Autor Tema: koji majstor za evinrude  (Pročitano 12010 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #15 poslato: 28, 05, 2020, 20:05:47 posle podne »
Drivee kupio sam semeringe za Hondu 25, dva semeringa koji idu na šipku menjača, dupli ide kod vodene pumpe i jedan za elisu, ukupno me je koštalo 38 evra.  Jedan sam odmah zamenio na šipki menjača, ovo ostalo ostavio u rezervi za sledeći servis, za ne daj bože, da ne idem ponovo u Novi Sad. Šalju oni i poštom ali bila ta Corona, pa bi mi kasnilo zato sam sam otišao.

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #16 poslato: 28, 05, 2020, 23:13:06 posle podne »
Pozdrav drug

Bilo koji majstor. Sve je to isto. Pre nego odaberes majstora, pitaj za cene, veruj mi, Vladu ces da zaobidjes nasiroko.
Ne mogu bas da se slozim sa navedenim.
Razlike u kvalitetu ima, kao i sa cenama, nego sto ljudi obicno nauce to na tezi nacin, tako da valja dobro razmisliti sta i kako...

hvala

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #17 poslato: 29, 05, 2020, 05:57:17 pre podne »
Peka -servis Stari Banovci i tu se priča i palamudjenje raznih majistorčina završava-po meni i mom iskustvu (a ima ga)!
Nemam želju da ga reklamiram, ali od cene do kvaliteta i poverenja što je najvažnije-samo ovaj!
063434261 Peka
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #18 poslato: 29, 05, 2020, 07:55:43 pre podne »
da... na Peku sam zaboravio. Nekada je prodavao i čamce iz uvoza i polovne pente.Pre nekoliko godina sam od njega kupio polovnu pentu...

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #19 poslato: 29, 05, 2020, 08:43:51 pre podne »
Peka -servis Stari Banovci i tu se priča i palamudjenje raznih majistorčina završava-po meni i mom iskustvu (a ima ga)!
Nemam želju da ga reklamiram, ali od cene do kvaliteta i poverenja što je najvažnije-samo ovaj!
063434261 Peka
Meni je sredio cdi na Mercury-iju od 60ks, 2T. U tom trenutku, niko u BG nije hteo ni da ga pogleda.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #20 poslato: 29, 05, 2020, 18:14:55 posle podne »
Peka -servis Stari Banovci i tu se priča i palamudjenje raznih majistorčina završava-po meni i mom iskustvu (a ima ga)!
Nemam želju da ga reklamiram, ali od cene do kvaliteta i poverenja što je najvažnije-samo ovaj!
063434261 Peka
Mbnogo zna i mnogo zauzet, ali i radi korektno sa realnim cenama
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #21 poslato: 30, 05, 2020, 05:16:23 pre podne »
Necu da ga prehvalim, ali kada mi je otisao grec na Yamahi 25 jedini mi je on nasao polovan i popravio motor i servisirao ga. Svi su palamudili, trazili ogromne pare, te jedan radi mehaniku, a ne elektroniku, drugi  mora da ga poruci pa kad stigne...Ja prezadovoljan Pekom godinama *za pomocni motor Yamaha 25 4T.
Koji to dobar majstor nije u guzvi Mishel??? Ako nije u guzvi-bezi od njega! Cene vise nego korektne, rad dobar, on korektan... 114 a ima i lager delova sto novih sto polovnih. Pozovi se na mene (Marko Korica) slobodno
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #22 poslato: 30, 05, 2020, 09:26:12 pre podne »
Čuo sam se sa Pekom i dogovorio da donesem pentu kad budem mogao. Za problem koji sam naveo, bali malo ulje, reče najverovatnije ništa strašno i nije problem. Ukoliko bude trebalo ima sve delove.. Ujedno ide sa mnom i drugar koji se sad primio na vodu i čamce pa da pogleda šta ima Peka u ponudi :)

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #23 poslato: 31, 05, 2020, 07:32:17 pre podne »
Drago mi je ako sam bio od pomoći. Javljaj kako si prošao, a i slikaj naravno  114
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #24 poslato: 31, 05, 2020, 08:36:15 pre podne »
 a0335 hi

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #25 poslato: 31, 05, 2020, 08:52:56 pre podne »
Napraviti servis 4t motora moze biti jednostavno, npr ovako kako je Drive napisao...ali samo za onog tko to ne zna napraviti na drugi način. Dijelovi koje koristimo za svoj motor svakako bi trebali biti orginalni tj trebali bi biti kvalitetniji...do sad nam je svima jasno da ne radi isto impeler za 10 eura i onaj orginalni hondin koji kosta dosta skuplje...Rastavim ih poprilično pa znam...Nadalje ...ulje...uvijek tu mozes kupiti neko odlično u autoradnjama ...ukljucujuci i ono u peti ali da se vratimo na sami servis...
Odvrnuti filter i promjeniti ulje je samo mali dio servisa ili bar dio onog sto bi se trebalo napraviti. Skidanje elise, inspekcija osovine, čišćenje...podmazivanje i vracanja nazad. Vizualni pregled impelera tj...skidanje pete i pregled onog dijela semeringa ispod pumpe....štelovanje tj pregled zazora na ventilima...itd itd...Pitanje je da li to treba napraviti netko pametan ili netko pametan treba reci da mu to nije potrebno...
Ja bih rekao da vecinu i jos vise dijelova na motoru treba rastaviti pregledati te OČISTITI vijke i ih podmazati pa vratiti ih nazad...jer doci ce trenutak kad ce se nesto doista trebati zamjeniti a vijci nisu odvrtani pet godina i onda ces zalomiti inox vijak u aluminijskom kucistu i imati  ces zabavu za poprilično vremena...
To su sve stvari koje bilo tko tu može nauciti ako zeli ili ako ga to zanima...Moze nauciti i kad je moment da se promjeni cink protektor itd itd....Naravno ako kupis motor za 300 eura...stvarno je glupo nekom tamo dati 100 da ti napravi servis, ali ako taj motor platiš 3000 eura jbg onda bi trebalo da ti nije puno napraviti kvalitetan servis jer ne kupujes to svaki dan....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #26 poslato: 01, 06, 2020, 08:05:30 pre podne »
 114

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #27 poslato: 01, 06, 2020, 08:16:42 pre podne »
...Pitanje je da li to treba napraviti netko pametan ili netko pametan treba reci da mu to nije potrebno...
Dobro rečeno, ključna stvar u mnogim situacijama  thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #28 poslato: 01, 06, 2020, 10:40:15 pre podne »
Problem, sta je problem.. znam ja tacno sta bi trebao da bude servis motora, naravno da nije samo Ulje i filter.. e sada, sta je problem.. problem je sto oni urade samo to i kraj, nista i ne pogledaju dalje..zato radim sam, samo sam tada siguran 100%.. a u poroslosti novac nisam zalio i moj motor je dobiao samo najbolje pa ipak sam zbog SKUPOG i LOSEG majstora menjao kuciste i impeler svake godine sto je izlazilo 80 eura!!! Impeler i kuciste je oko 40-45 eura.. on to zameni za 20-minuta sve... izgleda mu je tako lepo odgovaralo.. . Koliko vozim, impeler treba da mi traje 3-4 godine!
Da se doda obican prekidac za gasenje, koji je 5 eura, on naplati 30! Pa sta cemo mi u nemackoj kada se i ovde zaradjuje i vise nego tamo!!!

To je fora postavke klime, 1 sat, 90 eura.. kakva bre Svedska ili nemacka kakvi bakraci!!

nebih sada da imenujem nikog ovde ali bas ti najskuplji majstori su i najgori +bezobrazni. To ide jedno sa drugim.. Osovina elise za xxxx motor je preko 80 eura, kod gos. skupog je 250 eura! Toliko. bezobrazluk. Juce je radio APN4 ke.. sada je Yamaha i Honda majstor..

Jos jednom ponavljam, nije dobro ono sto je najskuplje, to se zove deranje koze sa ledja a vi drugari birajte sta volite.
Ima majstora normalnih a ima i tih velikih predstavnika koji deru.. nekom je lepo da bude odran..izvolite.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #29 poslato: 01, 06, 2020, 10:51:59 pre podne »
Pozdrav drug

Bilo koji majstor. Sve je to isto. Pre nego odaberes majstora, pitaj za cene, veruj mi, Vladu ces da zaobidjes nasiroko.
Ne mogu bas da se slozim sa navedenim.
Razlike u kvalitetu ima, kao i sa cenama, nego sto ljudi obicno nauce to na tezi nacin, tako da valja dobro razmisliti sta i kako...

hvala

Slozicu se ovde, a onda lepo pitas jednog sta koristi od delova, druog, treceg, petog pa onda biras.. dakle, nazovite vise ljudi i informisite se i opet kazem, tada ce te Vladu da zaobidjete nasiroko.. u sustini.. on i ne radi servis, on ima servisere... treba navuci para za sekretaricu, ciatacicu itd itd...