Autor Tema: Pasara Sljupka 82  (Pročitano 3599 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bozidar.rafailov

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • Parni Valjak
  • Brod tip: Pasara Sljupka 82
  • Marina: Rafailovici, Budva
  • Veličina: 7
Pasara Sljupka 82
« poslato: 24, 09, 2019, 01:36:34 pre podne »
Pozdrav svima,

Htio sam da vam predstavim po meni veoma retku barku koju imam u vlasništvu malo jače od godinu dana. Radi se kako u papirima piše Pasari Sljupka proizvedenoj 82 godine. Drvo a preko pasara. Motor Honda 30 konja.

Prvo moram da napišem da sam totalno neplanirano trgovao ovaj za mene brod od tonu ipo. Do sada sam vozio pasaru elan 490 sa motorom merkury 6 konja, takvu sam htio da kupim možda malo vecu, sa motorom od recimo 8 ili 10 konja. Uglavnom oglasi i u Beloj barka, ajde da se provozam da vidim i jbg kupljeno. Osjetio sam da vrijedi i stvarno je tako. Poslije godinu dana oduševljen što se mene tiče ladja.

Polako su krenula maštanja o nekom sredjivanju i eto mene ovdje. Prvo da čujem jel zna li neko nesto vise o ovoj barki i poslije toga da čujem neke komentare ideje.

Prvi put se uključujemo u forume ali vremena imam a i volje da čujem mišljenja i da kasnije ako Bog da podjelim šta sam uradio.

Pozdrav

Van mreže bozidar.rafailov

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • Parni Valjak
  • Brod tip: Pasara Sljupka 82
  • Marina: Rafailovici, Budva
  • Veličina: 7
Odg: Pasara Sljupka 82
« Odgovor #1 poslato: 24, 09, 2019, 01:43:22 pre podne »
Pozdrav svima,

Htio sam da vam predstavim po meni veoma retku barku koju imam u vlasništvu malo jače od godinu dana. Radi se kako u papirima piše Pasari Sljupka proizvedenoj 82 godine. Drvo a preko pasara. Motor Honda 30 konja.

Prvo moram da napišem da sam totalno neplanirano trgovao ovaj za mene brod od tonu ipo. Do sada sam vozio pasaru elan 490 sa motorom merkury 6 konja, takvu sam htio da kupim možda malo vecu, sa motorom od recimo 8 ili 10 konja. Uglavnom oglasi i u Beloj barka, ajde da se provozam da vidim i jbg kupljeno. Osjetio sam da vrijedi i stvarno je tako. Poslije godinu dana oduševljen što se mene tiče ladja.

Polako su krenula maštanja o nekom sredjivanju i eto mene ovdje. Prvo da čujem jel zna li neko nesto vise o ovoj barki i poslije toga da čujem neke komentare ideje.

Prvi put se uključujemo u forume ali vremena imam a i volje da čujem mišljenja i da kasnije ako Bog da podjelim šta sam uradio.

Pozdrav
Evo i slika, biće ih jos

Sent from my G8141 using Tapatalk


Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Pasara Sljupka 82
« Odgovor #2 poslato: 24, 09, 2019, 07:48:35 pre podne »
Prelep camac!
Mozda bi bilo lepo pokriti/sakriti vanbrodski motor...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pasara Sljupka 82
« Odgovor #3 poslato: 24, 09, 2019, 08:00:21 pre podne »
Zbog? Lepote?

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pasara Sljupka 82
« Odgovor #4 poslato: 24, 09, 2019, 08:02:25 pre podne »
Kako bre tonu i po?

Van mreže bozidar.rafailov

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • Parni Valjak
  • Brod tip: Pasara Sljupka 82
  • Marina: Rafailovici, Budva
  • Veličina: 7
Odg: Pasara Sljupka 82
« Odgovor #5 poslato: 24, 09, 2019, 08:32:28 pre podne »
Kako bre tonu i po?
Tako sam i ja reagovao, oko tonu i 350 preciznije. Na moru stoji kao stijena ali nikad je zaustaviti.

Najviše bi je sredjivao zbog estetike, ali ima stvari koji bi valjalo zamjeniti zbog dotrajalosti ( pod) a i zbog funkcionalnosti zadnja klupa, konzola sa komandama kao i pukaporta ( prova). Ideja je da se klupa podigne na veću visinu i tako dobije udobno sjedište za vozača i prostor da se skladišti recimo rezervoar alat i slično, a dio ispod prove hocu da zatvorim  i dobijem dio koji se zaključava.
Konzola je samo ogromna plastična kutija koja mi baš bore oči.

Sent from my G8141 using Tapatalk


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pasara Sljupka 82
« Odgovor #6 poslato: 24, 09, 2019, 09:11:16 pre podne »
Не бих ја ту ништа много радио - ово је и лепо и функционално.

Оно што може да се учини је да се повећа и затвори комора на прамцу и да се постави плоча по средини тако да се добије пространа платформа за лежање и сунчање на прамцу.
У тој комори би се чувале ствари под кључем, а у њу би стала и та плоча, кад није потребна.

Претпостављам и да се за одлагање ствари могу користити све ове коморе дуж оба бока, тако да простора за одлагање има на претек.
А ако то није случај, ето, то је нешто што се може урадити, тако да се добије простор за гомилу ситница које се, иначе, мотају испод ногу.

Мотор ја не бих сакривао - Хонда је то! Лепотица!
Али онај резервоар би могао да се спусти ниже, у комору на крми.

Седиште за управљача свакако треба подесити. Мени никад нису јасни људи који стоје сатима за управљачем, а могли би све време да седе кад би имали одговарајуће седиште.
Може човек, за кратко, да стоји за управљачем и да се мало излудује на јачем гасу, али ако се плови споро и дуго... Удубно седиште је главна ствар.

Конзола је таква каква је - пластична и у домаћој радиности се ту баш и не може много учинити без неког посебно развијеног калупа.

И да ништа не урадите, имате лепо и добро пловило.