Autor Tema: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)  (Pročitano 3444 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže speedy

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« poslato: 15, 06, 2020, 22:10:30 posle podne »
Cao drugari mornari  hi

Igrom slucaja dosao sam do jednog malog glisera koji i nije u tako losem stanju ali bih zelo da ga sredim da bude u odlicnom stanju :)

Sa spolja ne izgleda lose ali ono sto meni prestavlja najveci izazov i sta mi se najmanje svidja jeste pod. Na nekim mestima "radi" ja bih to da bude sve cvrsto. Nisam jos nista isekao niti zasekao da vidim sta je ispod, ali nista mi nije poznato ni koje materijale treba koristiti. Da se razumemo nigde ne zurim i nista nije hitno radim koliko mogu i koliko mi vreme dozvoli pa kad tad zavrsicu ga ali mi trebaju naki saveti i sugestije iskusnijih.

Mene zanima sta bi ste vi uradili tj kako bi ste to uradili?

Treba i krmena daska da se promeni i namontira za dugu cizmu (mada motor jos nisam resio ) ali to je neki drugi problem koji ne bi ni trebao da bude preterano tezak.


Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« Odgovor #1 poslato: 16, 06, 2020, 06:38:02 pre podne »
Moj prijatelj je na Begej gliseru probusio iznutra par rupa f8 i uprskao pur penu pa zakrpio rupe. Služi ga dobro.
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« Odgovor #2 poslato: 16, 06, 2020, 09:04:14 pre podne »
 Pozdrav i dobro dosao
Odmah  da te upozorim da je nautika precenjena kategorija i da ce ti doneti dosta dobre energije ali i nevolja glava ce te boleti a bogme i budzet..
Sto se tice tog malog camca poslusaj Kalipsa pur pena malo ofarbaj i nee trosi ni vreme ni novac na reparaciju neku od nule jer ako se "upecas " na camce i vodu menjaces ga odma isto je i ako se ne upecas onda ces ga se otarasiti!
To ti je iskren savet od coveka koji ima vise sati provedenih u reparacijama nego plovidbi..ne sanjaj reku sa smirglom i cetkom u ruci iskljucivo se drzi boce, stapa za pecanje i neke drage cure..redosled odredi sam
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže speedy

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« Odgovor #3 poslato: 16, 06, 2020, 21:21:40 posle podne »
Hvala  k5

Da li je prijatelj ispunio pur penom celo dno ili samo na par mesta?

Ja konkretno imam na dva mesta gde mi "radi" kao na snimku. Razmisljao sam mozda i da premazem poliestereom celo dno?
Ne znam jos sta mi je ciniti sve opcije su razmatranju  jh

Farbanje je svakako planirano takodje bih voleo i da mu napravim novi vetroban manji i ostri nagib

Sto se tice nautik upecan sam ja od malih nogu odavno ali nikako da se dodje do nekog svog plovila  25648 sada vise nema nazad   a0335

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« Odgovor #4 poslato: 17, 06, 2020, 06:07:15 pre podne »
Uzmi niskoekspandirajuću pur penu za ugradnju stolarije (da ti ne napravi stomak na patosu) a što više napuniš to bolje. Vodi računa da postoji prolaz za vodu i da baš ne preteraš, jer tvoj čamac ima duplo dno i čep na krmi za izbacibanje vode. Dakle napini na klučnim mestima kao "Pogače" da bi voda mogla da izađe iz duplog korita kada budeš vadio čamac i spremao ga za zimu.
 114
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže speedy

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« Odgovor #5 poslato: 17, 06, 2020, 18:57:50 posle podne »
Hvala

Videcemo sta ce na kraju da bude, mozda cak i poliester nije losa ideja trebalo bi da moze da ga "zategne" ali ce dobiti malo na tezini...

Camac verovatno nece stajati u vodi za sada, sta bih trebao da obratim paznju kada je boja i farbanje u pitanju?
 

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« Odgovor #6 poslato: 18, 06, 2020, 10:18:27 pre podne »
Naravno, da je dobro spremljeno za farbanje. Cisto, odmasceno...

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« Odgovor #7 poslato: 18, 06, 2020, 10:27:48 pre podne »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« Odgovor #8 poslato: 18, 06, 2020, 11:03:16 pre podne »
Evo malo sarancica:)

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« Odgovor #9 poslato: 18, 06, 2020, 20:39:16 posle podne »
Hvala

Videcemo sta ce na kraju da bude, mozda cak i poliester nije losa ideja trebalo bi da moze da ga "zategne" ali ce dobiti malo na tezini...

Camac verovatno nece stajati u vodi za sada, sta bih trebao da obratim paznju kada je boja i farbanje u pitanju?

Poliester nece puno pomoci iz vana...tj s gornje strane...da bi nesto bilo čvršće treba staviti neko ojačanje...recimo nesto tipa kao letva i onda preko nje prebaciti par slojeva poliestera da dobijes profil koji ce dati čvrstoću tom podu. Ne zaboravi da samo mozes plastificirati na mjestu gdje si dosao do čiste plastike....znaci sve boje...gelcoat treba skinuti....tako da ti ostaje opcija da to radis s donje strane....Ako ces camac voziti vise godina onda je to opravdana investicija...ne mislim novačano...vec ima posla za popizdit.....ako ces se provozati ovu i slijedecu sezonu stavi neki od predlozenih pur pen rjesenja....ali trazi onu koja je namjenjena za ljepljenje...jer vrlo brzo ce se pod odvojiti od pjene...i radice opet

Van mreže speedy

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« Odgovor #10 poslato: 18, 06, 2020, 21:11:21 posle podne »
Hvala puno  jh
Bas sam danas sa ocem konstatovao da sa poliestrom necu dobiti nista tj ne mogu zategnuti. Nasao sam na netu nekih par snimaka pa cemo jos videti, nikako ova kisa da stane i ja da nadjem vremena da mu se malo vise posvetim. Nije to ni toliko strasno koliko sam ja pizajzla  upavusi


Van mreže speedy

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« Odgovor #11 poslato: 02, 03, 2021, 13:41:35 posle podne »
Da se vratim ja ipak na ovu temu :)


Nije mi dao djavo mira moram sam ja to da proverim sta se nalazi unutra :)

Resio sam da ga celoga sredim kako treba pa koliko god vremena mi bude trebalo, ako ne danas onda sutra ako ne sutra onda prekosutra, valjda ce nekada zavrsiti... Stvarno mi nigde ne gori pod nogama tako da ovo radim iz ciste ljubavi i zadovoljstva :)

Ali trebace mi neka i vaca sugestija, savet uvek nesto novo moze da se nauci.



Posto me je nerviralo dno, isekao sam ga, mada kada sam to radio zasekao sam na jednom mestu i dno ali dobro sve ce se to resiti nadam se.


Problem je kako  sada te daskice da zamenim, tj da li neko ima neki savet, imam ja neke ideje ali da cujem mozda neko ima bolju.
Ove srednje a mislim da su one mozda i na vaznije cu da iskrojim kao sto su bile ali cu da premazem poliestrom, ali ove bocne ne znam sta da radim da li da ih secem do kraja pa pravim nove ili da napravim nove pored njih?
Mislim ove su sve ideje nista jos nisam zapoceo, hocu da vidim ima li jos neko neki predlog.

Imacu ja jos jos pitanja sigurno ali cu sve da slikam pisem mozda nekome nekada nesto i pomogne. :)

 a0335

Van mreže speedy

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: Prvenac, svaka pomoc i savet dobro dosli :)
« Odgovor #12 poslato: 06, 03, 2021, 13:49:16 posle podne »
Treba mi pomoc   k5 upavusi


Kazite mi cime je najbolje da zakrpim ovu rupu?