Autor Tema: Mercury F20 EH EFI  (Pročitano 7892 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #15 poslato: 30, 07, 2020, 23:02:38 posle podne »
Hvala na cestitkama, stvarno sam zadovoljan motorom. Prevazisao je sva moja ocekivanja.
Odmah da i ja tebi uzvratim na isti nacin, Honda je svakako vrhunski motor, sigurno nisi pogresio.
Sto se tice voznje levom rukom ne znam sta bih ti rekao.....Vozim ja levom rukom, ali se osecam nelagodno, narociito pri punoij brzini, jednostavno osecam nesigurnost. Kada ne bi bilo izbora verovatno bih morao da se nekako prilagodim. Ovako imam opciju koja mi omogucava da vozim desnom rukom i ja zadovoljan.
 Vec sam ovo rekao, ali cu ponoviti....Ne vidim razlog zasto svi proizvodjaci ne nude modele koji bi bili podjednako prilagodlljivi i za levoruke i desnoruke.....pa ko kako voli.....
I kad smo vec kod Honde, koliko si je platio?

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #16 poslato: 31, 07, 2020, 07:45:30 pre podne »
jesi dobio popust neki?

Na mreži CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #17 poslato: 31, 07, 2020, 08:18:47 pre podne »
Sada su i honda i yamaha na nekom popustu 2990€ toliko sam i platio.
Nisam se cenako trazio dodatni popust...
Cisto sumnjam da bi dobio posto prodaju motore vise nego neke pekare hleba  jh
Kada sam dosao u Futog bio sam treci na redu, kada sam otisao ostalo je troje iza mene.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #18 poslato: 31, 07, 2020, 09:34:17 pre podne »
Imaju ubedljivo najbolju prodaju, a tesko je reci zasto...
Nadam se da ce Suzuki malo spustiti cene i eto ozbiljnog konkurenta.

Na mreži CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #19 poslato: 31, 07, 2020, 11:49:00 pre podne »
Joj druze ja ne bi uzeo suzuki ni dzabe da mi da. Na papiru je definitivno najbolji motor u klasi, ali u praksi...
Ja znam za 3 komada sve 20tice i sve tri imaju probleme. Kod sve tri je otisla poteznica, jedan od njih nov u garanciji. Taj nov nas tri puta ostavljao na vodi - nece da upali... ma strasno. Ugradili drugari i onaj odvajac vode (valjda se tako zove) i filter... ma jok.
Prodali posle godinu dana i uzeli yamahu.

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #20 poslato: 31, 07, 2020, 12:25:37 posle podne »
@CIVIJA

Da li si za 2990€ uzeo model sa anlaserom ili bez?

Na mreži CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #21 poslato: 31, 07, 2020, 12:30:38 posle podne »
Bez anlasera. Nekako mi to nije vazno, ima me pa lako palim svaku pentu  sajkaca

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #22 poslato: 31, 07, 2020, 12:50:06 posle podne »
To mu onda dodje ista cena kao Mercury. I ja kada sam kupovao model bez anlasera je bio nesto ispod 3000€, a ja sam moj platio 3280€.
Jedino sto je ovaj EFI a Honda je sa karburatorom. Mada neki daju prednost jednom, neki drugom sistemu za dovod goriva.
Ja sam vozio i stariji model Mecury-ja od 20KS sa karburatorom i ovaj EFI je osetno zustriji. Sto se tice potrosnje, posle razrade sam potrosio dva rezervoara benzina (rezervoar je 12lit) i za sada mi je prosecna potrosnja 3,97 lit/h. Vozim sve vreme pun gas, sa troje do petoro u camcu.

Na mreži CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #23 poslato: 31, 07, 2020, 13:22:54 posle podne »
Ja sam od te stare garde koja vise voli karburator. Verujem da je EFI bolji, naravno, ali zbog raznoraznih prica i onog suzukija koji je takodje bio EFI odlucih se za karb. motor. Sto se potrosnje tice nikad je nisam merio ali znam da mnogo manje trosi od 10hp 2t. Zadnje pecanje od mosta na adi do srednjih voda plus vise vracanja na istu rinu (bućkanje) potrosio malo vise od pola rezervoara - ja prezadovoljan  jh
U tajmenu na pola gasa sa dvojicom stokilasa plus oprema oko pola gasa 25km na sat - vise mi i ne treba. Inace sam u camcu nizvodno pun gas 41km/h. Ja sam u fazonu da ne treba davati pun gas pogotovo ne non stop. Vodim se logikom pa ni auto ne vozim na punom gasu niti to iko preporucuje...

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #24 poslato: 31, 07, 2020, 14:18:02 posle podne »
Sto se tice voznje na punom gasu, ni ja nisam siledzija da stalno tako vozim, ali sad jos uvek testiram motor, probam kako ide sa razlicitim brojem osoba, podesavam trim u odnosu na opterecenje trazim optimalan rezim, kontrolisem potrosnju......
E, kada sve parametre budem imao, onda cemo se voziti u optimalnom rezimu.
Mada, kada danas izadjem s posla i krenem na Belu Stenu, na ovih 35 stepeni, znam da vozim samo na punom gasu, da sto pre stignem do spica i skocim u Dunav.....i mi Cigani imamo dusu. 6589
Inace sto se tice potrosnje, ja volim da znam koliko u kom rezimu voznje trosim, pa mogu i da znam koliki mi je radijus kretanja sa odredjenom kolicinom goriva u rezervoaru. Cim sam kupio motor, prilikom preuzimanja mehanicar mi je ubacio merac broja radnih sati motora, pa vrlo lako preracunam potrosnju a takodje i znam koliko je vozen motor (slicno kilometrazi na autu).
 
« Poslednja izmena: 01, 08, 2020, 00:10:27 pre podne Srdjan22 »

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #25 poslato: 01, 08, 2020, 12:30:00 posle podne »
@CIVIJA

Citam sinoc na jednom drugom nautickom  forumu, covek kaze da on sa Tajmenom i Yamahom od 15KS, sam u camcu, niz Dunav postize brzinu od 40km/h.
Vidim ti si napisao da sam u camcu nizvodno, sa Tajmenom i Hondom 20KS ides 41km/h. Da li niz Dunav ili Savu mislim da je manje bitno, razlika bi morala biti veca u tvoju korist.
Meni licno malo nelogican odnos, pa me interesuje sta ti mislis o tome?

Na mreži CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #26 poslato: 01, 08, 2020, 13:00:34 posle podne »
Uf druze toliko stavki utice na brzinu camca... Verujem da je postigao 40 km/h sa 15icom.
Ljudi obicno mere brzinu kada kupe camac - cisto dno, prazan camac... Ja imam 100kg + 50-60kg razne opreme, tegova, akumulator, sidro. Dno je imalo algi - prano dve nedelje pre merenja. Sava jes nizvodno al je bas spora. U idalnim uslovima tajmen sa 20ks dobacuje do 48-49km/h
Al kao sto rekoh nek on ide 25-30 sa dvojicom ja prezadovoljan  jh

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #27 poslato: 02, 08, 2020, 13:34:49 posle podne »
Da, verovatno si u pravu. Kad se sve uzme u obzir, razlika u brzini u razlicitim uslovima i sa razlicitim opterecenjem moze biti znacajna. Meni se na trenutak tu nesto ucinilo nelogicnim, no sad kad mslo bolje razmislim, ima smisla sve zajedno.
Samo da ti motorcici lepo rade i lepo posluze bice sve OK. I da smo mi sto cesce na vodi, na pecanju, kupanju u prirodi.....ostalo je mnogo manje vazno.
Pozdrav, krecem na Belu Stenu za nekih pola sata.

Van mreže Srdjan22

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #28 poslato: 02, 09, 2022, 09:10:13 pre podne »
Hajde malo da osvezim ovu temu.
Prodjose dve pune godine kako se sa uzivanjem vozim ovim Mercury-jem. Sve radi kao sat. Radim redovan servis na kraju sezone i posle toga samo sipam gorivo i vozim. Zaista imam samo reci hvale za ovaj motor.
No, htedoh reci nesto drugo sto ce mozda neke interesovati. Ove godine je Mercury je izbacio i modele od 25 i 30KS sa novom rucicom.

https://www.mercurymarine.com/en/us/engines/outboard/fourstroke/fourstroke-25-30hp/

Nisam video da ih ima kod nas u ponudi, ali i ako nema, verovatno ce biti uskoro.
Mozda ce nekome ova informacija biti interesantna i korisna.
 

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Mercury F20 EH EFI
« Odgovor #29 poslato: 02, 09, 2022, 20:15:58 posle podne »
Da me ubiješ, ja servis radim pred sezonu, ne nakon završetka...

Baš mi je drago što te služi motor kao zmaj. Ja pratim stanje na Mercury sceni i mogu ti reći da mi se ponuda baš dopada i da ako pazarim nešto novo razmišljam da idem u tom smeru.

U suštini, ne menjam brend, Tohatsu je to :D