Autor Tema: Vidra  (Pročitano 32492 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #180 poslato: 05, 06, 2021, 23:40:07 posle podne »
Novi izveštaj sa danasnjeg puta za Krčedinsku Adu.
I pri danasnjem vodostaju od 318 bi se bez problema  mogao napraviti krug oko ade, ali su u medjuvremenu namerno presekli jedno debelo drvo motornom  testerom i poprecili ga po sred celog prolaza tako da nije moguće  proći (nije mi baš najjasnije zašto to rade,  al dobro...).  Čep  je u kraku koji je bliži  mostu preko Beške. Ne može  se ni pregurati čamac  preko pošto je drvo na svega 10 cm od površine  vode. Ako to ne pomere tu se neće  skoro prolaziti... (na slici je to mesto označeno zelenom tačkom.
Nije me mrzelo  da se vratim nazad i dođem do istog mesta s druge strane tako da je to jedini čep. 
Ovoga puta sam rešio da idem dokle može  ka Arkanju. Prosli put mi se činilo slabo prohodnim već  na početku , međutim  vodostaj je bio visi pa su krošnje  bile potopljene pa je to malo davalo lažni  utisak. Danas smo išli  do crvene tačke  označene  na mapi. Dalje se nije moglo. Lokvanji su bili ispod nas, na dubini oko pola metra a i isprečilo nam se drveće. Pri vodostaju od 250 lokvanji izađu napolje i mora da je prelepo, ali je pitanje  dal se pri 250 može stici dotle... U svakom slučaju  jedva  čekam  da se vratimo ovde kada okolnosti ponovo dozvole jer je priroda prelepa.

U povratku ka NS sam konačno uspeo da nadjem ulaz u Burmanski vok (kanal Burma) koji snabdeva vodom Koviljsko petrovaradinski rit ( oko 2 km uzvodno  od mosta na Beskoj). Intersantan ulaz u kanal ali nisam siguran koliko  se može  čamcem.  Vec na samom ulazu je neki drveni most. Možda  bi se i provukli ispod mosta , imao sam zelju da probam, međutim  neki ljudi  su postavili mrežu i bili smo savetovani da se vratimo nazad...


« Poslednja izmena: 06, 06, 2021, 08:24:36 pre podne zoki_ns »

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #181 poslato: 05, 06, 2021, 23:48:57 posle podne »
Evo i par slika...
« Poslednja izmena: 06, 06, 2021, 10:44:45 pre podne zoki_ns »

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Vidra
« Odgovor #182 poslato: 06, 06, 2021, 16:22:53 posle podne »
Super priča :) Mislim da si opeglao valjano "donji dom" i da je sada red da se operiše malo uzvodno :D

Malo da osvežimo i ovu temu...






Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #183 poslato: 06, 06, 2021, 21:55:27 posle podne »
Super slike, iz proslogodisnje arhive  jh. Ove godine  nisam stavio bokobrane  jh
Operiše  se i uzvodno, ali u pravu  si. Nismo išli  dalje od Begeča ove god, nekako kad hoću  da idem malo dalje uvek se pre odlučim za donji dom :) Sledeći  out će  biti gornji  jh

Evo nekoliko iz gornjeg...

« Poslednja izmena: 06, 06, 2021, 23:29:13 posle podne zoki_ns »

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #184 poslato: 25, 06, 2021, 08:08:01 pre podne »
Sinoćno rashladjivanje...


Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #185 poslato: 10, 07, 2021, 22:50:29 posle podne »
Od proteklih par nedelja
« Poslednja izmena: 13, 07, 2021, 06:47:27 pre podne zoki_ns »

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #186 poslato: 10, 07, 2021, 23:02:06 posle podne »
I od danas... Danas me je prvi put uhvatila salauka na vodi. Bio sam u Futogu na pescanom ostrvu i krenuo nazad dunavcem i u momentu kako sam izasao na Dunav kreće nevreme i jak vetar. Nikad nisam iskusio tako nevreme do sada. Srećom  pa sam bio sam. Talasi  su bili bas veliki i nanosili vodu u camac. Polako dovukao do obale  i spustio do Beočina s namerom da sačekam da prodje. Međutim, onda sam ipak resio da se nekako dovucem do Rakovackog  jer nisam hteo da me uhvati mrak daleko od ns. Isao blizu obale al na momente su talasi bas bili veliki no srecom sam dosao bezbedno do Rakovackog... Nisam slikao jer mi je sve bilo mokoro ukljucujuci i mene i telefon 😀

Evo i par sličica pre nevremena dok je jos bilo lepo 😀


Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Vidra
« Odgovor #187 poslato: 11, 07, 2021, 11:16:25 pre podne »
Sada znaš zašto si me sreo u "odlasku" :D

Video sam da će biti neka nepogoda i paljba nazad... Inače prošao sam kroz ceo Rakoviački pa zatim bio do Futoga takođe.

A na fotkama je ako se ne varam Dragan iz Grosinosa :)

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #188 poslato: 11, 07, 2021, 11:29:12 pre podne »
Ja nisam skontao da ce biti bas tako, krenuo nizvodno i vidim nebo i rekoh ajd ipak uzvodno lakse cu se vratiti alo krene po zlu. Kad ono medjutim 😀
Trebalo je da sacekam pola sata sat pa onda da idem nazad al ajd sad sta je bilo bilo je...

A Dragana ne znam, ne poznajem čoveka. Ti to znaš bolje 😀

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #189 poslato: 12, 09, 2021, 21:01:08 posle podne »
Da malo obnovimo temu, topijih dana sve manje, ali i gužve vise nema  114
Chang pivo  da osećaj bude kao na "Koh Changu"
Ne volim ovaj naziv za ovo ostrvo, al sada mi je leglo  114 114

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Vidra
« Odgovor #190 poslato: 14, 09, 2021, 10:14:18 pre podne »
Tako je bilo u Karlovcima do pre nekoliko godina, kada su to popularizovali ovi što rade prevoz i drže kafane zbog svoje zarade naravo.

Bio sam tamo za prvi maj i verovatno ću opet od oktobra... Leti mi se ne mili, ume biti gore nego na štrandu.
Doduše, svratio sam na pola sata pri polasku na Tisu, bilo je poznatih likova i nije bilo gužve, doduše jutro je bilo.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #191 poslato: 14, 09, 2021, 13:16:28 posle podne »
Sada u septembru je guzva podnosljiva, skoro pa i da je nema. Radnim danima pre podne verujem da je skoro pa prazno...
Do 11-12 h i vikednom skoro nikad nema neke posebne guzve, ali tokom sezone u piku je bilo velike guzve vikendom posle podne. Mi smo isli mozda dva/tri puta u sezoni cisto jer nam je tu najblize i najlakse sa psom, a da ima peska da moze lepo da se pristane.
Pre je bilo vise peska na ostrvu, ove godine monogo vise blata, mulja, jos kad se to utaba ostade tako cele sezone.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Vidra
« Odgovor #192 poslato: 14, 09, 2021, 22:26:23 posle podne »
Sutra ujutru idem i ostajem do večeri...

Cela akvatorija lagano postaje cirkus. Obale u kompletu umlaćene bagerima i testerama, delovi do kojih se ne može prići vozilima i mehanizacijom uzurpirani "privremenim objektima", okićeni zastavama i svrstani pod kategoriju "dedovina".

Gliser brigade, skuter divljaci, splavari, trimarani roštiljari i ostale primese.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Vidra
« Odgovor #193 poslato: 15, 09, 2021, 22:15:36 posle podne »
Zbog takvih sam ja poceo da se radujem losijem vremenu, bar znam da nece biti glisera i divljanja  jh
Baš pre koji dan je čovek izglisirao kroz Rakovacki, ni malo ne mareći na nas ostale (imam i snimak)
Bas sam razmisljao dal su oni uopste i svesni sta rade..., da jesu verujem da ne bi to radili...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Vidra
« Odgovor #194 poslato: 16, 09, 2021, 08:08:18 pre podne »
Sutra ujutru idem i ostajem do večeri...

Cela akvatorija lagano postaje cirkus. Obale u kompletu umlaćene bagerima i testerama, delovi do kojih se ne može prići vozilima i mehanizacijom uzurpirani "privremenim objektima", okićeni zastavama i svrstani pod kategoriju "dedovina".

Gliser brigade, skuter divljaci, splavari, trimarani roštiljari i ostale primese.

Jbt, ala si objasnio, ali sve je tako nažalost  no125