E, ovako treba... > Vesti sa Portala

Povećane kontrole plovila na rekama u Srbiji 04.07.2019.

<< < (2/5) > >>

Misha D:
Ako ti je plovilo registrovano na stranu zastavu možeš ploviti u Srbiji ako imaš prijavljen boravak u inostranstvu.
Pravila su ista kao i kod auta: ako imaš strane tablice ne možeš ih voziti ovde ako nemaš ili strano državljanstvo ili dokaz o boravku tamo.
U svakom slučaju moraš imati i naše obavezno osiguranje.
Od plovidbenog prekršaja (ako i imaš boravak tamo moraš ovde u kapetaniji da dobiješ Rešenje da možeš ploviti po našim medjunarodnim rekama: Dunav, Sava, Tisa, a to se plaća oko 60eur mesečno) mnogo je nezgodniji carinski prekršaj jer dok traje postupak plovilo će biti privremeno zaplenjeno.

dell_mare:

--- Citat: Misha D  05, 07, 2019, 09:40:06 pre podne ---Ako ti je plovilo registrovano na stranu zastavu možeš ploviti u Srbiji ako imaš prijavljen boravak u inostranstvu.
Pravila su ista kao i kod auta: ako imaš strane tablice ne možeš ih voziti ovde ako nemaš ili strano državljanstvo ili dokaz o boravku tamo.
U svakom slučaju moraš imati i naše obavezno osiguranje.
Od plovidbenog prekršaja (ako i imaš boravak tamo moraš ovde u kapetaniji da dobiješ Rešenje da možeš ploviti po našim medjunarodnim rekama: Dunav, Sava, Tisa, a to se plaća oko 60eur mesečno) mnogo je nezgodniji carinski prekršaj jer dok traje postupak plovilo će biti privremeno zaplenjeno.

--- Kraj citata ---

Hvala Misho. Nadao sam se ovako preciznom odgovoru. Brod je ocarinjen a po ovome što si napisao, međunarodna dozvola mi ne vredi mnogo pošto nemam strano državljanstvo ili boravak. Kad već radim osiguranje, onda će da ide i registracija.

Bojan Bakic:
A kako su resena plovila uglavnom gliseri registrovani na Delever u americi.Licno znam bar njih 6,7 koji tako registruju i dosta je jeftinije i nikada nisu imali problema na nasim vodama a svi imaju srpske papire cak su i vukli camce na more.Dal je problem kada nasa policija vidi hrpu papira na stranom jeziku ili nesto drugo :/)

mesechar:
Opet ce da nagrabusi mali nauticar...onaj koji nema gogavdavpozove....e najvise kazni zbog identifikacionog broja ...boze me sacuvaj

neptun:
Ovi sto su registrovani u americi mogu na moru da plove bez problema,ali ovde ne mogu. Juce sam opet bio na vodi.od zemuna do iznad ade medjice i natrag, sreo sam samo 5-6 plovima.niko nije izasao na vodu ,kad su culi za policiju. Iznad medjice sam bio jedini brod na sidru.
Policija je prosla opet..

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju