Autor Tema: Windy 24 DC 79. Godiste  (Pročitano 39272 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Djomla92

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
    • Windy 24
  • Brod tip: Windy 24
  • Marina: Marina Vidra
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #90 poslato: 08, 11, 2019, 15:20:56 posle podne »


[quote author=flashnbgd

Dobio bih sigurno bolju cenu, a i drustvo je odlucilo da pomogne finansijski oko broda posto cemo ga svi koristiti, tako da kad sve sracunam, ovo izadje kao najbolja opcija.

Потрудите се да испреговарате бољу цену, верујем да је реална цена за моторе око 2.000 евра за сваки, и кад томе додате цене акумулатора, сајли, команди, долазите до неке реалне цене од око 4.500 евра за комплет. Мислим да је и продавцу јасно да не може много више да добије ако буде продавао појединачно (команда, зависно од типа око 100-150 евра, сајле испод 100 евра, амумулатори...).

А ви, куповином комплета добијате систем који је упарен с лађом и проверен.

Касније ћете видети шта вам се више исплати - да ли да останете на томе или да један мотор поставите у средину и узмете помоћни (треба израчунати трошкове регистрације, пореза и адаптације система).

Што се тиче потрошње тих двеју хонди, то не треба да вас брине.
Ако будете возили лагано, без оптерећења високим обртајима, мотори ће мало трошити и трајаће годинама.
Ако за нужду буде потребан пун гас, за узврат ћете добити путну брзину изнад 15 км/сат - ипак је то упарених 40 КС!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Sve to stoji. Mene samo nervira sto sam nepromisljeno otpisao mogucnost da uzmem te motore pa su ispisani iz plovidbene. Sad cu imati badava trosak da ih upisem ponovo. Moram da vidim u kapetaniji koliko ce to da me kosta.

Van mreže flashnbgd

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 141
  • www.mojaladja.com
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #91 poslato: 08, 11, 2019, 15:26:22 posle podne »
Lepo bi to išlo sigurno, ali ne sigurno preko 15 na sat

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #92 poslato: 08, 11, 2019, 15:54:12 posle podne »

Sve to stoji. Mene samo nervira sto sam nepromisljeno otpisao mogucnost da uzmem te motore pa su ispisani iz plovidbene. Sad cu imati badava trosak da ih upisem ponovo. Moram da vidim u kapetaniji koliko ce to da me kosta.

Неколико стотина динара на име такси и на то још долази износ пореза који се обрачунава према дужини пловила с кабином и укупном снагом мотора - постоји таблица са тим подацима на сајту нашег Удружења наутичара "Моја лађа".


Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #93 poslato: 08, 11, 2019, 17:15:57 posle podne »
Ne vidim ni jedan razlog da uzmes dve honde za svoj čamac... čisto bacanje para

Treba ti jedan motor kao glavni i neki mali (pa i T4) kao pomoćni

ja imam 25 High Trust na brodu od 5t i nikada nisam kačio pomoćni

dve Honde kad se saberu su 40ks i samo bi plaćao skuplju registraciju a nikakvog smisla nema da ih voziš na jakom gasu jer bi značajno povećao potrošnju a brzinu minimalno...ako ih voziš na malom gasu opet bi potrošnja bila veća nego da voziš jedan motor na optimalnom gasu u srazmeri brzine i potrošnje...
Dunav je moje more.....

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #94 poslato: 08, 11, 2019, 17:31:03 posle podne »
budens72, paetno zboris...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #95 poslato: 08, 11, 2019, 18:04:46 posle podne »
Tačno je to što Budens kaže, ali koliko košta jedna dobra Jamaha 25 HT  npr. 2010 - 2013 godište, plus sajle,kablovi, akumulator, komanda...

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #96 poslato: 08, 11, 2019, 18:18:19 posle podne »
Ako se ne zuris sacekaj sajam mozes kupiti tohatsu 30ks sa komandama za oko 3700e jos je efi i okacis tomos kao pomocni i miran si a mislim da bi ga gurao skroz ok.Moj camac od 2 tone gura lagano sa malom potrosnjom.I novo je novo.Sve su ti to sada slatke muke :-)

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #97 poslato: 08, 11, 2019, 18:26:01 posle podne »
Ne vidim ni jedan razlog da uzmes dve honde za svoj čamac... čisto bacanje para

Treba ti jedan motor kao glavni i neki mali (pa i T4) kao pomoćni

ja imam 25 High Trust na brodu od 5t i nikada nisam kačio pomoćni

dve Honde kad se saberu su 40ks i samo bi plaćao skuplju registraciju a nikakvog smisla nema da ih voziš na jakom gasu jer bi značajno povećao potrošnju a brzinu minimalno...ako ih voziš na malom gasu opet bi potrošnja bila veća nego da voziš jedan motor na optimalnom gasu u srazmeri brzine i potrošnje...
Delim mišljenje, a što se tiče cene, i da izađe isto kao dve Honde a siguran sam da neće, isplatiće se kroz manju potrošnju, jeftinije održavanje, nižu registraciju itd...

To je ljudi 2 tone, nije to neka težina, ja sa dvotaktnom Yamahom 20hp autolube guram 1.6t teško plovilo, a rezerve imam više nego dovoljno. Uzvodno idem oko 8kmh i gura ga na 2600rpm, nizvodno na 2300rpm.Jeste razlika u tome što je moj Albin deplasmanac a Windy gliser, ali to nije toliko izraženo jer pričamo o malim brzinama, do 10kmh na stajaćoj vodi.

Treba čuti direktna i lična iskustva, kao što je Budens-ovo. Sve ostalo je nagađanje, a mislim da nije baš fer da tako savetujemo čoveka.
Pre svega mislim da niko od nas(aktivnih u temi) nije imao plovilo te težine i koristio isključivo sa dva motora... Zato bar možemo da mu pomognemo sa našim iskustvima. Ja sam izneo svoje.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Djomla92

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
    • Windy 24
  • Brod tip: Windy 24
  • Marina: Marina Vidra
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #98 poslato: 08, 11, 2019, 21:30:11 posle podne »
Ne vidim ni jedan razlog da uzmes dve honde za svoj čamac... čisto bacanje para

Treba ti jedan motor kao glavni i neki mali (pa i T4) kao pomoćni

ja imam 25 High Trust na brodu od 5t i nikada nisam kačio pomoćni

dve Honde kad se saberu su 40ks i samo bi plaćao skuplju registraciju a nikakvog smisla nema da ih voziš na jakom gasu jer bi značajno povećao potrošnju a brzinu minimalno...ako ih voziš na malom gasu opet bi potrošnja bila veća nego da voziš jedan motor na optimalnom gasu u srazmeri brzine i potrošnje...

Koliko bih ja isao sa gliserskim (mada bakara kaze nije neka razlika pri ovim brzinama) koritom 2 tone sa jednom od ove dve honde ili sa ht 9.9, okvirno, sa dve trecine gasa? Mozda ne moram bas 25 HT da uzimam.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #99 poslato: 08, 11, 2019, 21:58:42 posle podne »
Vidi ovako...ako su honde jedna levookretna a druga desnookretna onda zadrzi tu kombinaciju jer tu 20+20=38-39ks...ako obe vrte na istu stranu izbegavaj jer tu 20+20= jedva oko 30ks...jedino kao neka sigurnost al nepotrebno...HT od 25 ks ti ne treba za 2000kg uopste i tu nemozes da korigujes brzinu promenom elise jer si ogranicen menjacem...honda od 25 ks je ozbiljan trocilindricni motor sa 500ccm radne zapremne i menjacem gde mozes menjati prop i prilagoditi potrosnju i brzinu...honda od 20ks ima 2 cil i 320ccm i u stvari je motor od 15 ks malo pojacan...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #100 poslato: 08, 11, 2019, 22:11:36 posle podne »
To ti niko ne može precizno reći, ali sam prilično optimističan da taj Windy može pristojno gurati i jedna Honda 20 PowerThrust. Sa 20hp i elisom koja nije teretna, samo malo teretnija od standardne, na 2/3 gasa ja idem oko 10kmh uzvodno uz Dunav kod Zemuna. Znam više kabinaša koji imaju oko 2 tone i gura ih ili Yamaha 9.9ht ili nešto drugo teretno od 10hp, i plove lepo. Imaš primera metalnih kabinaša od 1.5 - 3 tone koji imaju brodski motor od 10hp i to ide...
Ne mislim da je za tebe 10hp, samo razmišljam ako njih gura 10 i tebe će valjda 20hp :)

Flashnbg ima isto plovilo kao ti, ako sam dobro razumeo? Ne znam koji motor koristi, ali mislim da bi ti značilo njegovo iskustvo.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Djomla92

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
    • Windy 24
  • Brod tip: Windy 24
  • Marina: Marina Vidra
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #101 poslato: 08, 11, 2019, 22:19:32 posle podne »
Vidi ovako...ako su honde jedna levookretna a druga desnookretna onda zadrzi tu kombinaciju jer tu 20+20=38-39ks...ako obe vrte na istu stranu izbegavaj jer tu 20+20= jedva oko 30ks...jedino kao neka sigurnost al nepotrebno...HT od 25 ks ti ne treba za 2000kg uopste i tu nemozes da korigujes brzinu promenom elise jer si ogranicen menjacem...honda od 25 ks je ozbiljan trocilindricni motor sa 500ccm radne zapremne i menjacem gde mozes menjati prop i prilagoditi potrosnju i brzinu...honda od 20ks ima 2 cil i 320ccm i u stvari je motor od 15 ks malo pojacan...

Korisne informacije, hvala. Mileta je bas pomenuo ranije u temi da je na svoj cranchi stavio 25icu hondu. Uzvodno 8-9 kmh na rentabilnom gasu. Meni je to sasvim ok.

Van mreže Djomla92

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
    • Windy 24
  • Brod tip: Windy 24
  • Marina: Marina Vidra
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #102 poslato: 08, 11, 2019, 22:22:58 posle podne »
Ljudi opet da vam kazem hvala svima puno na savetima, svacije misljenje mi puno znaci. Prvi put se igram sa ozbiljnijim plovilom, potrebno mi je sto vise misljenja da bih na kraju doneo neku dobru odluku :)
A slike sam obecao veceras ali ipak moram da ostavim za sutra. Ali bice ne brinite :)

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #103 poslato: 08, 11, 2019, 22:59:22 posle podne »
Moj bas 747 sa opremom ima oko 2 tone mozda malo preko i gura ga motor od 30ks.Na 2/3 gasa dunavom uzvodno ide oko 10 nozvodno do 15 zavisi od vode.Najbrze sam isao 23 nizvodno.Svakako kada uzivam ne prelazim 2000odrtaja a brzina skoro nikada ne ide ispod 8-10kmh ne bitno dal je sava ili dunav.Tako da mislim da tvoj windi nece imati problema sa jednim motorom od 20-30ks.Ti najbolje znas koliki ti je budzet i sta se za njega moze kupiti.Svakako je bolje imati uvek nekog konja vise ako te uhvati nevreme.I bitna stvar brzina ce ti varirati malo u zavisnosti od algi na koritu i ako ih ima dosta moze usporiti camac i do par kilometara u odnosu na cisto korito.Bitno da ne zuris imas vremena da sve lepo utanacis do sezone a do tada mozes kod mene na pivo,vino,kuvanu rakiju da se provozamo i vidis eventualno koja ti brzina treba za vodu :-)

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #104 poslato: 08, 11, 2019, 23:01:56 posle podne »
Za istu cenu registracije a razliku od 5ks honda 25 je 50% jaci motor od honde 20ks...ako ti tezina u kg igra ulogu onda yamaha 20ks 4t pre nego honda 20ks...ovi preko 25 su skuplji za registraciju itd i realno prejaki...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!