Autor Tema: Tranzit plovila iz SI u GR  (Pročitano 3331 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Tranzit plovila iz SI u GR
« poslato: 13, 08, 2020, 10:01:46 pre podne »
Drage moje i dragi moji , čika je pronašao jednog Riveta u Ankaranu veoma povoljno i sada bi trebalo da ga prebacim u GR stim da bih se zadržao u Valjevu neki mesec pošto oću da ga preuredim. Odem na carinu kod nas , a carinik mi kaže ne znamo mi pitaj kod špeditera , pitam njih kaže nikada nisu imali takav slučaj. Može da prođe kao tranzit ali da ne bude duže kod nas od pet dana. može da se carini , a ja mu kažem ne treba mi carinjenje pošto ne ću da ga registrujem ovde. Uzeo mi telefon da se raspita pa će da mi javi. Ima li iko blage veze oko ovoga ili je čuo za nešto slično. Unapred zahvalan čika Čarli 

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Tranzit plovila iz SI u GR
« Odgovor #1 poslato: 13, 08, 2020, 10:32:47 pre podne »
Мислим да то може да се обави тако што ће се поднети Управи царина захтев за привремени увоз ради извођења радова на пловилу.

По обављеним радовима, а најкасније на дан истека рока привременог увоза потребно је да пловило буде извозно оцарињено - дакле, да напусти Србију.

Постоји могућност да се добије решење за продужење рока привременог увоза, уколико се благовремено поднесе Управи царина такав захтев.

Ипак, треба водити рачуна - уколико истекне рок привременог увоза, такво пловило се одузима (раније није било могуће добити га назад јер је предмет царинског прекршаја)!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Tranzit plovila iz SI u GR
« Odgovor #2 poslato: 13, 08, 2020, 19:55:29 posle podne »
Мислим да то може да се обави тако што ће се поднети Управи царина захтев за привремени увоз ради извођења радова на пловилу.
To se zove oplemenjivanje ili dorada, ali se mora ispostaviti racun za izvrsene radove...
Mislim da to u ovom slucaju nece funkcionistati, al ipak nije na odmet porpicati s ozbilnim spedicijama, jer sa carinom pricati nema smisla...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Tranzit plovila iz SI u GR
« Odgovor #3 poslato: 14, 08, 2020, 08:42:59 pre podne »
Зашто би био проблем да се испостави неки рачун?
Нико не одређује вредност дораде и оплемењивања (постоји само проценат, степен оплемењивања, који се некад узима у обзир али то је више од значаја да ли се производ после оплемењивања и дораде може сматрати производом произведеним у Србији или не, што овде није битно).

По мени, то је чист, законски пут.
Све остало може да се претвори у ризик који може да изазове низ проблема.

Има још нешто, о чему детаље тек треба да сазнам тако да ово што ћу сад написати треба узети с резервом.

Уколико власник пловила има пријављен боравак у Србији и иностранству (као неки наши гастарбајтери) и поседује пловило које је регистровано у иностранству, може да га унесе у Србију и да га користи извесно време а да га затим изнесе из Србије. Потребно је неко пријављивање при уласку и изласку али, као што рекох, не знам детаље са сигурношћу па ово треба проверити.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Tranzit plovila iz SI u GR
« Odgovor #4 poslato: 14, 08, 2020, 12:50:57 posle podne »
Meni je u stvari špediter i pomenuo mogućnost ispostave računa pošto nije moguće kao u mom slučaju da bude samogradnja. A ja sam pomislio da uzmem račun za generalku motora- stabilan Weer 7KS- i od stakloplastičara pošto ga i onako štrojim preko krme

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Tranzit plovila iz SI u GR
« Odgovor #5 poslato: 17, 08, 2020, 08:21:29 pre podne »
Mozes tako a privremeni uvoz traje do 30 dana koliko znam, inace moze, ja to radim ali sa drugom robom. Tipa uvezem nesto na doradu..

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Tranzit plovila iz SI u GR
« Odgovor #6 poslato: 17, 08, 2020, 09:51:11 pre podne »
Да, као што сам рекао, веома је важно испоштовати рок али није проблем да се поднесе, благовремено, захтев за продужетак рока, тако да човек може све да заврши и после извезе чамац без проблема.