E, ovako treba... > Vesti sa Portala

Дунав је још једном наплатио свој данак

<< < (2/11) > >>

Kolibri:
Gadno, rekord još uvek držimo mi.
Septembar 1952, putnički brod Niš, ušće Save.

STG:

--- Citat: broker975fx  30, 05, 2019, 09:30:46 pre podne ---Mislim da ce ovo ispasti jedna od najvecih nesreca u novijoj istoriji. Jeste tamo lud saobracaj ali zaista mislim da je pre svega razlog ne blagovremena reakcija. To je sam centar, tu u svakom trenutku ima desetine brodova koji da su momentalno pritekli u pomoc broj zrtava ne bi bio ovoliki.

--- Kraj citata ---
Sokiran sam izostankom reakcije velike vecine od ogromnog broja tih brodica koji su se zatekli bas na mestu nesrece.
Jezivo je videti da ljudi madu iz vode, a da se neko sklanja. Za tako nesto nema opravdanja, pa sve i da je u pitanju strah ili panika.
Na srecu, bilo je medju njima i ljudi koji su pomogli, sa nasih brodova su u vodu spusteni camci, ljudi se dezurali sa vencima za spasavanje, startovali smo sva moguca svetla na brodu, itd...

Kolibri:
Reakcija je i mene najviše začudila, pogotovo što je havarija bila u centru grada, a ne u nekoj vukojebini.
Postoji sličan događaj pre par godina USA, ali su mnogo bolje odreagovali, doduše u dnevnim uslovima

LSI:
Немојмо, у овом тренутку, бити тако оштри са осудама.

Верујем да Горанче зна шта говори кад прича о неодговарајућој реакцији у првом тренутку.
Али обратите пажњу на оно што се види на снимку.

Киша је пљуштала. Питање је колико је времена било потребно људима да схвате шта се догодило?

А такве несреће се дешавају у тренутку. Вода је била ледена и верујем да неки од пострадалих нису имали велике шансе чак и да су са свих околних бродова истог трена пошли ка њима.

Како год, мислим да је то велика несрећа.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Kolibri:

Ovaj snimak je iz 2010 godine, samo dvoje putnika je stradalo.
Nameće se zaključak da glupi ameri ipak imaju najpametnije organizovan sistem

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju