i ljude može se uvesti sve što poželiš. Ima na forumu ljudi koji su to već radili. Dora je najsvežiji. Vidim da razmišljaš  o nešto većem kabinašu. Kod nas na oglasima se povremeno pojavi nešto dobro, i ako je baš dobro odmah se po preporuci i proda, ostalo po oglasima ili je preskupo ili ništa ne valja. Srećno u izboru i da brzo zaploviš.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Prvi brod
« Odgovor #11 poslato: 15, 11, 2020, 14:47:05 posle podne »
Pratim, naravno, i dalje sta se desava u drustvu ljubitelja reke i nautike pa, rekoh da se oglasim sa preporukom. Ako neko razmislja o uvozu plovila, savetujem da razmotri sta se nudi na trzistima skandinavskih zemalja, posebno Norveske. Verovatno cemo se svi sloziti da je akcija prilicno velika i zahtevna ali, ako vec odlucite da kupite nesto tamo, svakako morate racunati sa putovanjem, carinskim procedurama, obezbedjenjem prevoznika i t.d. To da li ce biti 500 km dalje ili blize ne igra neku veliku ulogu. Zasto Norveska ? Zato sto ima cene koje su prihvatljive za vecinu nas. Treba gledati region Osla, eventualno do nekih 200-300 km severno jer je gore predaleko s`obzirom da je rec o zemlji koja je duzinu (visinu) nekih 1000i kusur  km od juga do severa. Sta hocu da kazem ? Ako ste npr. videli nesto u Geteborgu, jos 500 km vam je do Osla. Razlika u ceni postoji i isplati se razmotriti i tu opciju.
Nadam se da vas nisam smorio, zelim vam srecnu i uspesnu kupovinu. Samo napred, nista nije neostvarivo.
Na ovom sajtu mozete pogledate ponudu.
www.finn.no

Van mreže vukns

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvi brod
« Odgovor #12 poslato: 15, 11, 2020, 20:52:52 posle podne »
Hvala na savetima,pogledaću strano tržište iako me je strah sa mojim znanjem da se upuštam u tako nešto. Radije bih uzeo nešto ili od nekog poznatog ili nešto što se može ovde pogledati. U svakom slučaju drago mi je da imam pomoć odavde.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvi brod
« Odgovor #13 poslato: 16, 11, 2020, 14:26:18 posle podne »
Verovatno si se odlucio ali... ja bih ti predlozio neki camac od 5.5m ili 6. Uzmes sator i sve sto ti je potrebno. Spavas na obali a preko dana voznja. Pa ako ti se svidi, ides dalje.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Prvi brod
« Odgovor #14 poslato: 17, 11, 2020, 17:24:05 posle podne »
Vuče možda bi mogao da pogledaš ovaj čamac. Ne izgleda loše, uz malo glancanja bio bi super. Usidren je na Starom Šlepu u Zemunu. Majstora Kesića znaju mnogi na forumu. Pravio je on dobre brodove. Stoji jedno vreme na oglasima. Možda bi se mogao uzeti i za koji Evro dole, pa za rešto para ga izvučeš ofarbaš kvalitetno i miran si nekoliko godina.

https://www.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/brodovi/brod-gala/oglas/104434244