Autor Tema: Vidra  (Pročitano 32270 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Vidra
« Odgovor #75 poslato: 15, 09, 2020, 08:43:37 pre podne »
Na Arkanj ulazis na 400 vodostaja bez problema. E sada... to je privatna voda.. ne znam kakav odnos imaju sa motornim camcima a cak sta i vise, ne mozes svoj camac tamo ni koristiti, moras iznajmiti njihov. Rimuje se, popovi lopovi.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Vidra
« Odgovor #76 poslato: 15, 09, 2020, 08:57:24 pre podne »
Na Arkanj ulazis na 400 vodostaja bez problema. E sada... to je privatna voda.. ne znam kakav odnos imaju sa motornim camcima a cak sta i vise, ne mozes svoj camac tamo ni koristiti, moras iznajmiti njihov. Rimuje se, popovi lopovi.
Eto novosti!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Vidra
« Odgovor #77 poslato: 15, 09, 2020, 08:58:22 pre podne »
Čuj... Ušao bih unutra, pa nek me jure ako baš vole...  sajkaca

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #78 poslato: 15, 09, 2020, 10:33:00 pre podne »
Znam da je zabranjen ulazak motornim camcima. Jedina mogucnost je da se iznajmi drveni camac kod njih na vesla. E sada da li je dozvoljen ulazak drugim camcima, koji nisu njihovi i nisu motorizovani to ne znam. U svakom slucaju ne mora se ni ici do same kafane, videli smo je s obale, ja sam isao od kafane uz rukavac pesice dokle sam mogao s obale tako da sam vec video taj deo. 
Inace ne znam gde je granica preko koje se ne sme, tj. gde pocinje privatan posed ... svakako sam siguran sam da nemaju cuvara  sajkaca Ja cu sledecom prilikom probati pa dokle moze moze...


Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Vidra
« Odgovor #79 poslato: 16, 09, 2020, 12:21:56 posle podne »
Kontam da, ako dignes motor pa na vesla i svratis na rucak da nebi imao problem.. U svakom slucaju moze da se kaze, nisam znao, ne pise nigde, necu vise, izvinite.
Sa druge strane, cuvarska sluzba koristi motorni camac..

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Vidra
« Odgovor #80 poslato: 16, 09, 2020, 13:30:30 posle podne »
Na Arkanj ulazis na 400 vodostaja bez problema. E sada... to je privatna voda.. ne znam kakav odnos imaju sa motornim camcima a cak sta i vise, ne mozes svoj camac tamo ni koristiti, moras iznajmiti njihov. Rimuje se, popovi lopovi.
Podržavam rimu... Ubiše mi omiljeno mesto za pecanje... Nije dozvoljen bilo koji čamac ako nije njihov iznajmljen, motorni takodje nije dozvoljen a i vreme na vodi je ograničeno do ranog popdneva(smešno) a od valjda Oktobra pa do proleća nije uopšte dozvoljeno... Napravili su sebi divan ugodjaj, uredjeno sve sa konjićima i šetalištem za popadije da se ne uznemiravaju sa kojekavim grackim i seoskim ološem...
Sve što je država vratila tim crkvama i da zanemarim ali Arkanj, Tikvaru i okruglicu da im baš sve po spisku...
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #81 poslato: 16, 09, 2020, 20:23:47 posle podne »
 sb

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Vidra
« Odgovor #82 poslato: 17, 09, 2020, 08:19:06 pre podne »

Podržavam rimu... Ubiše mi omiljeno mesto za pecanje... Nije dozvoljen bilo koji čamac ako nije njihov iznajmljen, motorni takodje nije dozvoljen a i vreme na vodi je ograničeno do ranog popdneva(smešno) a od valjda Oktobra pa do proleća nije uopšte dozvoljeno... Napravili su sebi divan ugodjaj, uredjeno sve sa konjićima i šetalištem za popadije da se ne uznemiravaju sa kojekavim grackim i seoskim ološem...
Sve što je država vratila tim crkvama i da zanemarim ali Arkanj, Tikvaru i okruglicu da im baš sve po spisku...
[/quote]
Slazem se, tamo sam pecao od malena, ustajanje u 2, tamo smo u 3 da dobijemo camac od Bege, pa onda polako vec oko 4 na vodu, cekamo da svane pa na sarana. Sta je tamo sarana bilo, pa to je strasno. Inace, to setaliste i sve ostalo je napravila ekipa koja drzi restoran, nemaju popovi nista sa tim, pravila su njihova... Lepo napravljeno, losa klopa, skupo. nemaju kuvara dobrog. 


@Zoki

Pa ti bas koristis taj camac  thumbup fino..

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #83 poslato: 17, 09, 2020, 10:06:01 pre podne »
Meni i dalje nije jasno kako neko moze da ima privatan posed na vodi ... Isto vazi i za Kamenjar i kuce koje su na samoj obali kojoj ne moze da se pridje od privatnih poseda.
Jasno mi je da nekad davno verovatno nije bilo vode u tom delu Koviljskog rita, pa sada kada je dosla voda to je i dalje njihovo, ali opet...
Ok napraviti restoran, ali zabraniti prilaz drugim camcima je nepoimljivo. Isto vazi za motorni/ne motorni. Ako drzava propise da je to rezervat gde ne smeju da se koriste motorni camci onda ok, ali da to uradi privatno lice...
Sto rece Zankiki nek proba da me zaustavi  jh
Inace se slazem za hranu, nista specijalno, cak bih rekao ispod prosecno, ali ambijent i pivo upotpunjuje te nedostatke  jh

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Vidra
« Odgovor #84 poslato: 17, 09, 2020, 13:58:23 posle podne »
Oh pa.. nekada je Dunav tekao odmah pored Kaca, Budisave, cak sta vise sada tu ima i kuca, tu je Arkanj uvek bio ali kada je manastir postojao tada je vladao Madjar i oni isti nisu imali zakone kakve sada imamo. Inace, celo to podrucije je bila gusta hrastova suma a sto se tice Kovilja, Dunav je tekao i ispod Kovilja. Zato se kaze RIT za taj deo... mocvarno zemljiste, poplavljivo itd..a da je bilo dubine dokazujemo sa mestom gde su Sajkasi isplovljavali.(izmedju Kaca i Budisave tu kod Kokte)

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #85 poslato: 19, 09, 2020, 19:57:51 posle podne »
...

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #86 poslato: 21, 09, 2020, 22:38:46 posle podne »
Počelo se i helikopterima dolaziti na Karlovačku adu...
(slika je preuzeta sa f.b.)

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Vidra
« Odgovor #87 poslato: 21, 09, 2020, 23:38:14 posle podne »
Camci za prevoz mozda nisu radili?

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #88 poslato: 22, 09, 2020, 08:55:43 pre podne »
 lol lol

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Vidra
« Odgovor #89 poslato: 22, 09, 2020, 14:14:45 posle podne »
Neko vojno lice sa dve starlete sleteo...