Autor Tema: koji majstor za evinrude  (Pročitano 12015 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
koji majstor za evinrude
« poslato: 22, 05, 2020, 13:01:38 posle podne »
Pozdrav. Kupio sam Evinrude 6ks četvorotaktni i trebalo bi da ga pregleda i servisira majstor.. E sad ... gde i kod koga nositi pentu?  Inače sam iz Beograda - Grocka. Koga preporučujete...

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #1 poslato: 22, 05, 2020, 19:26:55 posle podne »
Jel neko zna nekog majstora?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #2 poslato: 22, 05, 2020, 21:52:31 posle podne »
Ја сам некада мог евинруда носио у Футог код мајстора Владе и био сам задовољан њиховим радом.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #3 poslato: 25, 05, 2020, 09:11:44 pre podne »
Pozdrav drug

Bilo koji majstor. Sve je to isto. Pre nego odaberes majstora, pitaj za cene, veruj mi, Vladu ces da zaobidjes nasiroko.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #4 poslato: 26, 05, 2020, 13:15:38 posle podne »
Meni i nekolicini mojih prijatelja  održava majstro Joca. Dobar i popšten majstor, makar do sada nismo imali primedbi. Dolazi i na adresu gde je motor i radi servis. Evo telefon 064-2758323

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #5 poslato: 26, 05, 2020, 14:25:44 posle podne »
Pozdrav drug

Bilo koji majstor. Sve je to isto. Pre nego odaberes majstora, pitaj za cene, veruj mi, Vladu ces da zaobidjes nasiroko.
Ne mogu bas da se slozim sa navedenim.
Razlike u kvalitetu ima, kao i sa cenama, nego sto ljudi obicno nauce to na tezi nacin, tako da valja dobro razmisliti sta i kako...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #6 poslato: 27, 05, 2020, 08:53:46 pre podne »
Kvalitet.. ne radi se tu o kvalitetu, svi koriste iste delove, zameniti ulje, filter, impeler relano to moze svako ko je bar promenio bravu na sobnim vratima. Odvrnes sraf, ispustis ulje, zavrsnes i sipas ulje. Ne vidim da to moze neko da uradi kvalitetno a neko ne...
Naplatiti za 1 sat 70 eura i 20 eura nije isto.
Naravno ne kazem da treba da nam radi svako servise, uvek ima preporuka neka, svakako nazvati vise brojeva i uporediti cene a kakav je ko majstor to se zna. Relano, svaki majstor servis zna da uradi tako da te jednostavne stvari nisu upitne koliko popravke. Sto se tice popravki tu treba otvoriti oci.. Servis, pa ja ga uradim sam. Prvi put sam ga uradio ove godine sam i ne pada mi na pamet da nekom dajem 50 eura za ruke  za 1 sat vremena.
Ne kazem ja da je ovaj los a onaj dobar, zelim da kazem da treba nazvati vise brojeva i raspitati se pre nego sto se bilo gde motor odnese na servis.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #7 poslato: 27, 05, 2020, 10:03:40 pre podne »
Odakle ti to da svi koriste iste delove?
Neko ti stavi impeler za 15€, a neko original za 30-40...
I taj što stavi za 15€ je jeftiniji, i kaže ti ma radi to posao, iako posle zna i da ne radi... A kaže da to radi posao da dodješ kod njega...

Pravi majstor zna gde se štedi a gde ne... Nije sve baš tako jednostavno kao što predstavljaš... Odvrneš zavrneš šraf i gotovo, pa majstori bi odavno nestali da je to tako... Sve bi radili sami.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #8 poslato: 27, 05, 2020, 12:48:29 posle podne »
Uradim ceo servis za 20 minuta.... mozes biti svedok ako budes na vodi, i to na prikolici za camac. A delove, pa hajde, recimo da svako kupuje svoje, ja i kada sam radio servis kupovao sam materijal tj delove. Dakle, majstor mi naplati samo ruke.

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #9 poslato: 27, 05, 2020, 12:56:55 posle podne »
Za vanbrodski motor pod uslovom da se radi o zameni ulja i filtera realno treba 20min a moze i na vodi i na suvom.Vec za zamenu impelera ili drugih stvari treba malko vise vremena ali opet ide brzo,naravno na suvom.Ovo pricam iz iskustva licnog.Za brodske motore ne znam pretpostavljam da je sve dosta komplikovanije.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #10 poslato: 27, 05, 2020, 13:11:54 posle podne »
Ma ja uzmem camac na prikolicu, izvucem ga samo malo u hladovinu, odradim i buc nazad u vodu. Na voli moze da se izgubi sraf, ispadne kljuc itd.. te uvek radim na suvom

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #11 poslato: 27, 05, 2020, 13:56:43 posle podne »
Ja sam se osvrnuo na ovo...

Kvalitet.. ne radi se tu o kvalitetu, svi koriste iste delove,

A inače nikad ne kupujem svoje delove...
Kao prvo, ako nešto posle ne radi, majstor može da se vadi na delove, ovako imaš puno pravo na reklamaciju...
Kao drugo, valjda majstor zna bolje od mene koji je deo bolji - lošiji, odnos cena / kvalitet i logično je da njemu prepustim tu odluku...
I kao treće, svi majstori imaju neke popuste u radnjama, mene izađe isto da li on kupi ili ja, a što čovek ne bi dodatno zaradio?

Radilo se o tome koji je majstor dobar, a ne o tome šta sve možemo uraditi sami... Nije servis motora samo zamena ulja i filtera, bar ne bi trebalo da bude...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #12 poslato: 27, 05, 2020, 19:43:01 posle podne »
Mislim da zamenu ulja može skoro svako da uradi, ali šta ako je pomešano ulje i voda, otišao neki semering i sl.
Zato zovnem majstora da on to uradi, ipak će on bolje primetiti ako nešto ne valja. Prošle godine sam na Hondi menjao semering kod vodene pumpe, ove godine na šipci menjača, to ne bi mogao sam. Bilo vanredno stanje, morao sam doći u Futog po semeringe. Za svaki slučaj uzeo sam u rezervi komplet semeringa, nek se nadje za sledeći servis za svaki slučaj :)
Svaka čast onom ko sve zna sam, skidam kapu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #13 poslato: 28, 05, 2020, 07:46:49 pre podne »
Ima tu istine Zankiki, ali ako pricamo o servisu, kupis mu Motul ulje, pa ne moze on da kaze crklo zbog Motul ulja. Svecica NGK.. e sada, opet kazem, ako pricamo o vecim kvarovim itd, to ne pokusavam sam resiti te i delove ne kupujem.

@MiletaStamat

Koje si tacno semeringe kupovau u Futogu i koja je bila cena. Cisto da uporedimo moje cene i njihove.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: koji majstor za evinrude
« Odgovor #14 poslato: 28, 05, 2020, 15:42:56 posle podne »
Ima tu istine Zankiki, ali ako pricamo o servisu, kupis mu Motul ulje, pa ne moze on da kaze crklo zbog Motul ulja. Svecica NGK.. e sada, opet kazem, ako pricamo o vecim kvarovim itd, to ne pokusavam sam resiti te i delove ne kupujem.

@MiletaStamat

Koje si tacno semeringe kupovau u Futogu i koja je bila cena. Cisto da uporedimo moje cene i njihove.
Nisam hteo vise da komplikujem temu, ali ovo moram da pomenem.
Ovlasceni serviser mi rece da je pre "par" godina, dakle ko zna kad tacno, imao slucaj da je nov motor , pod garancijom, z njegove radnje prebacen u Futog, odande u Belgiju, na dalje ispitivanje jer je tako proizvodjac zeleo.
Elem, motor krepao, covek je dobio nov, a za sve su "okrivili" gore pomenuto ulje. U celoj prici ima dosta nelogicnosti, ali kako god bilo valja trositi ulje koje proizvodjac predlaze, narocito kod novih motora.
Preneo sam onako kako su i meni ispricali.