Autor Tema: Pozdrav svima  (Pročitano 6024 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #15 poslato: 30, 03, 2020, 08:10:00 pre podne »
Pa nije glupo pitanje, ali je glupo da kupiš nešto što nisi ni video... Nisu ni oni preko baš prepošteni, a slike često ne odgovaraju oglasima...

Mogu ti reći neka skora iskustva, drugar mi je skoro dovozio brod, širine do 2.5 metara... Da se ode prikolicom tamo, sa svim troškovima (bez registracije), mislim na vozilo, prikolicu, benzin, putarine, dažbine, poreze i ostalo - okvirno 2500-3000€

E sad, takođe je bzveze dovoziti bilo šta na prikolici, mnogo je bolje doploviti jer je onda prevoz besplatan.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #16 poslato: 30, 03, 2020, 08:17:17 pre podne »
Da, ima bas tema gde je covek doplovio iz NL u RS. Extra!!! Samo malo vremena.. parica..

Van mreže flashnbgd

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 141
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #17 poslato: 30, 03, 2020, 19:39:43 posle podne »
Da bi se brod dovezao iz Norveške vodom trebaju nedelje i dosta para za gorivo i sve ostalo sto ide uz to pogotovo sa plovilom koje ne poznajemo moze da bude raznih komplikacija, za toliki put treba ogromno nauticko iskustvo (čovek koji se raspituju ima skromno nauticko iskustvo, bar je tako napisao) mozda par ljudi sa ovog foruma koji bi u takvu akciju mogli da izvedu,po meni je da ti prvo plovilo kupis ovde a neko naredno raznisljas o nekom uvozu nije to bas tako, a ima i ona stara poslovica u Solunu somun krunu do Soluna 100 kruna...

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka


Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #18 poslato: 30, 03, 2020, 19:50:44 posle podne »
Apsolutno se slazem...

Van mreže aki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #19 poslato: 30, 03, 2020, 20:48:14 posle podne »
Slazem se, nije realno u ovom trenutku razmisljati o uvozu iako je na prvu delovalo jako zanimljivo. Ima mnogo zanimljivih camaca na oglasima preko...lepa tema za razmisljanje i avanturu u nekom trenutku u buducnosti.
Vracam se na cekanje neceg zanimljivog u nasim oglasima  jh

Van mreže flashnbgd

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 141
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #20 poslato: 30, 03, 2020, 20:56:56 posle podne »
Camac se ne kupuje na oglas, obidji Beogradske marine ima ljudi koji ne koriste nemaju vremena,ne placaju vez ili nesto drugo a nisu plovilo oglasili a kriza ce malo naici skupi jos koji evric i kreni sa obilaskom i u pravo vreme se pojavi na pravom mestu i eto dobrog plovila...

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #21 poslato: 30, 03, 2020, 21:46:44 posle podne »
Sorry moja greška, nisam skapirao da je Norveška u pitanju.
Neiskustvo nije nikakav problem ako se ima želja, nadješ 2-3 iskusnih da idu sa tobom, taman usput i naučiš ponešto...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #22 poslato: 31, 03, 2020, 07:44:29 pre podne »
Tako je, tako je isla i prica dovoza iz NL. U danasnje vreme sve je to mnogo lakse nego pre 20 godina.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #23 poslato: 31, 03, 2020, 08:37:53 pre podne »
iako lično smatram da je najbolji razlog za kupovinu čamca/broda negde tamo daleko upravo da bi se plovilo ovamo (ili ma kuda od tamo), jer se brod valjda kupuje da bi se plovilo...

... taj savet ovde ne bih olako dao. Ovde vidimo da drugar kupuje mikrotoner (ili slično), tu nema ni pomsli da bi 3-4 čoveka (sa ona dva-tri iskusna) mogli boraviti i ploviti danima/nedeljama, čamac je premali za neki ozbiljniji provijant i spavanje za više od jednog čoveka, što zaista otežava logistiku i produžava akciju (ili poskupljuje do besvesti), a osim toga ovaj čamac nema motor. Dojedriti neće sigurno, a može da okači na njega nekih 5-6 ks, a sa tim opet neće doći (ili će barem jako teško doći) do razvođa.

