Autor Tema: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)  (Pročitano 41995 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #75 poslato: 14, 05, 2020, 07:57:54 pre podne »
Hvala...

Van mreže Toni-7-

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #76 poslato: 08, 06, 2020, 16:12:03 posle podne »
Nisam pratio vesti u vezi sa dozvolama, jer su onomad izdavane kao trajne, pa sam se iznenadio kad sam cuo da je do kraja juna rok (taj produzeni) za zamenu.

I tako danas otisao do kapetanije da izvadim novu dozvolu i medjunarodnu - mrtvi ozbiljni su mi izjavili da ce biti gotovo za 3 (TRI) meseca!

I kako da vozim? - pa mozete da vozite u Srbiji i dok je dokument u izradi (nemam nikakvu potvrdu da sam predao)
A u inostranstvu? - e tamo ne mozete, mada ce mozda medjunarodna biti mozda malo ranije zavrsena od 3 meseca.

Pa eto, mozda ce nekom da znaci.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #77 poslato: 09, 06, 2020, 09:00:48 pre podne »
3 meseca? Mozda je prave na mesecu pa treba DHL-u da napravi raketu. Sramota stvarno, te kartice se prave za 2 minuta.

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #78 poslato: 09, 06, 2020, 11:29:46 pre podne »
Jel prosao rok za produzenje dozvole?

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #79 poslato: 09, 06, 2020, 11:33:34 pre podne »
Jel postoji neki sajt kapetanije. Ne mogu ništa da pronadjem a interesuje me za registraciju novonapravljenog čamca šta je potrebno, brojevi žiro računa taksi koje treba da se plate itd.. Zbog posla ne stižem da odem da vidim i da li neko zna da li su gotove zamenjene dozvole koje su trebale biti izdate krajem aprila u redovnom roku...
Treba ti overen prijekat, kupis u Pancevu i ides u kapetanuiju placas tehnicki i registraciju.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #80 poslato: 09, 06, 2020, 12:11:27 posle podne »
Nisam pratio vesti u vezi sa dozvolama, jer su onomad izdavane kao trajne, pa sam se iznenadio kad sam cuo da je do kraja juna rok (taj produzeni) za zamenu.

I tako danas otisao do kapetanije da izvadim novu dozvolu i medjunarodnu - mrtvi ozbiljni su mi izjavili da ce biti gotovo za 3 (TRI) meseca!

I kako da vozim? - pa mozete da vozite u Srbiji i dok je dokument u izradi (nemam nikakvu potvrdu da sam predao)
A u inostranstvu? - e tamo ne mozete, mada ce mozda medjunarodna biti mozda malo ranije zavrsena od 3 meseca.

Pa eto, mozda ce nekom da znaci.

Ja bih pre rekao ovako: svaka čast kapetaniji što još uvek prima zahteve za zamenu kojoj je rok prošao prošle godine, a trajao je 5 godina...
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Toni-7-

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #81 poslato: 09, 06, 2020, 18:41:22 posle podne »
nije prosao rok, ja sam predao juce, rok je do kraja juna. posle toga kazu da ce morati da se polaze ceo ispit ponovo.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #82 poslato: 09, 06, 2020, 19:19:06 posle podne »
Сложио бих се с Терциним коментаром а за остале, да би разумели, ево зашто: пре неколико година усвојене су измене закона којим се регулише регистрација пловила.
У том закону је записано да се све раније издате дозволе (оне које су важиле код нас и у иностранству и које су биле с неограниченим роком важности) морају заменити и законом је било јасно одређено да се дозволе морају заменити најкасније до 31.12.2019.
У противном, сви који дозволе не замене, мораће да полажу испите по новим правилима.

Време је пролазило а ми, такви какви смо, нисмо предузимали ништа.

Средином 2019. године на сајту Удружења наутичара "Моја лађа" објавили смо текст којим смо упозорили колеге наутичаре на приближавање истека рока за замену. То обавештење смо поновили још два пута, а обавештење смо објавили и на форуму "Моје лађе" и "Вукова са Дунава", позивајући све да не чекају последњи дан за подношење захтева.

Време је показало да је у децембру настала гужва, више хиљада наутичара је поднела захтеве.

За израду заменских дозвола потребно је неко време - ја не знам да ли је то баш три месеца или више или мање - тако да је чекање постало неизбежно (ја сам захтев поднео у јулу и нову сам добио кроз пет дана јер нисам стигао да одем раније).

Онда је капетанија, без одлуке надлежног органа, прећутно, наставила да прима захтеве до 31.01.2020. па кад ни то није било довољно, рок је продужен до 31.03.2020. а онда нам се десила корона и ево, сад кад почиње нормализација, у капетанији су одлучили да наставе да примају захтеве до краја јуна.

