Autor Tema: Mesto na suvom za čamac  (Pročitano 8161 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Mesto na suvom za čamac
« Odgovor #30 poslato: 18, 10, 2019, 18:48:15 posle podne »


Laki, ti hitno treba da promenis drzavu, za neku bolje organizovanu....
Mislim da si ti poslednji koji bi trebalo da kritikuje drzavu, al aj da ne ulazimo u sitna creva...


Трудио сам се ја да је променим на свим изборима до сада. Трудићу се и на следећим.
А не слажем се с тим да сам ја последњи који би требало да критикује државу.
И не критикујем ја државу, већ оне који државу воде, а то није исто.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže Jaga

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • www.mojaladja.com
    • Adria 790
  • Brod tip: Kvarnerplastika
  • Marina: Dorćol - Stara centrala
  • Veličina: 7,9m
Odg: Mesto na suvom za čamac
« Odgovor #31 poslato: 18, 10, 2019, 19:35:48 posle podne »
Čamci su u marini Dorćol - Stara centrala od 1982. god. Ja od 1985. god. Naziv kluba se menjao u skladu sa zakonima i sada je UG Dorćol - Stara centrala. SOFK-a GO Stari grad je sredinom 80-tih god. dodelila tadašnjoj marini prostor marine na korišćenje. Sve je bilo u redu do 2007. god. kada je grad (DS) prodao marinu Engelu. Tada smo se sudili i sud je presudio da je SOFK-a tada nenadležno dodelila prostor marine.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Van mreže Jaga

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • www.mojaladja.com
    • Adria 790
  • Brod tip: Kvarnerplastika
  • Marina: Dorćol - Stara centrala
  • Veličina: 7,9m
Odg: Mesto na suvom za čamac
« Odgovor #32 poslato: 18, 10, 2019, 19:39:24 posle podne »
Sada je marina prodata Česima. Zamisao je da bude ekskčuzivna lokacija sa stanovima i mestima u marini. Česi će napraviti marinu samo za one koji kupe stan u paketu sa mestom za brod. Nama nije ponuđena nikakva alternativna lokacija. Pozdrav, Jaga

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Mesto na suvom za čamac
« Odgovor #33 poslato: 19, 10, 2019, 16:46:31 posle podne »
Jaga, pa upravo o tome i peisem... Vi ste na tom mestu od 1982 i niste uspeli da se organizujete i da dobijete neki dokument da ste vlasnici, zakupci, bilo sta... OK, vi ste registrovali i preregistrovali vase udruzenje prema zakonskim odredbama, ali ste realno bili uljezi na tom mestu...
Na zalost takva je situacija sa 95% priveza i marina na nasim rekama... Niko se nije legalizovao, niko nista i ne radi da se legalizuje, samo se ceka i opravdava da i onih 94% imaju istu situaciju... Tako je i kod nas u marini... A onda dodje dan D, ajde sikter i svi su nam krivi...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Mesto na suvom za čamac
« Odgovor #34 poslato: 19, 10, 2019, 20:18:43 posle podne »
Zato sam pitao u onoj drugoj temi kakvi su vlasnički uslovi u NS marinama pošto sam čuo svašta oko toga i da će većina tako proći... Nadam se da neće i da nisam u pravu.
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Mesto na suvom za čamac
« Odgovor #35 poslato: 23, 10, 2019, 14:06:19 posle podne »
Druze Dora pokusacu da ti ukratko odgovorim kako su na nasim rekama pravljeni pristani i marine:
Tamo nekih godina, sednu na picence Pera, Mika i Zika, koji su imali neke brodice i camce vezane za vrbe, i vrlo brzo konstatuju da to nije poso i da na "njihovom mestu"treba napraviti neki splav, da se oni lepo vezu i uzivaju. Sutradan donesu sve sto su nasli u podrumima i oko kuce, krenu da nesto sklepaju, kad stade do njih Fijat 1300. Sa zadnjeg sedista izadje debeljuca, pita sta radite, oni mu objasne i tu on kaze da je on neki drmator, i da ne treba to tako od frlje, nego ce im on preko svog preduzeca obezbediti burad, daske,.... da to bude krsteno napravljeno. Tako i bude, te oni umesto splava 4x4 m napravise ponton 3x10m... I tu pocne pecanje, druzenje, bakanalije... Razume se debeljuca doveo jos jednog kolegu sa tristacem, koji preko svog preduzeca obezbedi materijal da se na obali sagradi neka klupska prostorija, za druzenje i tako to...
I tako, druze se oni preko zime, pijuckaju, senluce, kad debeljuca kaze: Ajde mi da izgradimo jos 50 m da uvedemo clanarinu za prijem plus godisnju clanarinu, pa da vidimo i mi neku vajdu, a ne samo da ulazemo nase pare...
I tako i bude...
Posle dolaze novi "clanovi", placaju pristupnicu, godisnju clanarinu, donacije,...
Razume se, ovih prvih par "pionira marine" su vec postali pocasni clanovi, pa  ne placaju nista, jer oni su nasli to mesto i zapoceli ceo projekat...
E sad, u 95% slucaja, niko se nije obratio upravljacu voda da pita ima li neka taksa ili nesto za koriscenje vode, kao ni vlasniku koriscenog priobalja po istom osnovu... I svima je opravdanje: a sto bi mi bili prvi kad 95% nista nikome ne placa...
Eto , nadam se da si shvatio sustinu stvari...
Ako gresim molim da me ispravite...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Mesto na suvom za čamac
« Odgovor #36 poslato: 23, 10, 2019, 14:21:56 posle podne »
Kod nas u dunavcu koliko znam sve marine plaćaju i zakup priobalja i zakup vodene površine u zavisnosti od toga koliku površinu vode pokrivaju pontonima...

E sad, uglavnom su to ugovori na 3-5 godina koji se produžavaju, a koji i ne moraju da se produže ako nekom tako bude odgovaralo...

Bar su tako neka moja saznanja, nisam se ni trudio previše da se informišem.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Mesto na suvom za čamac
« Odgovor #37 poslato: 23, 10, 2019, 14:34:49 posle podne »
Zankiki,
Moguce da je kod vas sve 100% kako treba, pa sam zbog toga i napisao da se ovo odnosi na 95% priveza i marina...
Mada, ne bih se kladio da postoji neko ko sve placa i radi po zakonu, jer i sami su zakoni tako ubrkani da ih ni sveti Petar ne moze razmrsiti...
« Poslednja izmena: 23, 10, 2019, 16:18:25 posle podne DuleN »

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Mesto na suvom za čamac
« Odgovor #38 poslato: 23, 10, 2019, 15:40:31 posle podne »
Ono što sam hteo da kažem je da se i ovde može desiti da za par godina nikome ne produže ugovor, ako neko baci oko na taj deo obale, i ako se sve plaća...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Mesto na suvom za čamac
« Odgovor #39 poslato: 23, 10, 2019, 17:24:50 posle podne »
Druze Dora pokusacu da ti ukratko odgovorim kako su na nasim rekama pravljeni pristani i marine:
Druže DuleN :)
Hvala za trud, obzirom da sam mator sećam se tih prapočetaka ali tada nisam imao vremena i zato sad nisam veteran i posednik zlatnih 3 metra vode :)
Bio sam se naoštrio da platim 3000 evra za mesto ali sam posle čuo za te nebuloze, dugovanja itd... Nisam baš stipsa ali ne bacaju mi se pare, to je pola brodića :)
No, ovo je tema za neke druge Marine pa neka ostane tako, biće prilike uživo da me se neko obavesti :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Mesto na suvom za čamac
« Odgovor #40 poslato: 23, 10, 2019, 18:08:55 posle podne »
To što klubovi plaćaju zakup akvatorije i registraciju objekta na vodi ne znači da u slučaju da neko mudo poželi da se baš na tom mestu namesti ili zuzme prostor za bilo koju namenu imaju mogučnost da se odbrane od bahatog i bogatog majmuna koji ima veze u svim institucijama ove zemlje...na žalost,živimo u takvoj zemlji

Sutra samo dođe baja i kaže imate mesec dana da se sklonite.....
Dunav je moje more.....

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek