Autor Tema: Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?  (Pročitano 3619 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?
« poslato: 28, 09, 2020, 14:57:20 posle podne »
Cao ljudi,

uzeh metalni camac od 10m, širok 2.6, težak 7t kome je korito farbano pre 5 god...
Hteo bih da izvučem čamac da se detaljno pregleda i svašta nešto uradi do početka sledeće sezone.

Znate li nekoga ko radi izvlačenje, prevoz  i prebacivanje na stalke za čamac tih dimenzija?
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?
« Odgovor #1 poslato: 28, 09, 2020, 15:48:00 posle podne »
To kad cujem odmah se najezim :)
Za vadjenje i transport uvek je preporuka Goran. Posebno zbog dimenzija i tezine. Sa druge strane sasvim sam siguran da ces na kraju da zavrsis kod dinastije Mravovic iz  Ostruznice. To na kraju i nije lose resenje jer je sve na jednom mestu, tu ga vadis, tu se radi. Problem sa njima je kadar jer na taj obim realno je da ima jos barem 10 zaposlenih. E sada to je rudarski posao pa nije lako ni naci majstore. Ako ti trebaju kontakti pisi ili kucaj na netu.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?
« Odgovor #2 poslato: 28, 09, 2020, 15:59:06 posle podne »
- Ako ti treba samo da ga izvuces i prebacis na tvoj plac ili dvoriste to je manji problem i pomenuti Goran je covek sa mnogo iskustva i preporuka.
-Ako ti nemas prostor za te radove tokom zime treba pozuriti jer ce tih nekoliko marina/radionica poceti da primaju rezervacije za zimski suvi vez i tada ima malo prostora za goste.
Ne znam da li Mraovici dozvoljavaju da drugi majstori gostuju tamo ili se drze narodne : "nit' kosku glodje nit' je drugom daje"
Prolece je zahvalniji deo god za pronaci suvi vez ali mnogo ne zahvalniji da majstori  postuju rokove jer ih tada svi zatrpavaju poslovima.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?
« Odgovor #3 poslato: 28, 09, 2020, 16:07:46 posle podne »
Mislim da mozes da dovedes svoje ili sam radis ali nesto da das i njima da rade. Realno ko ce drugi da peskari od njih kad sve tu imaju. Takodje bilo kakva intervencija na osovinskom vodu je njihova prica, mislim da je retko naci toliko velike strugove ko  u njihovoj  radionici. Sa druge strane pocnu jedno a onda stigne brod recimo plov puta, za koji placaju penale ako ne zavrse na vreme. Ofarbaju ok brod a onda pocnu da peskare brod koji je do tebe i tako:). Da ima vise radne snage bilo bi  mnogo bolje.

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?
« Odgovor #4 poslato: 28, 09, 2020, 16:25:43 posle podne »
Hvala na predlozima i savetima.

Problem je sto je mali Perica, citaj ja, nov u celoj prici i nije bas siguran da li treba ista da dira ove godine ili da ostavi sve tako.
Korito znam da je radjeno, peskirano/antialgin/farbano, 2015e i da broj 2 god stoji na Stenci- nemam pojma da li je realno potrebno da se ista radi jos ili ne.
Ali opet, imam obicnu wc solju i rekose da je to veliki no-no i da mora brodska- kontam mora brod napolje za to?
Isto tako, ima 2 dmb-a i usis vode za hladjenje od jednog je pre mesec ili dva malo procureo... izmedju korita i ventila tako da nije moglo samo da se zatvori ventil i to je to- malo stezanja je pomoglo ali nisam siguran koliko ce da drzi...
Sve ostalo nije toliko bitno, eventualno bih sredjivao/menjao prozore posto su drveni i bas propali(isao bih na alu verovatno), sredjivanje enterijera, struje i slicno mogu da radim i dok je u vodi preko zime...

Ako neko ima ikakav pametan savet rad sam da saslusam :)
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?
« Odgovor #5 poslato: 28, 09, 2020, 16:36:35 posle podne »
Jbg tolki brodovi sa kucnim wc soljama i sada mora da bude marin wc. Wc solja ko solja pitanje je kako je resen odvod i tu ima 1001 resenje. Tu preventivno delove menjas sa sto kvalitetnijim. Ovo za vadjenje 5 godina nije nikakva cifra ali opet zavisi kako je radjeno i sta je radjeno na zadnjem remontu. Pod uslovom da je radjeno kako treba i farbama kojim bi trebalo a pod uslovom da nije bilo nekog fizickog ostecenje ili neceg slicnog trebalo bi da si miran barem jos 5 godina. Sa druge strane ako hoces da budes 90% miran onda ga vadi pa iscekiraj sve pa vidi da li ima nesto da se radi, pozavrsavaj te sitnice, ugradi dodatne mg anode i slicno. Ne zaboravi da kad jednu stvar pocnes po pravilu otvaras barem jos dve. Jbg tako to ide:)

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?
« Odgovor #6 poslato: 29, 09, 2020, 11:55:00 pre podne »
To da od jednog krene bar dva mi je, nazalost , poznato iz iskustva :)

Ono sto me nervira je sto niko o camcu ne zna skoro nista, nazalost prethodni vlasnik je preminuo pre 2 god i od onda stoji- nemam pojma kako je uradjen odvod od wc solje i slicne stvari.

Ako neko ima kontakt od Gorana i Mravovica neka pise ovde ili na pp pa da vidim koliko bi me izaslo to zadovoljstvo.
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?
« Odgovor #7 poslato: 29, 09, 2020, 12:29:35 posle podne »
Jesi li razmisljao o opciji da to ne radis u Beogradu?
Pitam, zato sto u Slankamenu imaju mogucnost izvlacenja takvih plovila i izvodjenja svih nuznih radova, a verujem da ce to biti daleko jeftinije.
Telefon za kontakt : Vule 063 7074620 i reci da si tel dobio od Duleta iz Pazove...

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?
« Odgovor #8 poslato: 29, 09, 2020, 12:33:53 posle podne »
st ne vidis sa Zekom na Stenci za taj ventil on to menja dihtuje na vodi odma
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?
« Odgovor #9 poslato: 29, 09, 2020, 12:46:16 posle podne »
Dule- hvala za kontakt, zvacu da pitam. Apsolutno nisam vezan za Bg ni na koji nacin-ako mogu da doplovim do tog mesta i jos ustedim- sto da ne ::)

@mesechar hvala, nisam znao da moze da menja tok je vodi posto je bas u samo korito usrafljen- treba da se vidim sa njim ovih dana oko neke pumpe za gorivo pa cu taman videti i za to.
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?
« Odgovor #10 poslato: 29, 09, 2020, 13:50:00 posle podne »
marko07,
Nema na cemu da se zahvaljujes. Ja sam ti ovo predlozio, posto znam moju ekipu u Slankamenu i znam kada se za nesto uhvate, to i odrade kako Bog zapoveda. Uz to na raspolaganju imaju svakakvih prikolica, dizalica, ....
Dobri su to momci i nisu alavi...

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ko radi izvlačenje u prevoz camca od 10m 7t u Beogradu?
« Odgovor #11 poslato: 30, 09, 2020, 07:19:48 pre podne »
Dule ti je dao najbolju opciju! Zavrsi sve u Slankamenu, ima tamo i koga da pitas sve sto ne znas, ima i da se  sedne i druzi...I od veoma izvesnog-da ti se smuči i brod i radovi, ako odeš tamo još ćeš se uz radove i lepo provoditi.
Oko wc solje...Pa obicno su "obične" kada su iznad vodene linije i ne vidim preteranu brigu oko nje...Brodske sa ručnim ili elekt. pumpama su daleko komplikovanije i ako ne moraš da je menjaš-izbećićeš mnogo dranja na goste na brodu "ne bacaj papir u šolju"...
Navigare necesse est, vivere non est necesse