Дакле, добра воља је с њихове стране несумњива, а то што смо ми тако комотни, то је већ наша карактерна црта. Зато, још једном, поздрављам Терцин коментар и позивам све који то досад нису учинили, да оду до капетаније већ сутра, а не да чекају још неко продужење јер њега ће можда бити, а можда и неће!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #83 poslato: 09, 06, 2020, 23:36:19 posle podne »
Bio pre neki dan da vidim jel gotova dozvola. Kaže gospodja... "Nije, trenutno se rade predate u Decembru ... " .. a kad mislite da će doći na red moja koju sam predao u februaru... ? .. " Jel vi znate da je bila korona..? reko: .. ne znam.. " i to je bio kraj objašnjenju.Toliko o ljubaznosti u kapetaniji. Isto sam je pitao da mi da uplatnice za registraciju čamca i uplatnicu kao i iznos za pregled tehničke dokumentacije... uzgred isti je oko 10.000 .. jer je čamac novonapravljen pa moraju da pregledaju onih sedam listova licencirane radionice i list opisa čamca... i tu me je odjebala da ona nije banka i da odem ispred onih vrata  da pitam...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #84 poslato: 10, 06, 2020, 07:36:00 pre podne »
Mica ubica salterka hahahahha

Van mreže Milivoje

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • milivoje.com
  • Brod tip: Batino korito (preradjen Elan 595)
  • Marina: Stari zeleznicar (Makis)
  • Veličina: 5,95m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #85 poslato: 11, 06, 2020, 13:53:04 posle podne »
I ja sam predao poslednjeg dana januara, a knjizili su kao da je poslednjeg dana decembra. Slazem se, lepo od njih sto su produzili rokove i hvala im na tome. Imali bismo vecu i skuplju peripetiju da to ne rade tako, a mogli bi, bez problema. Medjutim, nije lepo od njih, niti od nadleznog ministarstva, sto ne koriste sredstva javnog informisanja da o isticanju dozvola obaveste javnost. Necete naci vest o tome ni na RTS-u, ni u Politici, ni u Novostima, ni u Blicu... Pronasao sam samo jednu vest u nekim lokalnim novinama, ne secam se kojim. Mediji tome sluze - napravi se konferencija za stampu po usvajanju novog zakona i objasne novi propisi. Hvala Udruzenju i forumima sto su objavili upozorenje, zahvaljujuci njima sam saznao da sam prekoracio rok (i to slucajno!), ali to nije bila njihova obaveza, jasno je cija jeste.

Послато са SM-A600F помоћу Тапатока


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #86 poslato: 11, 06, 2020, 14:02:58 posle podne »
Добио сам обавештење да у капетанији у Панчеву ових дана одбијају да приме захтеве за замену.
 
Молио бих све који се суоче с тим проблемом до краја јуна да ме обавесте како бих са потпунијом информацијом могао да се, испред Удружења наутичара "Моја лађа", обратим надлежној служби Министарства саобраћаја с молбом да и формално одобри продужетак рока, да то не буде с ствар добре воље једне капетаније, баш из разлога који је навео Миливој, што средства јавног информисања нису благовремено упознала јавност ни са новим законом ни са истеком рока за подношење захтева за замену.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže Milivoje

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • milivoje.com
  • Brod tip: Batino korito (preradjen Elan 595)
  • Marina: Stari zeleznicar (Makis)
  • Veličina: 5,95m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #87 poslato: 11, 06, 2020, 14:16:52 posle podne »
Toni-7, camcem se moze upravljati i tokom ta tri meseca tokom kojih traje izrada nove dozvole. Jednu fotokopiju aktuelne dozvole su mi prilikom predaje dokumentacije u kapetaniji vratili, sa obrazlozenjem da nju nosim sa sobom kada sam na camcu i da svi u policiji znaju da je u toku zamena dozvola.

Послато са SM-A600F помоћу Тапатока


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #88 poslato: 12, 06, 2020, 14:13:08 posle podne »
Два дана се смуцам по капетанији ... онолика неажурност, неодговорност, тотална дезорганизација... непознавање посла, непоштовање закона.
Све их треба похапсити и бацити у букагије.

Прво и основно...
 
Шта значи "замена дозволе" ... то значи "класична крађа" ...
Да ли ја имам дозволу ?
Имам ... па ако мислиш да ми треба нова, а онда ми је ТИ и издај и обавести ме да да дођем по исту (поштом, телефоном, маилом дописом или у моменту заустављања на води) наравно о државном трошку, никако о мом ...
 
Класична отимачина...

Страна дозвола.. то ми је ок ... 

И мени су данас рекли 3 месеца.. реко видећемо следеће недеље долазим са камером па да видимо...
Уједно УСЛОВИЛИ су ме да имам УМЧ да бих добио једриличарску .. иако су ми сви папири уредни и морали су да ми дају "С" класу  ...


Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Zamena dozvole za upravljača motornog čamca (UMČ)
« Odgovor #89 poslato: 12, 06, 2020, 18:40:49 posle podne »
Kako tako brzo? Tri meseca? meni su rekli, predao sam u Februaru, da tek rade decembar što znači da dodjem tek za još dva meseca..!  kuku a tek ta teme što ponovoplaćamo zamenu itd. pretnje ponovo ćeš polagati.... čekaj .. ja sam hirurg, imam licencu - dozvolu od pre trideset godina, šta ne zamenim je i treba ponovo da polažem? Lopovi najobičniji... Ako ti nešto treba menjaj, radi šta hoćeš ali o svom trošku...