Autor Tema: RogivzaR plovidbe  (Pročitano 25661 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #45 poslato: 08, 05, 2020, 00:03:26 pre podne »
Još malo Arankine ade :)

17.04.2020. godine - Petak

Sa suprugom smo poranili da bismo preduhitrili policijski čas koji je sada već prošlost. Lagano nizvodno uživanje uz nežnu muzikicu i doručak. Obožavam spuštanje nizvodno uz klopu :)

Kada smo stigli na ostrvo, dočekao nas je malo jači vetar. Iskreno, vetar je za mene nešto što najmanje volim kada sam na vodi. Može da bude ekstreman minus, ekstreman plus kada je temperatura u pitanju, ali kada uključiš vetar, mnogo se iznerviram :D

Šalu na stranu, dođosmo do Ajkule, kad tamo, imamo šta da vidimo. Sto, stolice, vatra (kaput), posuđe, klopa, prazne limenke od piva. Reklo bi se da je zurka protekle noći bila izvrsna :D

Skapiram da je očigledno neko usidren sa druge strane, a nisam ni sumnjao ko bi to mogao da bude. Znam samo ko nije, jer je Zanki u marini (totalno netipično za njega) :D Naravno, iza primećujem Vepra i Kikija... Pošto je bilo dosta rano, nisam hteo da ih "turiram", rekoh, možda i deca spavaju...

Uštekasmo se sa malom na super mestašce i stočić u neposrednoj blizini ajkule. Oprasmo mušemu koja je tu već bila postavljena, očistismo okruženje i spremismo sve za kobajice. Ultra brza varijanta kao zamena za roštilj, pokazala se nekoliko puta odlično... U međuvremenu, vidimo da pristaje Zoki sa Vidrom i svojim putnicima :). Oni su otišli na špic ostrva da uživaju. Mi zavrtesmo klopu, sredismo tu obavezu pa posle prionusmo na malo fizičke aktivnosti... Da smo znali da će sutradan biti Olimpijada na ostrvu, ostali bismo da noćimo :)

Šalu na stranu, brzo je došlo vreme za povratak pa nastavismo dalje. Usputno smo sreli Zankija koji je krenuo na Olimpijadu :)

Na fotkicama možete videti delić objekta gde se održava festival, kao i letnju kuhinju nekog alasa.








































Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #46 poslato: 08, 05, 2020, 11:56:46 pre podne »
Kuhinja je od Duleta i Duleta, nije alas. Drugi Dule je sarplaninac i ne bira koga ce da ujede pa pazljivo...

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #47 poslato: 09, 05, 2020, 21:43:32 posle podne »
Odličan izveštaj. Hvala na slikama :)
Mi smo bili i danas i bilo je odlično. Skoro sami na špicu ostrva. Doduše bile su neke manekenke koje su se slikale u raznim kupaćim kostimima, valjda za reklamu tako da nije bilo loše  sajkaca
Milsim da će sve teže biti sam na špicu s obzirom da su već danas namestali ozvučenje tako da će biti veselo...
Nego gde nabavljate ove kobasice, jesu već odimljene ili skroz sveže pre nego što ih ispečete?

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #48 poslato: 13, 05, 2020, 00:20:54 pre podne »
Nema na čemu :)

Ne znam kako će biti narednih dana. Ja sam bio u nedelju na standardnom mestu. Bio neki opak "Teheran" muzički program pored, ali smo preživeli :D Kontam da će sve više i više biti havarija, ali nek je nama živ i zdrav Rakovački, tu uvek ima malo mira za nas sladokusce.

Kad je reč o kobaji, za tu namenu (nabijanje na kolac) koristim ovu Topolinu varijantu:





Ova je barena. Odlične je dužine i debljine, tako da može da se navuče lepo na drvce, a i nahrani jedna osoba korektno od jednog komada. Pečem ih na jari od žara. Ne treba njima puno kao i na roštilju. Budu preukusne.

Ali i bilo koja druga, ne mora da bude ni barena, ni dimljena rešava posao kada se lepo "izvcka" :)


Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #49 poslato: 13, 05, 2020, 00:50:54 pre podne »
Ja sam bas zahtevan sto se tice odabira kobasica za stap/rostilj i fantasticne su mi Kranjske kobasice od Sakana, mogu se kupiti u Limanskom dragstoru na uglu Narodnog fronta i Balzakove a u istoj radnji imaju i Sakanovu mesaru koja ima pristojan izbor vrhunskog mesa! Ispred radnje se nalazi i "komsa" koji drzi tezgu sa vrh povrcem i veeeeliiikim izborom istog! A odmah pored je i trafika, tako da na jednom mestu obavim celokupnu nabavku za brod ;)
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #50 poslato: 13, 05, 2020, 01:51:53 pre podne »
Odlične informacije!

Prošetaću da vidim šta ima na repertoaru, pa da zavrtimo nove ukuse  k5

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #51 poslato: 13, 05, 2020, 07:27:05 pre podne »
Prosle nedelje drugar pravio rostilj, inace cevape i kobasice ne jedem cesto jer nikad nisam siguran u kvalitet istih, uvek biram parce mesa jer meso je meso, nema prevare. Cevapi iz mesare Ukus.. ljudi moji..nikada u zivotu bolje nisam jeo!!! neverovatno. Sr Kamenica i Preradoviceva u Petrovaradinu.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #52 poslato: 13, 05, 2020, 20:47:45 posle podne »
I to ćemo testirati :)

Kada je roštilj meso u pitanju, tu sam ja veoma zahtevan pošto sam sa juga Srbije. Za svoje lične potrebe dobijam meso iz Leskovca, direktno iz proizvodnje (fabrika), nakon čega pravim finalnu smesu za: ćevape, pljeskavice, uštipke, punjene pljeskavice, gurmanske pljeskavice itd.   hi

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #53 poslato: 19, 05, 2020, 02:07:48 pre podne »
18.05.2020. godine (ponedeljak)

Jučerašnji dan je delovao kao dobar za neki pohod na vodi... Kiša nije bila predviđena, te reših da se otisnem. Imao sam dve lokacije za obići pošto je vodostaj na sasvim valjanih 145cm. Prva je bila Kamp Rakovac i uživanje u gornjoj zoni Rakovačkog Dunavca, ali sam zbog obaveza morao malo kasnije na vodu te je izbor pao na lokaciju 2, a to je nama svima dragi Šodroš koga dugo nismo ni čuli ni videli. Kontao sam da će ulazak biti "na mišiće", bio spreman i da poturim leđa ako treba, ali sam ga proterao na iglene uši sa motorom podignutim na prvi stepen.

Od fizičkih prepreka izbegao sam sve odmah kretanjem levo. Neznatno posle ulaza ima dosta trave desno, a na prvoj krivini u desno dve štice su na sred srede pa ako neko bude išao da ih ne omanda, pošto sa ovom tendencijom rasta vodostaja jedna će biti prekrivena možda već i sutra. Priroda predivna, samo mnogo pecaroša sa strane koji automobilima pokušavaju da uđu skroz u rukavac. Ne znam što se malo ne pozabave vlasti time. Ono što mi se još ne dopada je dosta otpada sa strane koji dolazi upravo od pecaroša, a i od šetača i onih koji prolaze tom zonom.

Uprkos tome, izvukao sam neke lepe kadrove...

Ako neko želi recept za klopu neka viče :D Nije roštilj, ali može da prođe...

Generalni sponzor pecaroške opreme: Petar Kozić :D


























Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #54 poslato: 19, 05, 2020, 21:42:12 posle podne »
Kakva lepota od prirode. Samo uživanje.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #55 poslato: 19, 05, 2020, 23:20:36 posle podne »
Ja se plašim upravo zbog štica koje se ne vide, a sad nemam osećaj koja je dubina u pojedinim delovima. Do sada sam bio jednom i zakačio sam nešto pa od tada nešto izbegavam... :) Moraću ponovo samo da malo poraste vodostaj
Ako neko zna gde su još kritična mesta neka piše :)
Moze recept za hranu  sajkaca  sajkaca sajkaca

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #56 poslato: 19, 05, 2020, 23:45:21 posle podne »
Nema brige Zoki, samo cimneš mene da ti istrasiram sve svojim šticolomcem i nema brige :D

Ako čekaš još malo da poraste voda, ima samo da ih prekrije pa ćeš da ih obaraš kao kegle :D

Recept: Kabetova salata sa tunjevinom

Sastojci:


1. Zelena salata
2. Tunjevina (komadići ili komadi)
4. Med
5. Suve šljive
6. Suncokret oljušten
7. Kuvano jaje
8. So
9. Soja sos
10. Maslinovo ulje
11. Kari sos
12. Tartar sos
13. Slatki čili sos
14. Pomorandža
15. Kukuruz šećerac
16. Masline
17. Orasi


Način pripreme:

Smiksati sve.

Ukoliko vam neki od sastojaka ne godi, možete ga eliminisati :)

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #57 poslato: 20, 05, 2020, 07:39:51 pre podne »


Ovaj kamp sam ja pravio, EDIT: ja i drugar!!! Da se ne uvredi hahah:)  sledece nedelje je sredjivanje..




« Poslednja izmena: 20, 05, 2020, 08:03:16 pre podne Drivee »

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #58 poslato: 20, 05, 2020, 11:20:44 pre podne »
Svaka čast :) Oprali smo mušemu na početku sezone i totegli šrafove/eksere... Na vama je sada resto i da uživate :)


Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Razvigorove plovidbe
« Odgovor #59 poslato: 20, 05, 2020, 19:08:19 posle podne »
U prilogu ću baciti rasporet štica na Šodrošu od prošle godine na niskom vodostaju. Prva serija je fotkana po danu, a druga mikrotalasnom peglom tokom noći jer je dan bio kratak a obaveze velike tih dana. Takođe, prilažem i arhivu od pre neki dan, pa imajte u vidu sve...

Ribolovcima koji se kreću Šodrošom je lako. Metalci stari 1000 godina, bez motora... Mogu šta im je volja. Mi plastikaneri, malo je nezgodno.

2019. nizak vodostaj



































2019. najniži vodostaj mikrotalasnom:












2020. godina, vodostaj 145.
























Na ovoj poslednjoj fotki su te dve kritične na prvoj krivini nakon ulaza.


A za ljubitelje arheologije, jedna iskopina iz 2018. godine. Akteri će se prepoznati :)

Avgust 2018. godine.