Autor Tema: Vidra  (Pročitano 32283 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #45 poslato: 06, 09, 2020, 20:04:33 posle podne »
Hvala   114
Vepric je bio miroljubiv i lenj da bi se pomerio odatle. Ostala tri su pobegla kad smo im prisli :) Nisu divlji pa kontam da su bezopasni  lol

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #46 poslato: 06, 09, 2020, 20:14:10 posle podne »
Evo jos par od danas pa neću više da zatrpavam forum  sajkaca

Novi Sad - Bačka Palanka i još po nešto. Nije bilo vremena za zavlacenje po Neštinskoj adi i ostalim rukavcima, to ce ostati za neku drugu priliku...

Preporuke za čardu Florida. Malo se duže čeka u vreme ručka ali je riblja čorba i smuđ sa roštilja jako lep.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Vidra
« Odgovor #47 poslato: 07, 09, 2020, 08:16:49 pre podne »
Bravo. Lepa tura u poslednjim vrelim danima ove godine...
Ni ja se ne bih vepriću približavao bez ražnja!  6589

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Vidra
« Odgovor #48 poslato: 07, 09, 2020, 16:16:17 posle podne »
Odlična priča, odlični đirovi :D Moglo je tu Zoki i da se pomuze nešto i baci na ražanj, ali vidim da je ipak ostalo na ribi :D

Samo gas, vreme je predivno ovih dana, samo vodostaj ode u 300 :D


Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #49 poslato: 07, 09, 2020, 21:42:34 posle podne »
Da se pomuze jedino magarica posto goveda beze ko djavo od krsta  jh . A za razanj bi se mozda i naslo po nesto :D

Mene interesuje dal neko zna, da li pri nekom vodostaju, i po kom ako je to ikako moguće može da se prodje celom krcedinskom adom? Ili ako ne celom onda dobrim delom.

Mi smo isli nekih mozda kilometar sa strane bliže Slankamenu i nismo hteli dalje zbog trave i dubine koja je tu bila oko metar. E sad ne znam kakva je situacija pri vodostaju npr. 450 u Novom Sadu ? Kakav je teren na dalje, ima li "nagaznih mina"  jh

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Vidra
« Odgovor #50 poslato: 07, 09, 2020, 21:52:35 posle podne »
Ja sam prešao oko 2/3 pre par godina, a moglo se i dalje, ali je nešto bilo predveče i bilo je komaraca gomila.... Ali se vodostaja ne sećam... Jeste li stigli do onog velikog četvrtastog jezera kao fudbalski teren?

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #51 poslato: 07, 09, 2020, 22:07:17 posle podne »
Nismo,
Bilo je trave a i plitko pa me malo bilo strah da se ne uplete elisa u travu ili da ne podignem neki talog sa dna a i nisam znao kakva je konfiguracija terena
Sledeci put ću ići dalje. Sad je malo veći vodostaj pa kontam da se može i dalje ako potraje vodostaj do vikenda...

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #52 poslato: 07, 09, 2020, 22:15:07 posle podne »
Opcija je i ostaviti camac negde unutar rukavca pa ici dalje pešice obalom. Malo mi je frka da ostavim camac tako negde i odem na par sati al valjda bi ga zatekao na mestu kad se vratim :)
Ne znam gde bi inace mogao ostaviti camac pa provesti jedan dan na kopnu a da camac bude na sigurnom?

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Vidra
« Odgovor #53 poslato: 08, 09, 2020, 07:42:16 pre podne »
Nismo,
Bilo je trave a i plitko pa me malo bilo strah da se ne uplete elisa u travu ili da ne podignem neki talog sa dna a i nisam znao kakva je konfiguracija terena
Sledeci put ću ići dalje. Sad je malo veći vodostaj pa kontam da se može i dalje ako potraje vodostaj do vikenda...

