Autor Tema: TOMOS SA REZERVOAROM NA SEBI  (Pročitano 4446 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: TOMOS SA REZERVOAROM NA SEBI
« Odgovor #15 poslato: 27, 03, 2020, 14:56:18 posle podne »
Obidji carde i vidi oglase. Mani se KP. Tomos ode za 100 i sredis ga za 35 ako znas..ako ne plus ruke jos bar 20. Za 155 imas extra motor. Svaka cast svima ali..ko je na vodi 200 dana znamo kako to ide. U ostalom... mercury ili slicno 4ks idu po 400.. tomosa NIKAD vise u zivotu nebih kupio a ni j. zene istog godista! Sve je to matoro i ofucano sta god mu uradio i kupio....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: TOMOS SA REZERVOAROM NA SEBI
« Odgovor #16 poslato: 27, 03, 2020, 17:31:23 posle podne »
I kako to biva, delovi nikad neće biti 35, nego 40-45... A ruke onda možda i 25-30... I još 10E za gorivo dok se provozaš kupujući delove, noseći kod majstora, nazad... I već si na 180, a za 200 si mogao da imaš dobar motor i da se ne zezaš...

Ne razumem što bi jurio motor na kom treba da se radi generalna za uštedu od par desetina eura?

Mislim otidosmo sad svako na svoju stranu, i svako gledište ima svoje prednosti i mane... Nije motor od 2000-3000€ pa da je ne znam kakva ušteda...

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: TOMOS SA REZERVOAROM NA SEBI
« Odgovor #17 poslato: 27, 03, 2020, 19:27:44 posle podne »
Ti delovi koji se kupe za te generalne su jako loseg kvaliteta.Mada i svaki taj tomos je star po 30-40godina i ne postoji deo na njemu koji se nije razglavio.Pitanje je koliko se uopste isplati ulaziti u bilo koju pricu sa tomosom koliko god to dobri motori bili ipak je vreme ucinilo svoje.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: TOMOS SA REZERVOAROM NA SEBI
« Odgovor #18 poslato: 27, 03, 2020, 19:33:34 posle podne »
 Za pomoćni dušu dao, radiće možda 15 minuta godišnje, nema impeler...

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: TOMOS SA REZERVOAROM NA SEBI
« Odgovor #19 poslato: 28, 03, 2020, 07:10:31 pre podne »
Nece upaliyi bas to jednom kad ti zatreba!  ha lol ha lol
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: TOMOS SA REZERVOAROM NA SEBI
« Odgovor #20 poslato: 28, 03, 2020, 08:44:04 pre podne »
Ne bi me nimalo čudilo, sa obzirom koji mi je zlotvor poklonio  sajkaca

Inače, ja baš volim tomose.

Trenutno mi je na pomoćnom T4 74 godište, koji sam dobio na poklon od Gorana (Kiki). Na motoru je pre 15-ak godina urađena generalna, i tada je bio konzerviran. Samo je trebalo posle stajanja očistiti i naštelovati karburator, neverovatno koliko motor lepo radi. Jednu godinu je proveo na malom pomoćnom neltu, klinac se sit navozao, sada je pomoćni na Marissi.

Imam i T18 koji me je toliko dobro služio, da ga nisam imao srca prodati, nego sam ga pre godinu - dve ozbiljno konzervirao, tako da može da stoji koliko god. Ako nekad kupim čamac poput Tajmena ili slično, sigurno će da ide na njega pre nego neka yamaha ili slično.

Na neltu je trenutno Johnson 6ks, star takođe 30-40 godina i stvarno nemam zamerki ni na njega. Zimus stajao na čamcu u vodi sve vreme, nije upaljen 3-4 meseca, i opet upalio (mislim) iz treće...

Imao sam i Johnson 4 ks (2 cilindra) koji mi je stvarno bio višak, pa sam ga poklonio ovog proleća kolegi koji je dovezao onaj brod iz Holandije, kad se već ispružio za brod koliko je dugačak, da mu bar malo pomognem... I on je bio star 30-40 godina, takođe je radio bez greške......

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: TOMOS SA REZERVOAROM NA SEBI
« Odgovor #21 poslato: 28, 03, 2020, 09:09:22 pre podne »
Ne volEm T4 iako ga uvek imam za ne daj Bože... imao sam ih između 10-12 raznih i dobrih i loših i onih manje loših ali jedno je sigurno, kad najviše treba on izda...
a znamo da je ko izda p..a

međutim valja ga imati kakvog god kao neku rezervu ili da ubije nostalgiju jer ko nije imao T4 kao da nikad nije ni vozio čamac
Dunav je moje more.....