Autor Tema: Grunfovanje Nuthy-ja  (Pročitano 25580 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #135 poslato: 15, 04, 2021, 08:18:37 pre podne »
To je cena za sezonu. Za letnju 2000 dinara, a ko ostavlja brod na vodi zimi taj plaća 1000 din po metru za celu zimu. Recimo za brod od 8m cena za celu godinu je 16000+8000=24000. Za brodove se naplaćuje po dužnom metru iz razloga što su brodovi bočno vezani za splavove, pa dužinski zauzimaju mesto u marini. Inače se ne radi o zaštićenoj marini kao kod vas u NS, već je ovo red splavova na živoj Tisi, gde se sa strane prema obali vezuju čamci, a sa spoljne strane brodovi.

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #136 poslato: 15, 04, 2021, 08:41:28 pre podne »
Ok, onda mi ima smisla pošto je po sezoni... nije jeftino ali nije sumanuto kako mi je na prvu zvučalo.
Na Karaburmi u Bg su mi tražili recimo 20e mesečno po metru širine...

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #137 poslato: 15, 04, 2021, 09:18:01 pre podne »
Dora,
Ideja sa Slankamenom ti je odlicna, jer Slankamen je stvarno predivan.
Jedino se nadam da si unapred dogovorio neko mesto, posto ni kod nas u Marini a koliko znam ni kod Mike Alasa nema slobodnih mesta.
Jedino gde se nesto moze izcackati je kod brod restorana, to jest kod Muce.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #138 poslato: 15, 04, 2021, 09:54:55 pre podne »
Narano da nisam dogovorio :( Bilo je da će se ovde naći neko mesto a na tri dana mi je rečeno da neće biti mesta, kao da je brod novčanik pa stavim u džep i odšetam...
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #139 poslato: 15, 04, 2021, 11:20:43 pre podne »
Dora, saljem ti PP

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #140 poslato: 30, 04, 2021, 20:11:52 posle podne »
Potrebna mi je pomoć da rešim dileju... došao je frižider na red. Preradom enterijera je namenjeno da frižider bude ispod sedišta kormilara da ne kažem vozača hahaha Merenjem je naučno utvrdjeno da je visina frižidera max 90cm... Možda koji cm više ali da ne bi kormilar bio kvazimodo onda toliko..
Plinski je otišao, kupio sam onaj kompresor za 12/24 i sad mi treba kutija, ima dobrih ali su veće, nema malih a najpovoljnije su kombinovane kutije, zamrzivač i frižider.
Nije problem toliko visina jer ima plan B da ne bude ispod stolice nego skroz nazad pa bi tu glumio šank za platformu i višlji stolčić.

Dileja je sledeća, koliko to može da troši kilovata :) Ideja je usput da bude perpetum mobile, stavim u zamrzivač one plave kocke pa ih premestim dole u frižider, cenim da bih ipak nešto uštedeo a možda i ne cenim :)
Za ovaj manji (samo frižider) je prodavac reklamirao od 3 do 5 ampera a za kombinovani je rekao od 4 do 7... Da napomenem da je ujedno i serviser i pravi (prepravlja) te frižidere ali mi se neide za BG zbog toga. Domaći serviseri kad pitam za tu uslugu ukrste dva kažiprsta i kažu ne radimo to... Brate pa jel menjate nekad kompresor na frižideru ili samo lampe kad crknu.
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #141 poslato: 30, 04, 2021, 20:30:52 posle podne »
Nisam skapirao uzeo si mehaniku i sada to hoces da ubacis u neku kutiju?

Kako god resices to nekako, ne znam da li si vido da sam postavio link na yt kanal svabe koji radi trenutno slican posao, cak je i ladja slicna, bas sam te se setio. Ako nisi evo linka od jednog snimka a ima ih gomila. Nije lose za motivaciju a jos ako uradis fazon sa donacijama moze da bude i finansijske koristi:)


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #142 poslato: 30, 04, 2021, 20:33:32 posle podne »
Pa zar nije 85cm standard za frižidere, kao radni deo u kuhinji? Ja imam oko 100 litara, recimo 90 dole i oko 10 litara leda gore u vrhu u komori i to je za ove naše priče sasvim ok, leti oko 40-50 ampera na dan, vuče 2.5A u najslabijem modu i super hladi.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #143 poslato: 30, 04, 2021, 20:52:50 posle podne »
Nisam skapirao uzeo si mehaniku i sada to hoces da ubacis u neku kutiju?


Da, kupio sam kompresor od frižidera  pa bi to majstor zamenio na normalnom frižideru od 220V sa ovim na 12/24v ali slabo nalazim te menje frižidere...
Gledao sam link onaj prvi što si poslao pa kad sam video da rupe krpi stakloplastikom odustao sam, gledao sam i pre te njihove "prepravke" u vezi kola to je sve majstor go penis a ako nema u radnji deo ili materijal onda to ne može da se uradi, ali zato imaju opreme i alata da plačem ... Nisam uopšte sa njima oduševljen, zato su naši ljudi kad odu tamo poslovodje :)

@Zankiki
Pa to je otprilike to, 85-88 cm ali ima i koji cm više ili su sledeći 100,120 i td... ali u poslednjih mesec dana se pojavilo dva komada, išao juče jedan da vidim, ima drvo umesto gume i vrata nakrivo :)
A ovih kombinovanih malo malo ispadne neki za 30 evra.
I ako stvarno planiram da budem po više dana na vodi i treba mi neka zaliha smrznute hrane nisam baš siguran da mi baš toliko treba. Opet ako malo troškari onda neka ga, ima mesta u dnevnoj sobi  :) Kad pitam majstore niko ne zna koliko troši, pa izem ti majstore..

Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #144 poslato: 30, 04, 2021, 20:59:08 posle podne »
Kako god resices to nekako, ne znam da li si vido da sam postavio link na yt kanal svabe koji radi trenutno slican posao, cak je i ladja slicna, bas sam te se setio. Ako nisi evo linka od jednog snimka a ima ih gomila. Nije lose za motivaciju a jos ako uradis fazon sa donacijama moze da bude i finansijske koristi:)

Sad sam pogledao ovaj drugi, ovde je već majstorski  (svetski) sve razvalio, u pravu si, sličan brodić samo sam ja koristio manji čekić :) Ostatak će ići sledeće zime..
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #145 poslato: 31, 05, 2021, 20:29:04 posle podne »
Prva kafa na novoj "terasi" :)
I ozbiljno pitanje, pravim nosač za pomoćni motor, kolegi trebao jači meni njegov odgovarao (valjda) ali se njemu izjalovila trgovina pa tako i meni..
Shodno tome nemam pojma kakav će biti motor u smislu dug ili kratak i šta već ide uz to.
Koliko bi trebao nosač da bude iznad vode? I koji bi motor preporučili po snazi za oko 5-6 tona. Zankiki je negde napisao da voli dvotaktni jer može da ga obori u skladište, ja sam već spremio jedno takvo ispod poda :)

Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #146 poslato: 31, 05, 2021, 20:59:42 posle podne »
Ako nećeš da ga držiš celo vreme montiranog na držaču, već bi da ga turiš u neko skladište na brodu i samo povremeno da ga postavljaš, u svakom slučaju je dvotaktni po mom mišljenju pogodniji, jer je dosta lakši od četvorotaktnog. Ja se tu ne bih zaletao sa nekim skupocenim motorima, pošto sam i inače ljubitelj dobrih, starih, jednostavnih i pouzdanih motora, pa i u ove svrhe ne bih bežao od jednog recimo Tomos 18 ili barem T10. U principu po gabaritima su oba motora identična, pa bi onda T18 bio pravi izbor po meni. Možeš ga kupiti očuvanog za par stotina evra, delova ima, dovoljno je snažan da pogura Holandeza, i na kraju krajeva težinski je u prihvatljivim granicama da ga po potrebi skidaš i postavljaš na brod.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #147 poslato: 31, 05, 2021, 21:27:12 posle podne »
Pa nemam pojma, vidim da mnogi koji imaju VB motore drže oba spremna za rad a sa druge strane mnogi sa brodskim motorima nemaju na držaču pomoćni.
Ja sam to zamislio da ako idem iz lokala nataknem ga a ako ne, neka čami čekajući u skladištu ali bih svakako voleo da imam neki u rezervi...
Ja sam tako dje stara škola majstora i opasno mi idu na ganglije ovi novi gadžeti od motora gde udje u blokadu da zaštiti motora tebe što spiči Lasta autobus nema veze...

Na vodi sam još više pristalica toga, zato sam hteo brodić sa matorim dizelom, taj može da dobije vode u gorivu mada će i to progutati ili da crkne anlaser, struja mu ne treba i nema šta da se pokvari...
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #148 poslato: 31, 05, 2021, 21:38:02 posle podne »
U principu, rezervni motor (kod mene je to Tomos 4.5) držim u prednjem piku, i montiram ga samo kada idem na duže plovidbe. Meni je ovih 4KS dovoljno za rezervni motor jer mi je brod oko 3 tone prazan, a sa svim pivom, rakijom i ostalim drekom što se nosi na dužu plovidbu, plus posada, bude i blizu 4 tone. Četvorka nije za trke, ali može da  odradi posao za ne daj bože. Isprobano!

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

« Poslednja izmena: 01, 06, 2021, 08:17:31 pre podne George »

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Grunfovanje Nuthy-ja
« Odgovor #149 poslato: 01, 06, 2021, 08:12:38 pre podne »
Ako se odlučiš za plovidbu Atlantikom ili Severnim morem, obavezno pomoćni preko 20ks.
Ako ćeš ploviti rekama i kanalima u rodnoj nam grudVi, svakako će ti i Tomos 4 biti više nego dovoljan kao pomoćni motor  114 (4.5 može čak da ima i teretnu elisu)
Konzerviraš ga sprejom (preporuka zbog vlage i stajanje u spremniku) i turiš kako god hoćeš. Ne razmišljaš o ulju iz karterara, elektronici...A ni o pucanju kičme pri vađenju i montiranju većeg motora, baš kada će ti kičma trebati za sedenje za kormilom i dužu plovodbu...
A i novac ne bacaš  114
Navigare necesse est, vivere non est necesse