Opšta...Tu smo... > Ako neko zna ...

POMOĆ ZA IZBOR MOTORA

(1/9) > >>

Nemanja89:
Dragi prijatelji molim Vas za iskren savet i za pomoc oko odabira pente. Kupio sam metalni camac, kabinas, 6m duzine i 1.87m sirine preko svega, tezina 500kg, majstora Milete iz Elemira. Sad mi treba savet za pentu koja trosi sto manje i nije skupa za odrzavanje. Camac je registrovan za 6 osoba i sluzice za uzivanje na vodi bez lude voznje. Bitna mi je potrosnja i da nije skup. Molim vas za savet, hvala svima unapred.

broker975fx:
Nema jeftina ulaznica:)
Treba ti recimo jedna honda od 10ks ili yamaha cetvorotakna od 10ks. Takodje ti treba jos jedan motor kao pomocni, recimo neki tomos 4. Tako razmisljaj, znaci treba ti dva motora:)

Drivee:
I ni jedan nije jeftin za odrzavanje, hoces manju potrosnju-deru te na servisu, uzems 2t-trosi puno ali servis jeftiniji. kako god..

Slazem se, Honda 10.. to je oko 1400 eura i tomos 4 oko 150...

Nemanja89:
Da li ce 10 ks biti dovoljno da moze lepo da plovi i kad nas je 2 i kad nas je 6 na camcu?

Drivee:
To je nemoguca misija. Elisa se bira tako sto uzmes najcesci sluca tereta.

Recimo, ja sa uvek sam ili dvoje u camcu i takvu sam elisu birao, cim dobijem veci teret, dodam jos ljudi ili slicno, ukopam se.. nije vise to to.. camac se vuce, motor se muci..

E sada, ako ti se to ne dopada, onda ulazis u komfor, a to je Honda 30..pa kada vas je dvoje, ides na 1/4 gasa, kada vas je 6 ides na 3/4 gasa, goriva ces trositi vise.. skuplja penta.. vise nije 1400 vec bar 3000 eura.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju