Autor Tema: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)  (Pročitano 41983 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« poslato: 21, 08, 2019, 11:53:14 pre podne »
Na sajtu našeg udruženja "Moja ladja" je postavljena vest u okviru koje imate potrebne informacije vezane za zamenu UMČ dozvola.

Link:
https://www.udruzenjenauticara.org/zamena-dozvole-upravljaca-motornog-camca/

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #1 poslato: 22, 09, 2019, 16:19:05 posle podne »
Пре месец дана, Петар вас је обавестио о чланку који можете прочитати на сајту нашег удружења.

Ја бих да вас још једном подсетим на обавезу да се све дозволе за управљача моторног чамца које су издате по ранијим прописима, на којима није назначена А или Б категорија, морају заменити новим до краја ове године.

Искористите прилику и замените дозволу благовремено.
Уз малу административну таксу добићете дозволу на новом обрасцу, а ако желите, добићете и дозволу за пловидбу на мору, ако сте полагали пре августа 2014. године.

На нашем сајту део који следи није посебно наглашен, а мислим да је добро да ово знате:

Ако сте полагали после августа 2014. године, можете добити међународну дозволу, али важи само на унутрашњим водама.
Уколико дозволу не замените до Нове године, мораћете поново да полажете испит, а дозволу за море нећете добити!


Молим вас да се не заносите неким коментарима које ћете чути.
Неки људи кажу да је тај пропис који налаже замену противуставан - ја се, лично, слажем с тим, обзиром да се ради о суспензији раније стеченог права.
Међутим, да бисте то доказали, морали бисте да поднесете тужбу Уставном суду против законодавца и да тражите поништење тог закона.

Шансе да у том процесу успете сами мени се чине безначајним. Можда када би се уместо појединаца обратила нека организација, али не видим у овом тренутку ни једну која би се тиме бавила, јер то захтева и учешће квалитетних правника и значајна финансијска средства која ми као удружење немамо, а не знам ни ко од оних који се баве рекреативно наутиком то има.

По мени, да бисте избегли проблеме, једноставније је заменити дозволу у складу с важећим прописом, а онда, једног дана, ако се нешто промени, тражити повраћај ускраћеног уставом загарантованог стеченог права.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #2 poslato: 22, 09, 2019, 20:55:41 posle podne »
Mi sa ovih prostora uvek-ispravljamo neke krive Drine. Mislim da je to nepotrebno. Svadokumenta vremenom podležu promeni pa što ne bi i dozvola za UMČ. Taksa je minimalna, zameniš to i mirna bačka. Ali ne volimo da palamudimo. Mi sve uvek najbolje znamo. Najbolji smo treneri, najbolje tumačimo zakon, a kad je nešto po zakonu, onda ne valja zakon i tome slično.
Ja lično sam zamenio uzeo i medjunarodnu, jer sam polagao 2007 godine. Možda nekad odem i na more.  6589 Ko neće, ne mora, možda će sutra  zbog svoje tvrdoglavosti samo problema, a to verujte nikom ne treba, mada , možda nekom i treba.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #3 poslato: 23, 09, 2019, 08:06:18 pre podne »
LSI

Znaci ako sam polozio posle Avgusta 2014, ja dozvolu za more mogu traziti i kasnije i nisam ogranicen (za sada) nikakvim vremenom?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #4 poslato: 23, 09, 2019, 08:15:14 pre podne »
Како сам ја разумео, до краја године, дозвола за море се издаје без икаквих додатних захтева.

Шта се дешава ако то пожелите да учините касније, није ми познато. Проверићу ових дана како вам не бих дао нетачну информацију.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #5 poslato: 23, 09, 2019, 21:56:22 posle podne »
LSI

Znaci ako sam polozio posle Avgusta 2014, ja dozvolu za more mogu traziti i kasnije i nisam ogranicen (za sada) nikakvim vremenom?

Ko je polozio posle avgusta 2014 ne moze dobiti dozvolu za morsku plovidbu nikako kod nas na zalost...

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #6 poslato: 24, 09, 2019, 07:50:12 pre podne »
Hajd' po milioniti put - sta je potrebno za zamenu?

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #7 poslato: 24, 09, 2019, 07:52:04 pre podne »
Kapetanija?

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #8 poslato: 24, 09, 2019, 08:00:52 pre podne »
Ima u prvom postu link, kliknete tamo i sve piše. Mnogo je lakše nego da neko piše sve to ponovo.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #9 poslato: 24, 09, 2019, 08:14:29 pre podne »
Kapetanija?
Надлежна по месту пријављеног боравка.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #10 poslato: 24, 09, 2019, 11:05:22 pre podne »
Kapetanija?
Надлежна по месту пријављеног боравка.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
  A za ,,Strance,, ,tj ko nema prijavljen boravak u Srbiji,a ima Srpsku dozvolu?Da li se menja u mestu izdavanja stare ili moze i u najblizoj kapetaniji?

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #11 poslato: 24, 09, 2019, 11:13:09 pre podne »
Neko je već ranije postavljao ove obrasce, ali evo opet ko nije video da zna.  Na zahtevu za domaću dozvolu piše šta sve treba, za medjunarodnu treba već zamenjena domaća i dodatne takse.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #12 poslato: 24, 09, 2019, 11:15:20 pre podne »
Sad nemoj da me pitate da to prebacima tako da može da se štampa, Imate žiro račune, iznos taksi, sve to uplatite, odnesete fotografije, zahtev popunite u kapetaniji po mestu prebivalšta, predata i čekate dozvole.
e još nešto, što se tiče medjunarodne i plovidbe sa njom po moru. Ko je polagao dok smo bili SFRJ, kao i kasnije dok smo bili Zajednica Srbije i Crne Gore, imali smo more, te se otuda dobijala i dozvola za plovidbu morem. Od kada smo samostalna Srbija mora nema, i ko je tada polagao,  tako nema ni prava da dobije dozvolu za plovidbu morem- Pouzdano znam da neki naši ljudi idu u Hrvatsku i polažu tamo za plovidbu morem i polažu bez problema.

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #13 poslato: 24, 09, 2019, 11:17:58 pre podne »
Cek, cek.... znaci 800 dinara za 'lokalnu' i 1200 dinara za 'medjunarodnu'????
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #14 poslato: 24, 09, 2019, 13:11:24 posle podne »
Sad nemoj da me pitate da to prebacima tako da može da se štampa, Imate žiro račune, iznos taksi, sve to uplatite, odnesete fotografije, zahtev popunite u kapetaniji po mestu prebivalšta, predata i čekate dozvole.
e još nešto, što se tiče medjunarodne i plovidbe sa njom po moru. Ko je polagao dok smo bili SFRJ, kao i kasnije dok smo bili Zajednica Srbije i Crne Gore, imali smo more, te se otuda dobijala i dozvola za plovidbu morem. Od kada smo samostalna Srbija mora nema, i ko je tada polagao,  tako nema ni prava da dobije dozvolu za plovidbu morem- Pouzdano znam da neki naši ljudi idu u Hrvatsku i polažu tamo za plovidbu morem i polažu bez problema.

mene je Gosn Bosnjak iz kapetanije NS savetovao da polazem za more u Bar-u -CG. Kaze ista je procedura kao i za reku, bas je bilo pric eoko toga tokom predavanja njegovog...