E, ovako treba... > Brodogradnja

Nestabilna brodica

<< < (3/12) > >>

Teodul:
Hvala na odgovorima, prethodni vlasnik je ubacio dvije vrece necega e sad koje su tezine nisam probao. Stavio ih je naprijed ali mislim da to nije uradio najbolje, nisu skroz naprijed i bile su jedna do druge znaci lijevo i desno. Da u njemu je motor od golfa trojke sa sve kvacilom i svim brzinama  sajkaca.

Teodul:
Kad kazete ,,u samo dno" jel mislite na sredinu plovila? Ne baratam bas s pojmovima. Bilo je predloga da se ustabili sa kobilicom, sta mislite o tome?

broker975fx:
Ovo ti je najbrze resenje koje skoro da nista ne kosta. Stavi ga negde po sredini u dno. Ako ce da bude pesak, sto je realno, pakuj u vrece po recimo 10-tak kila da posle mozes lagano da manipulises gde ti odgovara. Sto nize to bolje. Kobilica bi imala smisala kada bi u nju grunuo neki balast ali to ce te isuvise kostati i nece biti isplativo. Mogli bi se praviti i dodatni plovci sa strane, to bi svakako imalo efekta ali zaista se postavlja pitanje isplativosti takvog zahvata. Ima neka stara teme o jednom alu kabinasu koji se prevrnuo pa su mu radjeni plovci.

Hajd malo pojasni kako se koristi ovaj motor sa menjacem od auta. Zaista me zanima, kako koristis ceo sistem. Na koji nacin resavas prebacivanje iz hoda u napred u hod u nazad?
U kojoj brzini ga koristis ( kako ovo glupo zvuci:))

Teodul:
Hvala na pojasnjenju. Ima li smisla postavljati taj pijesak ne bas na sredinu posto mi je tu motor pa da tu u blizini postavim pijesak? Pa ovako, ja sam ga kupio od posrednika tako da nikakvih konkretnih uputstava nisam dobio tako da smo skontali da kada naprijed ide koristimo iskljucivo trecu a nazad logicno rikverc. Mada mjenjac nesto teze hoce u rikverc. U trecoj uzvodno ide solidno, nije za trke ali nije ni spora. Malo je hladjenje problematicno ali kad znas sta i kako ide bez problema.

broker975fx:
Vrtiti se osovina u suprotnom smeru i zato i nece lepo da udje da ukopca za krmu. Bio je jedan strucnjak koji je imao slican problem pa je na osovinu postavio i disk kocnicu da zakoci osovinu. Da sam na tvom mestu investirao bih u cestitu kopcu a manjac od auta eventualno iskoristio kao dodatni balast:).

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju