E, ovako treba... > Metalni čamci

Korito i optimalni motor

(1/3) > >>

radoica:
Pozdrav.
Relativno sam nov u ovim vodama, pa stoga imam par pitanja. Unapred se izvinjavam ako sam post postavio u pogresnoj sekciji foruma.
Naime radi se o metalnom kabinasu, 8.5 x 2.4. Kupio sam gotovo korito, i neke stvari menjao/doradjivao. Posto korito nikad nije bilo u vodi, posle ubacivanja u vodu pokazalo se kao plovno, ali ide sad ono ALI.

Postavicu slike da bi se sve lakse objasnilo, ipak slika govori 1000 reci, zar ne.

Problemi su sledeci:
1. Posto nisam imao predstavu koliki ce biti gaz, dasku za motor smo zavarili previse dole, pa je rila vodu. Delimicno sam to resio tako sto sam dasku skratio, medjutim i dalje kaci vodu.
2. Daska je previse blizu krme (kraja camca) pa motor ne mogu da podignem iz vode posto kaci komandama o krmu. Ovo bih mogao da resim tako sto bih dasku zavario jos nazad ali ne znam da li je to smem da uradim.
3. Korito je na kraju svajsovano, pa kad krenem zadnji kraj malo zaroni. Kada sam odredjivao visinu motora, gledao sam da se kavitaciona ploca cizme gadja sa linijom korita. Medjutim kada krenem kao sto sam rekao zadnji kraj uroni pa deluje da je motor bas duboko u vodi.
4. Motor koji gura ovaj camac je yamaha 9.9 high thrust. Brzina uzvodno Dunavom je nekih 7-9 km. Nizvodno 12-13. Potrosnja je oko 2 - 2,5l/h. Da li bih dobio nesto ako bih stavio neki jaci motor, tipa 20, 25, 30 konja?

Hvala unapred na odgovorima. Pazljivo pratim temu, tu sam da odgovorim ako imate pod pitanja.


Drivee:
Stim da nemas konta svanc veci motor bi jos vise uranjao zadnji kraj, tj dizao bi ti prednji kraj. (kao kada na patka stavis 15ks, ne vidis gde vozis) Ta brzina je dosta dobara za 9.9. Mozda da probas neku 25ks pa da vidis..
nebi ti ja tu nista dirao sem te izmene zrcala..tj nosaca motora.

Bakara:
Pozdrav i dobrodosao!
I ja mislim da imas adekvatan motor za takvo plovilo, sto kaze Drivee, samo da se resi nosac kako treba  thumbup

radoica:
Hvala, i hvala za odgovore.

Da li mislite da mogu motor pomeriti 15-20cm unazad?

broker975fx:
Ne vidim razlog zasto ne bi mogao. I ovako i onako sve sto se radi u ovom slucaju je odokativnom metodom. Brzina sa vecim motorom ti bi verovatno bila nesto malo veca ali sam prilicno siguran da bi tek tada zaranjao krmu. Ono sto bi dobio to je velika rezrva snage u slucaju neke ne predvidjene okolnosti. Kako god ne gine ti cackanje i fine tuning ili da se pomiris sa tim i da te bas briga.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju