Autor Tema: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)  (Pročitano 41979 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #90 poslato: 12, 06, 2020, 20:03:34 posle podne »
На ове коментаре да држава треба о свом трошку да изврши замену, рекао бих да је то леп, недосањани сан свих нас.
Али ово с нашим дозволама није никакав нови изум. Ево, прво што ми паде на ум, мењали смо личне карте, мењали смо здравствене књижице, у току је (ко зна по који пут) продужени рок за замену оружних листова...
Мора да тога има још али да скратим.
У овој земљи је то пракса која вуче корене из претходних времена тако да не можемо да кажемо да је то изум ове власти.

А шта ми ту можемо?

Да лепо, културни, молимо да нам продуже рокове, да убрзају поступак поновног издавања и... Да размислимо да ли да изађемо на изборе или не.
А они који и изађу, да размисле кога ће заокружити (мада, не видим ја ту да постоји неки бољи).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #91 poslato: 13, 06, 2020, 09:05:48 pre podne »
Dok smo mi kulturni oni nam nekulturno j..m...  ffff

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #92 poslato: 13, 06, 2020, 17:06:47 posle podne »
Да лепо, културни, молимо да нам продуже рокове...

Молим се у цркви, а и то нередовно, на жалост...
За моје паре, а ја их плаћам , хоћу да ми пруже задовољавајућу услугу ...

У понедељак им стиже званичан допис-најава-молба да у среду долазим са камером и питањима ...
Закон ми дозвољава снимање простора капетаније унутра, споља као и разговор са службеницима ...
Наравно маска , рукавице, кондоми ... Све по прописима ... 

Емисија ће се емитовати у петак , пред изборе ...

 

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #93 poslato: 13, 06, 2020, 19:04:09 posle podne »
 thumbup k5 harm bongo 25648

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #94 poslato: 13, 06, 2020, 20:04:03 posle podne »
Да лепо, културни, молимо да нам продуже рокове...

Молим се у цркви, а и то нередовно, на жалост...
За моје паре, а ја их плаћам , хоћу да ми пруже задовољавајућу услугу ...

У понедељак им стиже званичан допис-најава-молба да у среду долазим са камером и питањима ...
Закон ми дозвољава снимање простора капетаније унутра, споља као и разговор са службеницима ...
Наравно маска , рукавице, кондоми ... Све по прописима ... 

Емисија ће се емитовати у петак , пред изборе ...
Gde ce video biti objavljen?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #95 poslato: 13, 06, 2020, 20:39:08 posle podne »
Између ваших и мог мишљења види се генерацијска разлика.

Сасвим је разумљиво ваше огорчење и ваша жеља да ствари ломите преко колена. Уосталом, некада давно, и ја сам размишљао и поступао на сличан начин. Ретко сам нешто велико постизао али сам често касније дуго носио чворуге на глави.

Да ли због тих чворуга, да ли из неког другог разлога, у животу сам научио да се многе ствари могу решавати и другачије. Често и успешније. И не морају то увек бити велики успеси и велике победе.

Ви свој бес и енергију усмеравате у део система који није узрок нашег проблема. Желите обрачун с људима који функционишу онако како читав систем функционише. И можда ћете неком од њих "показати" али тешко да ће то значајније променити ствари.

Овим што пишем, не покушавам да вас одговорим, да вас наговорим да размишљате као ја али покушавам да вас наведем да размислите.

Напашћете људе у капетанији који су још 31.12.2019. могли да кажу: "Жао нам је, рок је истекао, закаснили сте."

Уместо тога, ја бих покушао да, чак и у сарадњи с тим истим људима, захтев за званично продужење рока поднесемо на праву адресу, тамо где може да се донесе одлука која ће обавезати све капетаније да раде исто и то оно што нама одговара.

Размислите, то је све што од вас тражим.

Држава је пропустила да нас благовремено упозна са том одредбом закона о обавезној замени, а затим нас није ни упозорила на истицање рока.
Зато с правом можемо да тражимо продужетак рока за замену. Наравно, непознавање закона није оравдање, то је одредба која важи од кад постоји правни систем. Али указује на то да нисмо баш сви ни преступници ни неозбиљни људи. Једноставно, многи нису знали. И зато можемо да тражимо с великим шансама да нашем захтеву буде удовољено.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #96 poslato: 13, 06, 2020, 22:30:22 posle podne »
Uz dužno poštovanje LSI. Niti kapetanija donosi odluke niti je ona mogla da stopira decembra 2019 vadjenje novih dozvola. Oni rade kako tata kaže. To što vi pričate sse odnosi na pravno uredjene zemlje. Niti vi slanjem na nekakve adrese kapetanije nešto možete da uradite. Niti oni haju za nas i forum, i očuvanje prirode i nesposobni su da uhvate i zatvore i kao kapetanija i kao  država krivolovce, strujaše kojih nema milion a Dunav oko Grocke i Ritopeka nije Egejsko more pa da ne mogu da se pohvataju. Pa i dete u obdaništu uGrockoj zna ko lovi na struju itd. a ne da ne znaju u kapetaniji. Važno da je svaki onaj koji tamo radi neuredan, neobrijan, masne košulje i da smrdi na alkohol. O čemu vi pričate ko u kapetaniji da se"kulturno" zamoli? Pa Znate li koliko je njih briga za to? Ako stigne uputstvo zbog izbora, propagande itd produžiće ako stigne naredbe ukinuće, oni su samo ćate koji čak i ne rade svoj posao kako treba. Gde im je na tabli žiro računi, uplatnice. Gde su procedure za ovo ili ono. Gde je na tabli uputstvo o nečemu vezano za vodu... Pa za to bar ne treba para da se zahevta list papira na tablu. Pa danas i sajt nije skup a ne zakucati papir...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #97 poslato: 13, 06, 2020, 22:53:40 posle podne »
Драгане, чини ми се да ипак нисте пажљиво прочитали текст моје поруке.

Обојица се слажемо да људи из капетанија нису ти којима ми треба да се обратимо и коме треба да испоставимо своје захтеве.

Права адреса је Министарство саобраћаја у коме постоји одељење одговорно за већи део проблема које сте набројали, а којима бих ја могао додати још по неки.
Њима ми треба да се обратимо, а не да заоштравамо односе са само једним делом система државне управе која у целини не ради оно за шта је плаћена новцем од пореза и доприноса које ми, грађани, плаћамо очекујући и више поштовања и више љубазности и више предусретљивости.

Као што рекох, нама систем не ваља и зато сам у оној ранијој поруци написао да свако треба да размисли докле ће учествовсти у овој фарси од избора којој присуствујемо. Свако треба да размисли да ли да изађе на гласање или не а ако изађе, треба да размисли не за кога, већ за шта ће да гласа!

Ја, наравно, нити желим, нити могу да било коме кажем шта да не ради или шта да ради. Ипак, сматрао сам да има смисла да изнесем своје мишљење, у нади да ћемо се сложити око тога шта су нам стварни проблеми, свестан да ћемо имати различита мишљења о томе како проблеме решити. Ја сам понудио један од могућих путева.





Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #98 poslato: 13, 06, 2020, 23:51:45 posle podne »
Pa ako to ministarstvo saobraćaja ne haje šta se radi u kapetaniji ili bolje rečeno zabole ih jer nemojte mi reći da nisu upućeni.... Pa gledali bi svakoga koji im se obrati o bilo kom problemu kao budalu. Zašto. Zato što oni, bilo koje Ministarstvo, nije tu da rešava probleme jer bi na taj način narušilo rejting onoga ko ih je postavio, već da održava stanje kako tako prividno funkcionalnim.... a uz to da se što više naplati za kojekakve izmišljotine. Pa u tim Ministarstvima nema ni 5% ljudi iz struke koji žele da rade svoj posao kako treba. Ostali su u skraćenim, uskim pantalonicama sa završenim segamegama i rijaliti vezama koji imaju samo brigu da li za pauzu da pojedu soju u šećeru ili štapić vanile u kafi i o tome raspravljaju do kraja radnog vremena ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #99 poslato: 13, 06, 2020, 23:56:12 posle podne »


Pa ako to ministarstvo saobraćaja ne haje šta se radi u kapetaniji ili bolje rečeno zabole ih jer nemojte mi reći da nisu upućeni....

Ето, знао сам ја да се нас двојица слажемо.
Само је било потребно да утврдимо ко је одговоран за проблем који имамо.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #100 poslato: 14, 06, 2020, 00:05:44 pre podne »
 114

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #101 poslato: 14, 06, 2020, 11:13:55 pre podne »
Напашћете људе у капетанији који су још 31.12.2019. могли да кажу: "Жао нам је, рок је истекао, закаснили сте."
Уместо тога, ја бих покушао да, чак и у сарадњи с тим истим људима, захтев за званично продужење рока поднесемо на праву адресу, тамо где може да се донесе одлука која ће обавезати све капетаније да раде исто и то оно што нама одговара.

Лазо, тачно је могли су да нам кажу и да обучемо брусхалтере ... могли су .. много шта су могли .. ал можемо и ми ..
Само у кртину их треба тући , да им се виде лица, да их препознају комшије, да их се стиде фамилије ... да кад изађу на пијацу онај сељак који има чамац у Вишњици да их пита "јел бре, јел си ти онај што  је био на интернет" ?
 
Само у кртину ...

Замену домаћих дозвола су требали да ураде о свом трошку, или да их УКИНУ (не дозволе већ папир, пластику ). јер шта ће ми дозвола када он може из моје ЛК да за 5 секунди сазна да ли имам положено или не? Чиста крађа...

@STG  https://www.youtube.com/channel/UCCEfd7b6daGxt1KbHU4tj1A

Ево за нашег Лазу да види нешто што раде моји другари ...


Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #102 poslato: 14, 06, 2020, 11:25:46 pre podne »
ko su na ovim sledećim izborima kandidati za beogradsku kapetaniju?
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #103 poslato: 14, 06, 2020, 13:12:44 posle podne »
ko su na ovim sledećim izborima kandidati za beogradsku kapetaniju?

па бивша власт :) или она бившља власт , а могуће је и најбившљија уколико није у пензији ...
у сваком случају иста фела знојача фотеља ... ,

Van mreže Boqy

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • Pasara
  • Brod tip: P500
  • Marina: Dorcol
  • Veličina: 5m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #104 poslato: 02, 09, 2020, 22:39:30 posle podne »
Da li neko možda ima informaciju jel ovaj rok produžen?
3 godine sam van vode, pa nisam pratio situaciju.