Nije nemoguće, ali... (čak ni Papović tutanj.blogspot.com tuda nije plovio uz vodu), Ima mnogo primera da su ljudi radili i veće avanture, oplovljavali Balkan u takvim, i manjim i čak improvizovanim plovilima, ali uvek u drugom smeru, ne Rajna uzvodno. Moglo bi na mišiće kroz Francusku, ali opet: mora se skidati jarbol pa postaviti po sred čamca i kokpita, paziti na gaz, ima 500 km više...
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #24 poslato: 31, 03, 2020, 09:34:40 pre podne »
Jarbol svakako ide dole i to dok se krene iz Holandije, ma kojim smerom covek krenuo - "naokolo" preko kanala, pa od Mainza Majnom... E, odatle bez dileme nema prolaska dalje.
Svakako je ovo pitanje za drugu temu.
Skoro svake godine bude neka Riveta za oko 3k€, samo treba biti aktivniji u potrazi.
Mislim da bi AJK u Beogradu bio dobro mesto za pocetak.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #25 poslato: 31, 03, 2020, 09:41:56 pre podne »
Ma ja samo navijam da neko krene tim putem, pa da me možda zovne da pomognem kao mali od palube  lol lol lol

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #26 poslato: 31, 03, 2020, 09:45:11 pre podne »
Terca, pogotovo sto kada se kupi ovde brod, ni u snu niko ne bi otisao tamo da plovi. Ovako, kupis i plus imas extra avanturu. Ja sanjam o tom danu. E sada, sto kaze STG, taj brodic i nije bas nesto za 3-4 osobe.

@Zankiki

TI si iskusan, ti mozes biti veliki od palube.

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #27 poslato: 31, 03, 2020, 13:35:09 posle podne »
Kad sam ja planirao uvoz iz Holandije, mnogo sam čitao iskustva drugih, čak ima reportaža ljudi iz Novog Sada po danima koji su vodom dopremili čamac. Putovanje je minimum mesec dana a ako se ide preko Francuske 6 nedelja. Treba platiti gorivo, hranu, osobu skipra sa iskustvom, ima preko 300 prevodnica, svako veče privez negde da se spava jer u evropi ne može na sidru itd. Svi ti troškovi dođu oko 4000 Eura. To znači da nije besplatno vodom. Ja sam platio malo više jer je širina 2,85m i kamion dovezao za dva dana.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #28 poslato: 31, 03, 2020, 13:38:58 posle podne »
Ako si kupio brod da ploviš, onda je besplatno... Jer zato si ga i kupio, i nemaš prevoz, nego imaš korišćenje broda od samog dana kupovine.
I avanturu za pamćenje..... To je toliki bonus, da sve drugo pada u vodu.

Sem ako u cenu broda računaš i svo gorivo koje si do danas potrošio ploveći?  lol lol
Jbg... Ja to tako gledam... I stvarno bih voleo jednom proći tako nešto... A drugi put nizvodno, do mora....
Valjda će biti, nekad....

Van mreže flashnbgd

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 141
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #29 poslato: 31, 03, 2020, 14:05:47 posle podne »
Zankiki sto se tice tvoje iskorišćenosti  plovila stvarno naklon do poda svaka ti cast, mislim da  bi svaki vlasnik plovila  voleo toliko da plovi i uziva na vodi kao ti.Sto se tiče ovih drugih stvari putovanja po mesec dana na plovilu, koje ne poznajes  i sa recnim putanjama koje ne poznajes moze biti  izuzetno opasno da sad ne nabrajam sta sve zadesiti sad mozemo reci neopisiva avantura ali ipak trebamo biti oprezni i neohrabrivati ljude koji za to sigurno nisu spremni (cak i vecina koja misli da jeste) lako to putovanje moze da preraste u nocnu moru i da molim boga da dodjemo u komadu, ipak smo ozbiljni ljudi i moramo da brinemo o kolegama nauticarima, naravno svako od nas ima neko svoje vidjenje situacije ali ja mislim da covek prvo ide na jednodnevno putovanje plovilom, pa. 3 dana 7 itd tek tada moze da razmišlja o putovanju o mesec dana, a nije samo trošak novčani, trošak je i 3 coveka koja su van stroja 30 dana, da sad puno ne palamudim  oko para i troškova ali svakako covek koji nije bio na brodu bar 15 dana Dunavom bez prestanka ne treba ovo ni da razmatra a ne da udje u takvu akciju.

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka