E, ovako treba... > Plovila

MAESTRAL 6

<< < (2/4) > >>

Drivee:
Treba uzeti u obzir po pecanju bar 40km.. znaci, vozice ga puno..tu postaje problem potrosnja.

DuleN:
Neki lak dvotaktni motor, pa i Tomos 4 ce ovaj mali camac da lepo gura, 10-15 km/h, sa jako malom potrosnjim goriva, pa mislim da tih 4o km dnevno, nece biti neki veliki problem...
Licno nikada ne bih na ovaj camac stavio motor nad 30 kg, jer ce to za njega biti veliki teret + rezervoar goriva, koji bi za jace motore bio itekako potreban...

Bakara:

--- Citat: DuleN  25, 05, 2020, 10:41:51 pre podne ---..
Licno nikada ne bih na ovaj camac stavio motor nad 30 kg, jer ce to za njega biti veliki teret + rezervoar goriva, koji bi za jace motore bio itekako potreban...
...

--- Kraj citata ---
I ovo treba uzeti u obzir. Ako dvotaktna 10ka trosi na punom gasu oko 4-5L, znaci da sa onim manjim rezervoarom od 12L imas goriva za 2.5-3 sata. Mi sad ne mozemo da znamo koju ces brzinu imati sa tom snagom, verujem da je tu negde oko 20kmh, sto bi znacilo da bi sa 12L goriva mogao da predjes tih 40km i da ti ostane malo rezerve. Tih 20kmh ce ti na tako malom camcu izgledati kao da letis, pa ako se odlucis za tu varijantu, preporucio bih ti da odmah ugradis sigurnosni prekidac za gasenje motora sa vezicom. Mora se misliti i na bezbednost..  hi

Drivee:
Postoje snimci na YT kako ide sa nekim Marinerom 3.3ks, tomos 4 i yamaha 6.. iskreno, slabo to meni ide sa 3.3KS(video na moru) a tomos i nema ni 3ks. Sa Yamaha 6 bas fino ide, kontam oko 20kmh pa nekoj mojoj proceni koja ne mora da bude dobra.

DuleN:
Ne vidim zasto treba camcu na duvanje od 2,8 m traziti brzinu...
Ja bi radije trazio sigurnost, a ovaj camac sa bilo kojim motorom i brzinom vecom od 15 km/h bice zaista nesiguran za plovidbu s jednim covekom, a za vise ne bih ni da pisem...
Ipak je ovo camac namenjen za uzivanje i vesla, bar ja tako mislim...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju