Autor Tema: Polaganje za skipera - sticanje iskustva - trazenje posla (Grcka)  (Pročitano 3753 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Peki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Polaganje za skipera - sticanje iskustva - trazenje posla (Grcka)
« poslato: 28, 11, 2019, 12:01:46 posle podne »
Dobar dan svima, kao sto i sam naslov kaze zelja mi je da polozim za skipera i krenem da se bavim tim poslom, uglavnom u Grckoj. Nakon malo kopanja i raspitivanja dosao sam do ovoga, sto mi se od trenutnih ponuda najvise svidelo : http://www.jedrenjegrcka.com/skola-za-skipere/ .

E sad to je onaj laksi deo, nakon polozenog ispita dobijate dozvolu, neko osnovno znanje i mrvicu iskustva sto verujem da apsolutno nije dovoljno da bi ste se upustili u taj posao. Ja imam nekog iskustva na moru i reci, ali ni malo sa tako veikim i ozbiljnim plovilima te se nikako ne bih usudio da tek tako vozam ljude okolo ako bi mi neko to uopste i dozvolio tamo, a kako sam cuo ima svega  jh.

Mene zanimaju iskustva ljudi koji se time bave ili imaju bilo kakve informacije o tome: Sta nakon polozenog ispita? Kako doci do potrebnog iskustva kako bih mogao da radim posao skipera?

Naravno pored ovoga imam jos gomilu pitanja ali mislim da mi je ovo ono glavno sto mi treba za sad, nadam se da ce neko imati vremena i strpljenja da podeli svoja iskustva, hvala unapred! :)

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Polaganje za skipera - sticanje iskustva - trazenje posla (Grcka)
« Odgovor #1 poslato: 28, 11, 2019, 12:22:38 posle podne »
Ja sam malo plovio itd.. uglavnom skiperi imaju svoja plovila. Nadju ovde ekipe pa na put. Obuce se na svom plovilu i tada rade za sebe ili mogu da rade gde gos zele jer.. imaju iskustvo, tj imali su veliko plovilo.

Ako nemas pare da kupis svoje, predlazem ti da na leto ides i ucis i skupljas iskustva. Skiper ce ti dati da sam sve radis dok god ti to zelis. Neki se napijajau, neki pecaju a neki mogu i da uce..

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Polaganje za skipera - sticanje iskustva - trazenje posla (Grcka)
« Odgovor #2 poslato: 28, 11, 2019, 20:09:50 posle podne »
Mislim da je put isti kao u brodarstvu, dozvala i licenca se podrazumeva a onda sleduje put sticanja iskustva. To bi u tvom slucaju znacilo da budes posada a za to ces nekad sam placati, nekada ces placati samo put do mesta ukrcavanja a nekada ce ti to i placati. Na to sve gledas kao ulaganje. Pored svega potrebno je da imas puno vremena i da budes dostupan i spreman da ako treba u roku od 24h se pojavis recimo u nekoj luci u Portugalu i krenes na put koji traje recimo tri nedelje. Znam jednu devojku koja je upravo to radila, znaci ekipa treba da prebaci brod negde sa Kariba do NY, neko od clanova posade otkaze i onda se hitno mora naci drugi. Malo je tih koji mogu u roku od 15 minuta da odluce i kupe kartu iz Bgd preko pola sveta i za manje od 24h se ukrcaju na brod. Imas sajtove koji stalno traze posadu svud po svetu, tu se kalis ili se spalis a posle kad ojacas, steknes iskustvo ali i poznanstva a onda se vidici i mogucnosti otvaraju.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Polaganje za skipera - sticanje iskustva - trazenje posla (Grcka)
« Odgovor #3 poslato: 28, 11, 2019, 20:49:15 posle podne »
 jel može neko objašnjenje šta je to GGA i "Presidential Decree 219/2006"?
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Peki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Polaganje za skipera - sticanje iskustva - trazenje posla (Grcka)
« Odgovor #4 poslato: 28, 11, 2019, 22:30:22 posle podne »
Hvala na odgovorima, svaka informacija mi znaci a nadam se da ce ih biti jos  thumbup

To i mene zanima, koliko sam saznao to je medjunardna dozvola koja vazi u vecem delu Evrope, Izraelu, SAD, Kanadi, Rusiji, Indoneziji, sad koliko je sve ovo tacno treba jos proveriti, uglavnom vazi samo za jedrilice do 17m, ne vazi za motorna plovila bez jedara.

Spreman sam na to naravno, da li mozda imas link nekog od tih sajtova?

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Polaganje za skipera - sticanje iskustva - trazenje posla (Grcka)
« Odgovor #5 poslato: 28, 11, 2019, 22:43:05 posle podne »
Istrazuj malo po netu, ranije je to bio Cruising forum ili tako nesto, sada verovatno na svakom cosku ima toga, javice se neko od jedrilicara, mada ih nema puno ovde.

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Polaganje za skipera - sticanje iskustva - trazenje posla (Grcka)
« Odgovor #6 poslato: 29, 11, 2019, 09:53:34 pre podne »
Poslao sam ti u PP kontakt Dragana kod koga ces se raspitati kada pocinje da radi sa novom grupom i sve detalje. Pozovi se na mene slobodno (Marko Korica)
Navigare necesse est, vivere non est necesse