E, ovako treba... > Plovila

Moj prvi čamac,,, potrebna pomoc

(1/9) > >>

Arabg:
Zdravo svima, nov sam na sajtu, odlucio sam da kupim camac koji bi mi sluzio za pecanje i to uglavnom na Tisi i Dunavu, posto sam pocetnik sto se čamaca tice a finansije nisu bas pozamasne,mislio sam da kupim metalni camac 6m i 1.25 sirine u patosu, e sad interesuje me koliko su stabilni takvi camci, koju pentu uzeti za taj camac, mislim na snagu i koju osovinu, kratku ili dugu, eto seticu se jos neceg usput, svaka pomoc ce mi dobro doci

vepar:
Neku yamahu auto lube od 20-tak konja i neces pogresiti... to je dobra kombinacija, za relativno male pare...

Arabg:
a osovina,,,,kratka ili duga

zankiki:
To zavisi od čamca za koji je motor pravljen, ali češće su tih dimenzija za kratku...

Kompleksna je to tema da ti neko ovako napamet odgovori... Ako je čamac sa jakim švansom onda mu je 6-8ks dosta...  Zavisi koje daljine planiraš prelaziti, kako koristiti... Jako je puno pisano o tome, bolje malo prelistaj forum pa ćeš sam znati šta ti treba, nego što ćeš ovako dobiti tačan odgovor....

Arabg:
ne bih prelazio nesto puno, planiram da ga vezem u marini u Starom slankamenu jer tu mi je blizu i Tisa koju bas volim, mozda se provozam nekih 20 tak km i to je to, u camcu bi bilo nas dvoje i malo opreme za pecanje

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju