Autor Tema: Johnson 50 ks  (Pročitano 4088 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Johnson 50 ks
« poslato: 14, 01, 2009, 14:03:13 posle podne »
Da li ima negde da se kupe Champion svecice,za NGK znam gde ima ali neznam kako ce mi raditi motor sa njima.
Treba mi za moj Johnson 50 ks 2t,Champion cu vec rodjene za menjanje.
Ovo pitanje sam postavio Outboard Master-u ali on nije mogao da mi pomogne,ako neko zna...

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
???: Johnson 50 ks
« Odgovor #1 poslato: 14, 01, 2009, 22:19:42 posle podne »
NGK nisu ništa lošijeg kvaliteta.
Evo linka gde možes da proveriš koje bi tebi odgovarale.
http://www.ngk.de/index.php?id=403&pd=430&t=boote_aussen&lmf=JOHNSON&h=JOHNSON&m=50.0+hp

dule, nisam nikad rekao da su losijeg kvaliteta ngk, samo johnson i evinrude rade bolje sa championovim svecicama nego sa ngk i ako su ngk jos i bolje ali ne za johnsona. ali ako nema shampion da se kupe onda naravno ngk nek uzme. A taj link i od championa sam ja postavio vec na drugoj temi.

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
???: Johnson 50 ks
« Odgovor #2 poslato: 14, 01, 2009, 23:06:45 posle podne »
OK
ja koristim NGK za volvo pentu. Nisam imao iskustva sa tim motorima osim sa onim od 6HP, a na njima je bila obična Bosna svećica  :)

mogu da ti kazem da bosna svecice nisu ni lose za male motore :dance: ja sam nasao u jednom evinrude 9,9 sto sam ga radio (motor kupljen u berlinu) bosna svecice.  cudi me odakle njima gore te svecice  :scare: prodavac mi rekao da motor nema snage pa sa posle znao sto :taunt: :taunt: :taunt:
posle sam stavio te svecice u johnsona 4ku i solidno je radio sa njima.

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
???: Johnson 50 ks
« Odgovor #3 poslato: 15, 01, 2009, 05:08:08 pre podne »
U Mass kompaniju su mi dali NGK svecice oznake iste kao i na sajtu NGK preporucene za moj motor.
To je onaj sajt sto mi je poslao Dule (hvala mu) link za njega.
Oznaka je BZ7HS-10 jedna 280din.