Autor Tema: Prevodnica na Tisi kod Novog Bečeja  (Pročitano 1646 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Prevodnica na Tisi kod Novog Bečeja
« poslato: 13, 09, 2022, 21:31:36 posle podne »
Razlog što sam odlučio da započnem ovu temu, su informacije koje sam čuo od više nautičara u recimo protekle tri nedelje, o prilično opasnom prevođenju u uzvodnom pravcu u prevodnici Novi Bečej. Naime, svi se žale na suviše brzo puštanje vode u komoru, koje prouzrokuje enormne talase, tolike da je to po rečima nekih kolega  granica, kada su oni već počeli da se osećaju ugroženima, jer su ih talasi u toj meri bacali.
Pitao bih, a pitanje je prvenstveno usmereno našem starom članu foruma Leptirici, ukoliko je još aktivna na forumu, a i svima koji eventualno imaju neke informacije koji bi mogao biti razlog ovakvog prevođenja u poslednje vreme?
Poznato mi je da se na prevodnici odvijaju neki radovi, pa da možda nije da privremeno nešto ne funkcioniše kako treba? Zanima me (a verujem i druge nautičare) na šta da se spremimo kada se sledećom prilikom zaputimo put prevodnice.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Prevodnica na Tisi kod Novog Bečeja
« Odgovor #1 poslato: 14, 09, 2022, 11:47:50 pre podne »
Prošao sam uzvodno pre 2 nedelje, a vratio se pre neki dan.

Istina je da su u toku radovi, i zato prevođenja nema od 07,30 - 15,00 h. Šta se tačno radi ne znam.

Pri uzvodnoj plovidbi (kada se nivo vode u prevodnici diže), jesmo imali poprilične talase u prevodnici, ne bih ih nikako nazvao opasnim, niti smo se osećali ugroženim, ali jeste bilo malo neprijatno, možda pre svega što nikada do sada nismo u prvodnicama imali nikakve talase, pa su nas iznenadili.

Po mojoj proceni, puštanje vode u komoru nije bilo ništa brže nego što je to inače slučaj, nego se talasi javljaju iz nekog drugog razloga.

Pri nizvodnoj plovidbi i spuštanju nivoa vode sve je bilo normalno.