Vodostaj nema sanse da potraje, nego kako je dosao za 4 dana, tako ce i da ode, ali uskoro imas novi dolazak. Gardinovci dobijaju vec vodu na 250, ja tamo nebih isao ispod 350.
Sto se tice camca.. nebih ga ostavio bez ikakvog nadzora. Eventualno, ako vec ima nekog, ima camaca, pa da neko pripazi.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Vidra
« Odgovor #54 poslato: 08, 09, 2020, 08:00:13 pre podne »
Slažem se za čamac, to je roba koja lako nestaje.
Ja brod ostavljam svuda, ali ko će to da ukrade, a i šta bi posle sa njim?  jh

Što se tiče plovidbe kroz plićake, to je nešto na šta se moraš naviknuti, a greota bi bilo da se ne navikneš pošto se vidi da voliš prirodu. Trava se iz elise lako skine dizanjem motora iz voda, grana elisi uglavnom neće ništa, a i to se reši nošenjem rezervne elise... Najnormalnija stvar je da elisa malo drlja po dnu, pesku, granju... Tebi je bar gaz 15cm, kad osetiš da motor rije po dnu, podigneš ga pa malo na veslo, pa kad vidiš da je dublje upališ... Ma sa čamcem možeš kako hoćeš.

Ja skoro svaki izlazak na vodu uspem da nasednem Marissom na neki podvodni panj... Prošli vikend i nekoliko puta. Druga opcija je da idem plovnim putem i na 5 mesta gde svi idu i gužva je.

Čudi me da niste došli do te kocke, ona je skroz na početku... Ako želiš proći celu, po meni je najbolji pokazatelj ako ju je Dunav pokvasio sa uzvodne strane... Ako na uzvodnom ulazu ima bar pola metra dubine, biće i usput... Sada gledam sliku, mi smo sigurno dobacili čamcem do 2/3, mada koliko se sećam da smo na pojedinim mestima plovili bukvalno kroz šumu, među drvećem...


Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Vidra
« Odgovor #55 poslato: 08, 09, 2020, 08:09:38 pre podne »
Ja recimo dignem pentu na onaj prvi stepen, pa polako.. nema dobar potisak ali mi i ne treba, sve se to vozi skoro pa na leru i polako. Sledeca penta ce imati trim!.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Vidra
« Odgovor #56 poslato: 08, 09, 2020, 08:26:32 pre podne »
Ja je nikad ne držim zakočenu, pa ako i udarim o nešto veće, sama se podigne....

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #57 poslato: 08, 09, 2020, 11:29:57 pre podne »
@Drivee Sa prvim stepenom dobijem mozda jedno 10tak cm, na drugom jos malo vise ali tu moram biti bas oprezan i da pazim da li ima mlaza, a onda to nije to. Iz tih razloga i ja ostavim otkocen motor. Dosuse, ne mogu da kazem da je to uvek pravilo... Slazem se da bi elektricni trim bio super za ove stvari, ali misilm da nije dostupan za Hondu BF20.
Ove godine prva voznja i povratak iz Karlovaca se zavrsio sa nasukivanjem na pescani sprud kod Oficirca, bio je nizi vodostaj i naleteo sam na sprud pri brzini od oko 25 km/s, srecom bez posledica ali je bio bas jak udar, a motor je bio zakocen, sreca da je bio pesak :) (inace sam prosao na 10 m od barzi, ali blize obali i znam da je tu plice, al eto trenutak nepaznje) Od tada drzim otkocen motor.

Sad kod krcedinske ade mi se desilo da sam zagrebao kamenje dok sam iz vode prilazio vepricima na otvorenom dunavu jh Bio sam svestan rizika pa sam odreagovao brzo, a i motor je bio na nultom gasu i proslo je bez posledica.
U samoj krcedinskoj adi mi se cini da ima dosta mulja i tu se samo pribojavam ako podgnem taj mulj i kojim slucajem udju neke necistoce ne ih ne povuce kroz usis sa vodom. Cini mi se da je Mileta imao slicnu situaciju u Slankamenu na ulasku u Tisu, ali srecom je brzo resio. Ja ne bih voleo da mi se tako nesto desi, na 20-30 km nizvodno od Novog Sada...

@Zankiki Mozda i jesmo dosil do kocke, sad kad gledam mapu, ali je bila manja zbog nizeg vodostaja. Zapravo tu na prelazu, u kocku, smo se okrenuli nazad, al ne mogu reci da je to bilo neko veliko prosirenje...
Slececom prilikom idemo dalje pa kako bude :)

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Vidra
« Odgovor #58 poslato: 08, 09, 2020, 11:39:09 pre podne »
Skroz je zanimljivo, voziš kroz dunavac i udješ u nešto pravilnog oblika... Verovatno je tu nekad vađena zemlja za pitaj boga koje potrebe pa ostala rupa....

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Vidra
« Odgovor #59 poslato: 08, 09, 2020, 11:42:57 pre podne »
Zankiki,
Rekli su mi lokalci da je te rupcage pravila vojska za neke svoje potrebe...