Nautika opšta... > OPŠTA DISKUSIJA

Gliser uleteo na Štrand

(1/3) > >>

zankiki:
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/216503/FOTO-Camac-udario-u-kafic-na-Strandu.html

Nažalost, po onome što vidim svakodnevno, stanje je sve gore i gore. Mnogo je novih ljudi na vodi, koji Dunav ne doživljavaju kao mesto za opuštanje, nego za divljanje.

Iz prve ruke znam da su ova dvojica divljali i iživljavali se dosta vremena ispred štranda, dok na kraju nisu ispali iz čamca a on se zaustavio tek u kafiću, da je bilo ljudi na tom mestu u vodi prešao bi preko njih...

I kroz marine svaki dan prolaze čamci na punom gasu, pitam se jesam ja nenormalan što ih upozoravam da uspore i svađam se čak tu i tamo?

zankiki:

Bakara:
Auu  eek kuku

sceka:
Osim poštovanja brzine svi ti gliseri (motori) imaju ugrađen prekidač "kill switch" koji se vezuje za ruku a čak i ako ga nemaju oni koštaju ispod 10€ i trebali bi biti obavezni za sve čamce a posebno za manje čamce sa jačim motorima!

Ja sam gledao sličnu situaciju na Savi pre par godina i ona je srećom prošla bez povređenih i to za par metara!

 hi

Misha D:
Bice takvih situacija ovog i sledeceg leta sve vise a ne sve manje.
Priprema se uputstvo za obaveznu kontrolu alkoholisanosti kod svake obicne kontrole plovila, kao sto je to pocelo da se primenjuje u od prosle godine u autosaobracaju.
Nautiku i plovidbu mnogi poistovecuju sa ispijanjem alkohola cim sednu za kormilo.
Jadno i neodgovorno

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju