Nautika opšta... > Zakoni i Propisi

POREZ na motor

(1/2) > >>

marke:
Zna li neko da ne trazim:

Na koliko KW vanbrodskog motora skace porez na registraciju camca?

LSI:
Марке, питање ми није јасно.
На сајту Удружења наутичара "Моја лађа"

https://www.udruzenjenauticara.org/tabela-poreza-na-upotrebu-plovila/

дата је таблица пореза који се плаћа приликом регистрације, зависно од типа чамца (са или без кабине) и снаге мотора.
Постоји само један додатак, а то је обавезно осигурање за моторе изнад 15 киловата.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

dragand:
Ni meni ništa nije jasno. Da li može da se registruje čamac a da se u plovidbenu ne upiše motor. Zašto pitam. Kupio sam čamac posebno, nov tek napravljen sa svom dokumentacijom potrebnom za registraciju i zasebno sam kupio motor 6ks. Da li moram ili ne da upisujem i motor da bih registrovao čamac?

LSI:
Dragannd

Одговор је кратак - не морате уписати мотор у пловидбену дозволу. Чамац, ако по својој дужини улази у групу за коју је регистрација обавезна, може да се региструје без мотора.

До проблема долази ако вас на води, у чамцу, заустави овлашћено лице и провером докумената утврди да мотор није уписан.
Уколико се утврди да је мотор ваш, ви сте у прекршају за који је предвиђена казна.

У таквим случајевима појединци се ваде причом да су мотор узели на пробу пре куповине, да мотор припада неком пријатељу, супрузи... На крају, тај мотор мора имати свог власника и мора се уписати у нечију пловидбену.
Све је то непотребно малтретирање.

Неко ће рећи да се то никад неће десити али таквих ситуација је било.

Моја препорука: ако имате чамац и имате мотор који ћете користити на њему, региструјте једно и друго у складу са законом и уживајте на води не смишљајући начин како да доскочите законодавцу.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

dragand:
Hvala. Registrovaću naravno i motor i čamac. I motor ima sve papire tako da nemam problem sa tim. Pitao sam čisto informativno. Imam problem samo s tim da li će produžavati rok za zamenu dozvole za upravljanje čamcem ... i šta će se  dešavati u vezi toga. Do pre mesec dana nisam ni zznao da je trebalo zameniti dozvolu .. JBG ovde mogu i da ti oduzmu trajno stečeno pravo ....

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju