Autor Tema: Windy 24 DC 79. Godiste  (Pročitano 39277 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #45 poslato: 03, 10, 2019, 20:39:26 posle podne »
Naravno da nisam ni ja mislio da mu motor ostane stalno sa strane, već ako sada kupi čamac da proba odabrani motor, vidi kako to ide, da li mu odgovara jačina motora i drugo i onda za sledeću sezonu podesi motor tamo  gde treba i uživa sa društvom i porodicom.

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #46 poslato: 03, 10, 2019, 20:45:37 posle podne »
Izuzetno plovilo. Odlicne dimenzije i raspored.
Ako je korito zdravo cena je realna i bez motora. Maksimalno motir od 30ks, ako neces da glisiras. Za glisiranje ti treba barem stotka i posebna platforma za motor. Probaj da ovu prilagodis za motor koji bi bio na sredini. Za pocetak mozes da probas tvoju Yamahu, ako je teretna. Vremenom ces ostale stvari da prilagodis svojim potrebama.

Van mreže flashnbgd

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 141
  • www.mojaladja.com
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #47 poslato: 03, 10, 2019, 22:07:04 posle podne »
Ovom camcu treba minimum 120-150 konja da bi glisirao on Ima 2t.za normalan manevar i plovidbu treba mu 20-25 konja za neku krstarecu brzinu od 8km/h nista ne bi dobio i da stavi duplo jaci sem malo raaterecenog rada   ne bi isao vise od 12 km/h.

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka


Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #48 poslato: 04, 10, 2019, 09:06:34 pre podne »
Upravo tako

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #49 poslato: 04, 10, 2019, 21:10:17 posle podne »
Onda ja negde grdno grešim jer je meni 10kmh uzvodno misaona imenica...

i ja imam Yamahu 50 HT i da bi isao deset mora bas da je nagnam a protokomer kad pokaze potrosnju ....a shetland deplasmanac kobilica recno korito
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #50 poslato: 05, 10, 2019, 09:14:22 pre podne »
Ja sam sa Albinom koji ima 1.5t i Yamahom od 20hp mogao 12kmh uzvodno sa punim gasom, uz Dunav kod Zemuna. Sad kad korito nije baš čisto i ima algi, uhvatim 11kmh na punom gasu, probao prošle nedelje. Inače ga guram uzvodno sa pola gasa, na 2600rpm i brzina je između 7-8kmh,a potrošnja veoma ekonomična.
Svima su nam različiti oblici korita, dužine i težine plovila. Mislim da se ne može generalizovati da je sa deplasmancem sve preko 10kmh skoro pa nedostižno. Da mu treba više snage i da nije ekonomično, to stoji u potpunosti.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #51 poslato: 05, 10, 2019, 09:21:45 pre podne »
Ok, ali hajde kada pričamo o tome da pričamo o brzinama na stajaćoj vodi.
Ja Marissom uzvodno, na istom gasu, negde ide 6, a negde 12.
Pri tome joj je brzina na tom "ekonomičnom" gasu, oko 11kmh na stajaćoj vodi, ali kad negde udje u kontratok onda idem i preko 12 uzvodno  sajkaca

Maksimalna brzina na stajaćoj vodi 16-17, optimalna oko 11.

Uzvodna:
U Đerdapu preko 10
Oko Srebrnog jezera 9-10
Do Beograda 9
Beograd - Belegiš 8-9
Uzvodno do Novog Sada 7-8
Kod Futoga 6
Mohovski prolaz 5

I hajde sada da vidimo ko kako plovi. Nema šanse. Kada postavljate svoje brzine stavljajte na stajaćoj vodi.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #52 poslato: 05, 10, 2019, 09:56:29 pre podne »
Kako da znam koliko idem po stajacoj vodi, kad je nemam?  sajkaca
Ti si (kao i ja) naveo na kom delu Dunava plovis kojom brzinom. Npr Beograd - Belegis od 8-9kmh, sto je dobra brzina i sigurno je mereno na nekom ekonomiku kao i meni, tj, na radnom gasu.

Prosle godine je bila ista prica o brzini kad sam naveo da sa Tomosom na Albinu idem uzvodno 6.5kmh, pa sam ga onda probao i nizvodno sa punim gasom i izmerio 10.5kmh. To bi znacilo na mirnoj vodi 8.5kmh?
 Onda bi tako trebali meriti i sa glavnim motorom, ako hocemo da dobijemo bas precizne podatke:
~ koje korito/koji motor/koja brzina ~
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #53 poslato: 05, 10, 2019, 10:06:19 pre podne »
Ja sam naveo neke približne brzine koliko se sećam, dešava se da na istom potezu Dunava na sredini idem 6, uz obalu 9, tako da ni navesti na kom potezu je mereno nije merodavno.

Na nekim delovima prema Bačkoj Palanci godinama nisam mogao da nadjem putanju kojom imam dobru brzinu uz obalu kad idem uzvodno, pa sam ove godine provalio da na tom potezu od 5-6km dužine imam bolju brzinu po sredini nego uz levu ili desnu obalu.

Tako da je sve to relativno, ako se ne meri na stajaćoj vodi... Situacija se razlikuje na svaki par stotina metara... Eventualno popreko Dunava, tu ti se onda doda nešto sitno koliko te je zaneo bočno.....

Prosle godine je bila ista prica o brzini kad sam naveo da sa Tomosom na Albinu idem uzvodno 6.5kmh, pa sam ga onda probao i nizvodno sa punim gasom i izmerio 10.5kmh. To bi znacilo na mirnoj vodi 8.5kmh?
Da, ako si ubo baš isto parče Dunava, ali se može reći da je približno toliko. Lep rezultat svakako. I zaključili smo da tu Dunav teče oko 2kmh,  tako da je i moje sećanje da oko Beogada plovim uzvodno 8-9 tačno  jh

Na kraju krajeva, nije nama bitno koliko ko brzo ide da bismo se takmičili, nego da uporedimo rezultate i unapredimo svoju plovidbu.

Ljudima koji ne plove puno i daleko brzina i nije bitna... Ali kad kreneš da peglaš par stotina kilometara uzvodno, onda jeste itekako.

Van mreže flashnbgd

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 141
  • www.mojaladja.com
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #54 poslato: 05, 10, 2019, 10:22:17 pre podne »
Moj windy 24 ima brodski motor volvo 24konja sa volvo sail drive-om i ugradjenu kobilicu, u beogradu uz dunav sa novim antialginom ide max 11 pri standardnoj brzini dunava...

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka


Van mreže flashnbgd

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 141
  • www.mojaladja.com
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #55 poslato: 05, 10, 2019, 10:23:50 pre podne »
Potrošnja pri tom rezimu voznje 3l nafte to je 85% gasa

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka


Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #56 poslato: 05, 10, 2019, 10:48:42 pre podne »
Prosle godine je bila ista prica o brzini kad sam naveo da sa Tomosom na Albinu idem uzvodno 6.5kmh, pa sam ga onda probao i nizvodno sa punim gasom i izmerio 10.5kmh. To bi znacilo na mirnoj vodi 8.5kmh?
Da, ako si ubo baš isto parče Dunava, ali se može reći da je približno toliko. Lep rezultat svakako. I zaključili smo da tu Dunav teče oko 2kmh,  tako da je i moje sećanje da oko Beogada plovim uzvodno 8-9 tačno  jh
Jesam, jer sam isao zarad merenja. Na istom potezu otisao uzvodno i vratio se istom linijom nizvodno da bih dobio tacne brzine.

Na kraju krajeva, nije nama bitno koliko ko brzo ide da bismo se takmičili, nego da uporedimo rezultate i unapredimo svoju plovidbu.

Ljudima koji ne plove puno i daleko brzina i nije bitna... Ali kad kreneš da peglaš par stotina kilometara uzvodno, onda jeste itekako.
Slazem se, mada mislim da je poenta i kako da se nadju obrtaji na kojima motor ima dobar odnos brzine i potrosnje.
Kad ides na duzu plovidbu, trebalo bi da znas da li ce za povecanih 500rpm trositi litar vise, a ti dobiti 0.5kmh brzine...
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #57 poslato: 05, 10, 2019, 11:42:13 pre podne »
Koliko god brzo da plovimo, uvek pomislimo kada bi moglo jos par kilometara brze. Mislim da je covek dobio odgvor iz predhodnih postova sta moze da ocekuje od vanbrodskih motora manje snage. Najbolje vidi iz Mesecherovog posta, koje su mu mogucnosti i sa 50hp. Ovo plovilo verovatno krece u uzgon vec sa 12km, tako da sve preko toga je pitanje ekonomicnosti plovidbe. Ja bih dodao da je kod ovakvih konverzija problem sto se vanbrodski motor udaljuje od zrcala, pri cemu ne dobija "zdravu" vodu. Tu su gubici i kada su manje brzine u pitanju. Postavljanjem odgovarajuce platvorme ili nosaca motora, dobili bi na brzini, kao i na manjoj potrosnji. Jeste investicija, ali mislim ako bi se pravilo od celicnog lima i dobro zastitilo, moglo manje da kosta. Moze i da se plastificira. Ima tu jos pogodnost koja ova platforma ili nosac znace. Ali da ne sirim temu u drugom pravcu.

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #58 poslato: 05, 10, 2019, 11:45:49 pre podne »
moze samo nosac

Van mreže Djomla92

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
    • Windy 24
  • Brod tip: Windy 24
  • Marina: Marina Vidra
Odg: Windy 24 DC 79. Godiste
« Odgovor #59 poslato: 05, 10, 2019, 14:13:56 posle podne »
moze samo nosac

Evo i slike otpozadi, ovo je od oglasa za ovo dva motora. Ja bih ako je moguce zadrzao ovu platformu, skinuo merdevine, i postavio nosac u sredinu.