E, ovako treba... > Brodski motori

DMB 450- saveti i iskustva

<< < (14/14)

Terca:
Rastvor sone kiseline, razblažene na nekih 6-7%.
U uputstvu piše "ugljenična" kiselina što je za mene bilo nerešivo, a na moru to rade uobičajeno sonom kiselinom iz prodavnice, samo rastvor spuste na 10% (ja sam to sputio još malo iz predostrožnosti).
Druga modifikacija postupka je da nisam pustio da rastvor cirkuliše pola sata nego sam skinuo auspuh, i u izduv stavio izlazno crevo (vidi se na slici) skinuo crevo sa pumpe, podigao ga iznad motora  i namontirao levak, sipao kiselinu dok ne poteče napolje, sačekao minut da prestane da peni, i onda ostatak koji sam imao polako dosipao dok sve nisam potrošio... pa onda nalivao čistu vodu dok sam imao gde da skupljam  ono što iscuri (imao sam dve jupolke a nisam baš hteo da prosipam kiselinu u vodu), i na kraju vratio sve na mesto, zapalio makinu i otišao da se vozam sat dva...

zankiki:

--- Citat: Terca  13, 01, 2021, 11:16:47 pre podne --- (imao sam dve jupolke a nisam baš hteo da prosipam kiselinu u vodu)

--- Kraj citata ---

Tuga je što i ako si prosuo u kanalizaciju opet je završilo direkt u Dunavu... Pošto prečišćavanja nema  no125
Ali shvatam postupak, nisi mogao tek tako da ljuljneš u vodu kod tebe na klubu...

George:
Terca, Zankiki hvala na detaljnim odgovorima... 114

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju