Autor Tema: Novi Sad na vodi  (Pročitano 11468 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Novi Sad na vodi
« poslato: 21, 02, 2020, 10:05:59 pre podne »
Možda će ovo pitanje biti zanimljivo u budućnosti. U zoni Kineske četvrti kako videh juče u prolazu, počinju neki radovi...

Novi Sad na vodi" bez saglasnosti, predlagači plana kažu - koči se razvoj grada

http://rs.n1info.com/documents/1421494/comments/Biznis/Novi-Sad-na-vodi-bez-saglasnosti-predlagaci-plana-kazu-koci-se-razvoj-grada.html


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #1 poslato: 21, 02, 2020, 10:36:49 pre podne »
У овој теми је веома тешко избећи замку и написати било какав коментар а да се не зађе у поље политике. Али то није због текста који је Кабе поставио, већ зато што је политика та која је зашла у свет наутике.

Нови Сад је само још једно место на коме нестручни и грабежљиви, незасити политичари који имају моћ одлучивања и издавања одобрења, показују да њиховој похлепи нема граница.
Ништа њима није свето. Њима је важан само њихов лични интерес и то колико у томе има за њих.

Не кажем ја да део који се у Београду назива "Београд на води" у архитектонском смислу није леп. То је и иначе ствар укуса. Неко воли модерну архитектуру, неко је не воли.
Али противио сам се одлуци да се најатрактивнија локација у Београду поклони било коме, уместо да то буде шеталиште свих Београђана, нешто као Централ парк у Њујорку, плућа и срце великог града, место где ће се спојити град и река.

Уместо тога, моћници су силом и бесправно срушили објекте и раселили људе који су тамо живели - противно свим законским прописима, а да за то нико није одговарао до сад (а како изгледа и неће док су на власти садашњи властодршци).
Лева обала Саве је од Новог Београда до Остружничког моста запоседнута грађевинама подигнутим без дозволе које никад неће бити срушене иако су на простору на којима градња није дозвољена. А и зашто би биле срушене кад су њихови власници бивши председник државе који својим понашањем показује како треба поштовати законе државе на чијем челу је био. А око њега има и много оних које и иначе никакви закони не занимају.

Увелико су у току припреме да се простор познат као Бељарица уступи страном инвеститору који ће ту да сагради луку!
А пре више година поднет је захтев да се тај простор прогласи заштићеним подручјем (по нашим прописима, док државне власти не донесу одлуку у вези с тим захтевом, тај простор се сматра заштићеним и на њему није могућа никаква изградња), међутим, наши политичари су нешто обећали неким бизнисменима (или су неки бизнисмени нешто обећали нашим политичарима - на исто се своди) и припреме су у току и ускоро можемо очекивати и званично саопштење о уређењу леве обале Дунава на том простору.

Исто се то дешава и у Новом Саду.
Простор Рибарског острва, заједно са Шодрошем, представља природну оазу Новосађана. Јесте, током свих ових година, Рибарац је запоседнут викендицама и ресторанима али и као такав, је омиљено место, посебно током летњих месеци.
Површина на којој је некад било бродоградилиште (које је као и већина других, некада друштвених, предузећа уништено и затворено), са такозваном Кинеском четврти, сигурно је интересантна инвеститорима. Брига њих што би се тај део могао лепо спојити са оним парком који се простире поред успона на мост до зграде Нафтагаса, ако се не варам. Нови Сад је изгледа добио неког свог Весића коме, кад је био мали, нико није прочитао ону песмицу Чика Јове Змаја у којој се каже: "Где год можеш, ти дрво посади...". Уместо тога, њима као да је неко читао: "Где год можеш, ти зграду изгради" и они се заиста својски труде да избетонирају све што је могуће и уклоне све што је зелено. Њима су довољни, изгледа, зелени долари или нека друга зелена валута...


Van mreže momcilo

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 76
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: samogradnja dunavski
  • Marina: kamenjar
  • Veličina: 7.20
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #2 poslato: 21, 02, 2020, 12:01:32 posle podne »
  Na kraju će oni isterati svoje na čistac , iseliće sve oko brodogradilišta ,srušiti vikendice, oterati nautičare iz Ribarca napraviti zgrade promenuti korito Dunava i nikom ništa .

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #3 poslato: 21, 02, 2020, 15:53:31 posle podne »
Po cenu da me admini banuju moram reći da Novi Sad vodi isti ološ kao i Beograd,kao i celu državu... dok su oni tu nema nam svetle budućnosti.ako im se dozvoli ostaćemo bez dunavca gde su marine i zimovnik za 90% novosadskih čamaca
Dunav je moje more.....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #4 poslato: 21, 02, 2020, 15:55:16 posle podne »
Ako se mene pita nećemo im dozvoliti  114

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #5 poslato: 21, 02, 2020, 16:28:00 posle podne »
Strahota sta nam se desava.
Nikada se necemo oporaviti od ovoga. Ne postoji ni trag normalnosti.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #6 poslato: 21, 02, 2020, 20:09:00 posle podne »
Живимо у тешко време али не треба бити малодушан.
Ево, ускоро ће бити избори.
Свако треба да стави прст на чело и да себе упита да ли жели и даље да живи у оваквој земљи. Или можда жели да је измени.
Свако треба да одлучи да ли ће подржати овакву власт или жели нешто друго.

Од одговора на та питања зависи да ли ћемо ми, наутичари, уживати у миру и лепотама Бељарице, Рибарца, у лепотама планинских речица и потока које покушавају да стрпају у цеви.
Дошло је време да не треба да слушамо шта нам говоре "они" већ шта мислимо ми.
Што више нас схвати шта је то што ми желимо, то ће наш одговор на питања која себи постављамо бити лакши и знаћемо којим путем треба да кренемо.

Јер, ако ништа не урадимо, неки Весићи ће рушити мостове да би их постављали у паркове, у природним стаништима ницаће луке, неки с маскама ће уклањати чамце из залива код Рибарца...

Да закључим - не вреди кукати. Прст на чело па полако. Ваљда ћемо из овог "благостања и златног доба" једног дана закорачити у нешто што се назива живот достојан човека.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #7 poslato: 22, 02, 2020, 06:35:00 pre podne »


Да закључим - не вреди кукати. Прст на чело па полако. Ваљда ћемо из овог "благостања и златног доба" једног дана закорачити у нешто што се назива живот достојан човека.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
ok ok  ok  clap  clap  clap  clap  clap  clap

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #8 poslato: 22, 02, 2020, 08:22:44 pre podne »
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #9 poslato: 22, 02, 2020, 09:01:26 pre podne »
calypso2

Избори су један од легалних начина да се у друштву нешто промени.

Чак и неизлазак на изборе је гласање на свој начин.
Уколико мали број гласача не изађе на изборе, њихови гласови се претапају у корист најјачег кандидата, односно партије која покупи највећи број гласова.
Уколико много гласача не изађе на изборе, колико год гласова да добије најјача партија, иако легални, мандати те партије постају нелегитимни.

Али највећа опастност за ово друштво је да на изборе изађу уплашени гласачи и да, из страха, гласају против своје воље.
У једном друштву, које је као наше, у стању метастаза раширених по свим његовим деловима, највећи проблем су они који се плаше да ће изгубити своје радно место или да се никад неће запослити или се плаше да ће на неки други начин они и чланови њихових породица трепети последице и велику штету.
Такве људе треба разумети - тешка су времена, људи имају кредите... Али само они могу себи да помогну, да се ослободе страха и да гласају по сопственој вољи а не по наређењу.

Постоје и они који ће на изборе изаћи због примљених 5.000 динара и пар сендвича, а и таквих има.

Дакле, свако има могућност да изабере свој пут, а како изаберемо - тако ће нам бити.
Ја, и поред свега, верујем да нас неће јахати до судњег дана. Покушаваће они - али им не смемо дозволити!


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #10 poslato: 22, 02, 2020, 10:54:22 pre podne »
Da li stvarno mislite da se izborima može nešto promeniti?
Da li stvarno mislite da je trenutna vlast nesposobna? Mislim na sam vrh, okružili su se nesposobnima da bi ih lakše kontrolisali, a ovi će se opet iz sve snage truditi da im šefovi ostanu na vlasti, jer znaju da su na pozicijama koje ničim ne zaslužuju i koje im ne pripadaju.
Sam vrh je vrlo sposoban, samo što nema za cilj boljitak ove zemlje, nego ispunjavanje želja korporacija, banaka, MMF-a... You name it.

E sada... Postoje po meni dva scenarija oko izbora:

1. Na vlast dođe adekvatna zamena - neko ko se narodu lepo predstavio, ali za cilj ima isto što i prethodna - ispunjavanje želja malopre pomenutih stranih %&#$%&/

2. Na vlast dođe neko ko hoće da uredi stvari - nije to toliko komplikovano ako se hoće, imamo mozgova, imamo zemljišta, sirovina, prirodnih lepota.... Onda odmah dobije metak u glavu (ili stomak, slabo pamtimo, nije tako davno bila 2003)... Onda dođe podobna zamena.

Mante me glasanja i iluzije da na nešto utičemo... Dok plovim zaboravljam pravo stanje stvari, odvojim se u prirodu sa prijateljima, bez TV-a, vesti... To i vama preporučujem...

Ne znam zašto sam se nastavljao na ovu temu, neću više obećavam.

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #11 poslato: 22, 02, 2020, 21:47:55 posle podne »
        Novi Sad odavno ne pripada novosadjanima. Oni koji su odrasli pored reke, znaju da ona mora ostati u svom prirodnom izgledu. Sami razmislite da li bi pre posetili London ili Ho Ši Min ? E tako napravise i BGD  na vodi. Savamala nepostoji više. U onoj jednostavnosti gde smo se okupljali jeli girice popili po neko pivo uzese nam. Sve splavove koji su bili preko puta poterase u blokove 70, 44 i 45. jedan do drugog, u slucaju pozara negori jedan vec vise njih. E to su posledice koje svi snosimo, jer o takvim stvarima ne odlucuju strucni ljudi vec politicari. I na kraju da ne davim vise. Zasto kad nam stranci dodju najvise posecuju SKADARLIJU ? 4587
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #12 poslato: 23, 02, 2020, 17:48:25 posle podne »

Mante me glasanja i iluzije da na nešto utičemo... Dok plovim zaboravljam pravo stanje stvari, odvojim se u prirodu sa prijateljima, bez TV-a, vesti... To i vama preporučujem...

Ne znam zašto sam se nastavljao na ovu temu, neću više obećavam.

Bravo za post. Svaka je na mestu. Mi vec 3 godine nemamo TV u kuci i to je značajna promena u mom životu. Odjednom čovek ima mnogo vise vremena za ostale stvari, mimo posla...

A sto se tice Novog Sada na vodi verujem da će izgurati šta žele i da se tu na žalost ne može ništa uraditi...kao i obično

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #13 poslato: 23, 02, 2020, 19:22:30 posle podne »
Pa vi Novosadisti vec imate Kamenjar na vodi... U cemu je problem?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Novi Sad na vodi
« Odgovor #14 poslato: 29, 02, 2020, 21:08:35 posle podne »
О овоме сам вам писао пре неколико дана. Само нисам знао кад ће обнародовати...

Najavljena gradnja nove luke, stručnjaci kažu - ugrožen opstanak Dunavske oaze http://rs.n1info.com/Vesti/a573719/Najavljena-gradnja-nove-luke-strucnjaci-kazu-ugrozen-opstanak-Dunavske-oaze.html

Надам се да сам добро ископирао линк са сајта вести на Н1.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk