Autor Tema: Stigao sam  (Pročitano 3324 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bunja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Stigao sam
« poslato: 21, 09, 2019, 19:22:41 posle podne »
Pozdrav s ima i hvala na prijemu.
Zovem se Željko Bunjevački a prijatelji me zovu Bunja. Oženjen sam i otac dvoje dece.
Planiram da ove zime kupim čamac sa kabinom poput Elan 495, Pasara...Tako da sam otvoren za predloge,savete i tome slično.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Stigao sam
« Odgovor #1 poslato: 21, 09, 2019, 20:01:38 posle podne »
Добро дошао.  114  Елан  495 са кабином је одличан чамац - глисер, наравно уколико је у добром стању и са мотором од минимум 40 КС, да би лепо могао да глисира. Има високе странице и добру ширину 203 цм, што му даје велику стабилност на води. Постоје два модела и то оригинални Елан 495К и  Елан 495 - "Батино корито".  Који год модел да изабереш бићеш задовољан, наравно ако је у добром стању, јер се ипак ради о чамцима старости 30 и више година. У сваком случају добро дошао и са срећом у тражењу лађе.  114

Van mreže Bunja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigao sam
« Odgovor #2 poslato: 23, 09, 2019, 19:23:04 posle podne »
Meni je potreban čamac za sportski ribolov.Nije mi potrebna nikakva brzina.Razmišljao sam o nekom vanbrodskom motoru od oko 8 konja (honda,jamaha...) 4 takta.Čisto da se prevezem od tačke A do tačke B.Važno mi je da ne bude previše težak i da iz njega mogu da pecsju dva čoveka i da se u njemu može prespavati. Voleo bih i da ima nadkabinu. Elan 495 mi se sviđa kako izgleda estetski ali nije moranje da bude baš ta vrsta.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Stigao sam
« Odgovor #3 poslato: 24, 09, 2019, 08:06:42 pre podne »
Sve zavisi šta za tebe znači mogu da pecaju dvojica.
Po mojim merilima, za ozbiljno pecanje, kod mene na Marissi nema mesta za dvojicu....

Ali opet, ako ne tražiš previše prostora, možeš se uklopiti lepo i u tiger shark ili titel 9, koji su po meni za pecanje mnogo bolji od tog elana. Pogotovo titel 9, a oba ta čamca lepo nose i 30-ak KS, ako nekad ipak poželiš da ideš i brže, a da imaš kabinu na čamcu, što je mnogo zgodna stvar za pecanje...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stigao sam
« Odgovor #4 poslato: 26, 09, 2019, 07:50:54 pre podne »
Подржао бих Занкикија - Тител 9 је веома употребљив чамац.

Van mreže Bunja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigao sam
« Odgovor #5 poslato: 29, 09, 2019, 20:50:58 posle podne »
Slažem se u vezi titel-9, čak sam i njega razmatrao kao opciju. Međutim mislim da je on previše uzak u odnosu na ono što sam ja zamislio.

Van mreže Bunja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigao sam
« Odgovor #6 poslato: 29, 09, 2019, 21:08:36 posle podne »
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Brodovi/brod-48269113-oglas.htm
Ovo je recimo čamac koji se meni dopada, pa me intresuje vaše mišljenje.

Van mreže Milivoje

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • milivoje.com
  • Brod tip: Batino korito (preradjen Elan 595)
  • Marina: Stari zeleznicar (Makis)
  • Veličina: 5,95m
Odg: Stigao sam
« Odgovor #7 poslato: 08, 04, 2020, 19:36:23 posle podne »
Zdravo, Bunjo! Vidim da te zanimaju camci poput mog i da si zainteresovan za pecanje. Ono sto mogu da ti kazem je da camac vrlo lepo sluzi za tu svrhu, makar meni. Moze i dvoje, ali je za jednu skromnu osobu taman komotno. :) Od mana mogu da spomenem te pomenute visoke stranice, koje jesu dobre zbog stabilnosti, ali nisu plus za pecanje (treba da se potrudis i propnes da dodjes do vode), kao i poveliku kabinu, koja je poput jedra kada duva vetar, a zelis da pecas na sidru. Sve ostalo vrlo odgovara nameni, prostora ima taman dovoljno i napolju i pod kabinom.

Imali smo Tiger Shark, i taj camac je bio fantazija za pecanje. I on je fino sirok za svoju duzinu, plitak, mozes da se zavuces sa njim pod svaki vrbarak. Medjutim, ta kabina je suvise mala, u njoj samo mozes da se zavuces da prespavas, pa i to ne bas da se fino ispruzis. Ako sipi kisica, ne mozes kao gospodin covek da instaliras presto unutra u vidu stolice i komforno pecas. Taj camac je vrlo stabilan, ali sam mu manu pronalazio kada pecam na sidru - ako su talasi, talas ti podigne pacji pramac, pocne da spusta, ali pre nego sto te vrati skroz - naleti sledeci i tresne te, cimne. To moze da bude frustrirajuce i za pecanje i za spavanje. Camac poput mog, koji ima V korito, u tim situacijama se fino ljuljuska i talase proseca.

Titel 9, naravno, nudi vise prostora od Sharka. Nas prijatelj ga je imao. To je vrlo, vrlo plovan camac. Ali da, jeste uzi, cak se neprijatno nagne dok si na gazistu.

Vidim da se dugo nisi javljao, pa ne znam da li je tvoja potraga jos uvek aktuelna. U svakom slucaju, ako imas jos neko pitanje ili nedoumice oko Elana, tu sam. Mozes i da skoknes do mene na malu demonstraciju, da dozivis taj camac na vodi.

Послато са SM-A600F помоћу Тапатока