Autor Tema: Mile JOHNSON  (Pročitano 29567 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže barba77

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #30 poslato: 30, 08, 2011, 12:47:02 posle podne »
Zao mi je Tozo sto te je zeznuo tako!  Da li ti motor sada radi ili si ga prodao!

Sad me je zvao da kaze da se u motoru zaglavio deo osovine koja je pukla na pola (to sam licno video) , a sada je problem sto je taj delic napravio belaj, pa kao mora da se nosi na obradu..bla bla bla! Pitam ga ja, pre svega koja je cena zamena osovine i imppelera, pa tek da pricamo za tu obradu...kaze mi Mile, pa bez obrade ne vredi ugradjivati delove(ko da ja to ne znam)!!!

Rekao sam mu da mi kaze ukupnu cenu kostanja da motor proradi i da mi da garanciju da ce raditi, a ne ko tebi da bude, da se orade! Zvace me danas ili sutra kad kao pita tog metalostrugara koliko bi uzeo..al aj to..nego sto ne zna cenu svog rada sa zamenom delova!! Sumnjivo do bola!!!

Zavrsio sam razgovor da ako je to neka nerealna suma popravke, spakuju motor meni u gepek, pa ga dam takvog na prodaju!!!


Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #31 poslato: 30, 08, 2011, 23:03:15 posle podne »
Ljudi, to je legalan servis. Ako stvarno tako rade, pa nemojte biti lenji za sebe, prijavite ih inspekciji!
Pre nego što počnete o korupciji i ostalom, to nije baš uvek tako i nema svako "vezu". Inspekcije rade svoj posao, ali tek na osnovu prijave.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže barba77

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #32 poslato: 31, 08, 2011, 13:40:31 posle podne »
Ex..inspekcija u ovoj zemlji...izaziva smeh! Pa znamo svi cika Mileta,da je vredan i radan i da oce da pomogne u ne volji...samo sto ne daje garanciju da ce motor da radi...a i sto bi, kad je motor star 22 god! Zamena impelera i osovine je 60e na Dzonsonu 9.9, (+zlatne ruke 8000d), a obrada radilice 40e...suma sumarum 16000 dindzosa!Upravo su mi javili! Izgleda da je svima to oko 150e popravka...kao pok Tozi :sajkaca:

Ne znam ko mi rece...prodaj te leseve od motora i kupi novi Tohatsu...eee i tataa bi sine....

Van mreže barba77

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #33 poslato: 31, 08, 2011, 13:42:45 posle podne »
Lepo kaze pok Toza...zlatne ruke imaju! A zlato je danas skupo...skocilo ovih dana!

Van mreže barba77

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #34 poslato: 31, 08, 2011, 13:45:10 posle podne »
Al ako mi je za utehu...postadoh mornar ovde!:)  :slow_en: To treba  :drinks:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #35 poslato: 31, 08, 2011, 15:20:55 posle podne »
Čestitam na novom "činu"! :drinks:

Ex..inspekcija u ovoj zemlji...izaziva smeh!


Tako uobičajena i očekivana reakcija! Kako god kome odgovara, uostalom, tu je tvojih 150 evra u pitanju!

Ne pričam napamet, znam za konkretan slučaj gde je inspekcija odradila svoj posao!
Kupila Marinina sestra sinu Nike Air patike od 100 evrića u Delta Sportu, a one se ogulile i raspale za nepune 2 nedelje!
Naravno, u prodavnici su krenuli sa standardnom pričom: Niste ih čuvali, pogrešno su održavane i bla,bla...
Žena lepo uzela patike, račun i pravac u inspekciju - i dobila sve do dinara nazad! :good:

Nije greška inspekcije što većini Srba nije ni na kraj pameti da uopšte pokuša da istera svoja prava zakonskim putem.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže barba77

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #36 poslato: 31, 08, 2011, 15:53:52 posle podne »
Lep primer! Delta Sport=Mile dzonson, Motonautika! Kad mi uradi , namesti, pusti u pogon, da fiskalni racun, onda (ako ne bude radio) pravac inspekcija! Pretpostavljam trzisna!

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #37 poslato: 31, 08, 2011, 16:55:46 posle podne »
Pa Mile je svakako mnooogo sitniji igrač od Delte, sad, da li je to bolje ili gore... ne znam da ti kažem! :taunt: :diablo:

Tržišna za početak, ako se oni nađu "nenadležni", neka izvole da te upute gde treba! Moraš malo da ih pritisneš!
Nije ni ova priča sa Deltom išla bez "nežnog nagovaranja". Mislim da je spominjanje redakcija nekih dnevnih novina imalo efekta! :lol:

Ali, ajd' prvo sačekaj da te Mile "zaje*e", pa tek onda planiraj inspekciju! Ipak ima dosta ljudi koji ga preporučuju, možda ćeš imati sreće! :)
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #38 poslato: 31, 08, 2011, 17:00:01 posle podne »
Pa Mile je svakako mnooogo sitniji igrač od Delte, sad, da li je to bolje ili gore... ne znam da ti kažem! :taunt: :diablo:

Tržišna za početak, ako se oni nađu "nenadležni", neka izvole da te upute gde treba! Moraš malo da ih pritisneš!
Nije ni ova priča sa Deltom išla bez "nežnog nagovaranja". Mislim da je spominjanje redakcija nekih dnevnih novina imalo efekta! :lol:

Ali, ajd' prvo sačekaj da te Mile "zaje*e", pa tek onda planiraj inspekciju! Ipak ima dosta ljudi koji ga preporučuju, možda ćeš imati sreće! :)
Sad Mile ovo čita i smišlja kako da doaka Barbi..  :dance1:  Radiće taj motor kako treba,ne planiraj unaprijed..   :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #39 poslato: 01, 09, 2011, 09:27:12 pre podne »
 Hm.. :superstition:.  Kažu da se za dobrim konjem prašina diže..  :new_russian:  U ovim teškim vremenima većina ljudi imaju stare motore,jer nemogu da kupe nove.. kao i u svim sferama života.. E sad ima žalbi na njega i kad su ljudi odnosili kod njega relativno nove motore ,pa su imali problema..   :diablo: Ljudi koji su dugo godina u nekom poslu i postanu poznati van lokalnih prostora i dobiju nadimke kao Mile Dzonson,ponekad i postanu i malo bahati.. Mada je sve to stvar karaktera! Ja nisam sa tih vaših prostora ali sam imao jedno fino iskustvo sa Miletom  :preved:  1994 godine kupim novi VIhor 30 ks u Zrenjaninu i crkne elektronika posle kratkog vremena i upute me prijatelji na Mileta Johnsona..Odem ja kod njega i on mi ponudi Evinrude 25 ks za 1000 maraka tadašnjih,naoko očuvan.. Pitam ga ja imali kakve garancije na taj motor da ne bude posle par dana  :suicide: Kaže Mile nema ,to je polovan motor..Ali kaže mogu da ti dam garanciju ako ja uradim servis koji košta 100 maraka.. Ja se premislim i pristanem.. Platim i odem za Podgoricu..I taj je motor radio bez greške godinama u vrlo teškim uslovima..a samo jednom sam mu promijenio impeler.. Tako da su iskustva različita..  :)

Van mreže tico

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 69
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #40 poslato: 01, 09, 2011, 09:35:01 pre podne »
Treba mi anlaser za Johnson-a 50 ks 1984 godište, da li neko možda ima

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #41 poslato: 01, 09, 2011, 09:37:50 pre podne »
@Dule

Nisam nosio amortizovan motor da se razumemo i nisam zalio novac nikada za majstora. Smatram da je na camcu najbitnija stavka motor.
Motor sam uvek servisirao kod Čeje na adi i nikada nisam imao problem. Motor je perfektno radio. Pre prodaje sam ga odneo i uradio kompletan servis.

Posle čejinog servisa, i posle prodaje kupac je insistirao da se motor nosi kod Mileta na test!!!
Ako mi neko ne veruje Čeja moze to lično da potvrdi (ako se seti, a verujem da bi se setio) ...

Pozdrav







Van mreže barba77

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #42 poslato: 02, 09, 2011, 12:24:48 posle podne »
Gospodin Mile Dzonson ti ima anlaser za tvoju masinu!

Van mreže barba77

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #43 poslato: 02, 09, 2011, 12:27:15 posle podne »
Nazovi ga na 2543 888, u radionici je do pola 5 obicno!

Ja jos cekam da se motor sastavi!

Da li neko od drugara ima neki rezervni camac da malo probam motor kad se uradi (moj je ostao u  Gori)!

Hvala kolege !

Van mreže barba77

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
Odg: Mile JOHNSON
« Odgovor #44 poslato: 05, 09, 2011, 11:37:05 pre podne »
hvala Dule, imacu te u vidu!