Autor Tema: Pozdrav svima  (Pročitano 6020 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže aki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #30 poslato: 31, 03, 2020, 14:26:06 posle podne »
Definitivno bi to bila nezaboravna avantura ali za to sve ipak treba daleko vise nego sto na prvu loptu izgleda i nego sto ja imam. Ali da bih voleo...voleo bih a0335
Za sada ostaje cesljanje oglasa i marina kao sto rece flashnbgd. I ne mora to nuzno da bude jedrilica(iako bi mi to bio prvi izbor), u obzir moze da dodje i nesto tipa istranka mozda ili Gradac ako je dobra prilika.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #31 poslato: 31, 03, 2020, 14:44:11 posle podne »
@flashnbgd
Da, pretpostavljam da si u pravu, bar delom, i da mi je želja za plovidbom prevelika  sajkaca

Ipak, prepostavljam (možda pogrešno) da ako kupuješ brod imaš nekog osnovnog iskustva (imao si čamac?), bar meni tako deluje logičan nautičarski put, a ne da ne znaš ništa o rekama, plovidbi, pa odmah kupiš brod. Kod ovakvog putovanja je najbitnije da novokupljeni brod izdrži putovanje, sve drugo se rešava uz put, a neka oluja može da me uhvati i ovde u okolini i tamo.

Danas bar eletronskih karti ima, pa je bar sa te strane sve mnogo lakše.

Što se tiče troškova, ja bih uvek bio spreman da za takvu avanturu sam sebi snosim troškove puta do polazne tačke, klope i cuge uz put. O nekom plaćanju za usluge naravno nema ni govora. Tako da vlasniku ostaje samo gorivo, marine, prevodnice... Siguran sam da nas ima još takvih.

Uslov je naravno dobra i ozbiljna ekipa, organizacija par meseci ranije (morao bih recimo organizovati odsustvo sa posla), i kod mene najveći problem što bih mogao na maximum 3 nedelje (i to se rešava zamenom na pola puta...)...

Tema je dobra, mogao bi admin da poslednjih par postova prebaci u novu temu "Dovoženje broda iz iniostranstva vodom" pa da malo palamudimo... Znam da ima onih koji su već išli, pa bi bilo lepo da čujemo iskustva i realne probleme iz prve ruke.

Van mreže JazzyMC

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #32 poslato: 31, 03, 2020, 15:41:18 posle podne »
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Jedrilice/Jedrilica-DC-20-92074007-oglas.htm?filter_id=110419535
ovo deluje zanimljivo, samo sto bi izmedju ostalog trebalo uloziti i u opremu za jedrenje koja verujem nije jeftina.

Van mreže aki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #33 poslato: 31, 03, 2020, 23:10:19 posle podne »
deluje extra ali mogu da zamislim koliko kosta oprema za jedrenje, ovde treba jarbol, jedra i ko zna sta jos. Ko zna da li to sve moze polovno kod nas tek tako da se nadje a da odgovara ovoj jedrilici. MOzda i tako nesto pa vremenom dokupiti opremu a do tada na motor ploviti sha

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #34 poslato: 01, 04, 2020, 07:59:42 pre podne »
Zankiki

Ne moze na brod da stane toliko goriva koliko tebi treba HA HA

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #35 poslato: 01, 04, 2020, 17:39:52 posle podne »
Ovo zadnje što ti je Jazzy MC poslao je možda ono što tražiš. Hoćeš što pre da ploviš a želja ti je jedrilica. Imaš motor, ta yamaha ako je očuvana je okej. Ploviš i uživaš, a usput jedno po jedno kupuješ za jedrenje. Ne gubiš vreme i na reci si. Koliko vidim enterijer je očuvan, nema mnogo toga da radiš, a čovek kaže da ima i nešto od opreme za jedrenje. Ja da sam ti, razmislio bih o toj kombinaciji.
Čovek je vidim raspoložan da doveze na adresu kupca, a možda možeš i malo da spustiš cenu.

Van mreže JazzyMC

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #36 poslato: 02, 04, 2020, 09:38:58 pre podne »
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Camci/Dalmatinka-93218170-oglas.htm#photoBig
ovo je ladja, mozda cak i za mene jh jh jh
ovako nesto da uzmes i miran si. Bar moje misljenje, ne znam sta ce iskusniji reci

Van mreže flashnbgd

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 141
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #37 poslato: 02, 04, 2020, 18:55:29 posle podne »
Gledaj da ti plovilo bude minimum bar 6.5m i širina minimum 2.2m sve ispod toga ces na kraju sezone shvatiti da ti je potrebno vece plovilo.najeftinija je jedna kupovina, jer sve sto ulozis u plovilo koje prodajes ne mozes da vratis

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka


Van mreže aki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #38 poslato: 02, 04, 2020, 22:15:07 posle podne »
Da, ovo poslednje je definitvno dobra ponuda. Rado bih uzeo nesto vece ali se nema para trenutno. Citao sam malo o Dalmatinkama i gledao slike. Hvale ih mada se ova razlikuje po prozorima, na drugim slikama imaju odvojene prozore kao pasara a ne jedan kao ova. Moguce da su prepravljani. Ako je motor OK i nema mnogo ulaganja u startu onda je ovo dobra prilika

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #39 poslato: 03, 04, 2020, 08:33:43 pre podne »
uuuuuuuu a sto ce trebati para kada kupissssss.... juu. Svaki izlazak za vodu ce biti izazov, veruj mi.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #40 poslato: 04, 04, 2020, 18:35:15 posle podne »
Najjeftinije je sigurno kupiti jedrilicu u inostranstvu, otici po nju sam. najbolje ako ima i svoju prikolicu. Ako se gledaju aukcije i bude se malo strpljiv, nadje se mala jedrilica sa opremom za skroz smesne pare.
Tek ce toga biti sad posle ove epidemije. Najbolje Austrija ili Nemacka. Vec je na forumu pisano o tome. Holandija je ipak daleko, pa je pitanje dal se isplati ici.