E, ovako treba... > Vesti sa Portala

Дунав је још једном наплатио свој данак

(1/11) > >>

LSI:
Јутрос, прва вест коју сам прочитао била је о тешкој несрећи која се догодила ноћас, нешто пре поноћи у Будимпешти, у близини зграде Парламента.

Тристички брод са тридесетак путника сударио се с мањим пловилом и потонуо.

Потврђено је да је троје путника изгубило живот а за шеснаесторо се још трага, с мало наде да је било ко од њих преживео.

Кажу да је дувао веома јак ветар и да су таласи на набујалом Дунаву били велики.

STG:
Sinoc se, oko 21.15, kod zgrade parlamenta u Pesti desila havarija, a ucesnici su putnicki brod "Viking Sigyn" od 135m duzine i dnevni turisticki brodic sa 27m duzine.

Talasa, tj vetra uopste nije bilo, vec samo kise koje pada vec danim u celoj Evropi, sto ce se za sigurno uzeti kao uzrok, ali iskreno rec je samo o nepaznji i bahatosti takvih brodica u Pesti.

Isto tako valja pomenuti vrlo slabu reakciju vlasti u prvom momentu i izbegavanje ostalih dnevnih brodova da pomognu ljudima koji su bili u vodi.

Nama je dovoljno da se zamislio.

LSI:
Хвала Горанчету на допуни и исправци података из моје поруке. Верујем да он има поузданије и тачније информације од мене.

Ја сам пренео информацију коју сам прочитао у овој вести:

https://www.blic.rs/vesti/svet/troje-mrtvih-16-nestalih-potonuo-brod-pun-turista-na-dunavu-u-budimpesti/ky74mq0

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

broker975fx:
Mislim da ce ovo ispasti jedna od najvecih nesreca u novijoj istoriji. Jeste tamo lud saobracaj ali zaista mislim da je pre svega razlog ne blagovremena reakcija. To je sam centar, tu u svakom trenutku ima desetine brodova koji da su momentalno pritekli u pomoc broj zrtava ne bi bio ovoliki.

Bakara:
Snimak nesrece:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju