Autor Tema: batajnicki sprud  (Pročitano 3802 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: batajnicki sprud
« Odgovor #15 poslato: 11, 08, 2020, 10:43:31 pre podne »
Pa to za vrbu jeste najbolje. tako mi se cini ok. moze sidro pozadi, napred za vrbu..
Ja sam navikao da na moru sidrim jednim sidrom i da se vrtim nocu.To mi se pokazalo daleko sigurnije nego da krmu vezujem za obalu. Mada je more druga prica. Kad nocu zaduva pramac se okrene u vetar i najmanje su sile na sidrenjeku, a kad se vezem krmom za obalu, neverovatno koliko se sve nategne kad krene vetar.. cuju se i sitni talasi koji udaraju u bok.
a ako je dno pescano, sidro i lanac ako su dobri, uvek drzi dobro.
ako je dno kameno od sidrenja nema nista.
A ovde na reci ako sam u matici ipak bih se vezao i za obalu, nikad mi sidro nije popustilo, ali ne verujem da bih bas mirno spavao u matici na jednom sidru.


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: batajnicki sprud
« Odgovor #16 poslato: 28, 08, 2020, 19:47:26 posle podne »
Imas na Savi relativno blizu Baričku adu sa peskom (pazite na staklo od flaša lokalaca), malo uzvodnije nauticko selo Boljevci koje ne znam u kakvom je stanju sada (propalom) ali ima privez, voda, struja, nabavka, restoran...igralište za decu
Bela stena ti je lepa, imas peska koliko ti dusa hoce, ali je voda malo prljavija od glavnog kolektora BG kanalizacije, mada struja nosi na male vode...
Ima gde da se ode. I traženje je plovidba i uživanje  114
bili smo na barickoj adi. i bilo je bas dobro. voda topla cisto, super smo se usidrili pored plaze. malo je bilo preko dana guzve, ali nista strasno.
jedino mi onaj most malo kvari pogled. iznad mosta malo uzvodno ima super plaza sa peskom. nekoliko dana smo bas uzivali. nismo isli u nauticko selo. culi smo da nema sanse da se vaza za nocenje, a nismo imali potrebe za vodom i hranom... u povratku iznad medjice u nedelju predvece je bilo sigurno preko 100 brodova na sidru...

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: batajnicki sprud
« Odgovor #17 poslato: 29, 08, 2020, 08:07:54 pre podne »
Za nauticko selo je bila varijanta da se za neke minimalne pare iznajmi bungalov sa doruckom (a dorucak je bio obilan i vrhunski) i nije bilo problema da se pristane i prenoci...Ali...Ocigledno su nasi sunarodnici shvatili da je sansa da domaci turizam da prodaju vazduh za enorman novac (kao da ce vecno biti zatvorene granice) i da na svako pitanje odgovaraju ono sto stranci i prvo nauce kod nas "nema" , "ne može" (opcija2  "jedi go..", "u pi..materinu"...)
Bilo je lepše bez mosta nama nautičarima, mada korisno ga je imati  114
Drago mi je da ste se lepo proveli, šibni neku sliku na forum  ako imaš   114 114 114
Navigare necesse est, vivere non est necesse