Autor Tema: Zanimljiv katamaran  (Pročitano 4776 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Zanimljiv katamaran
« poslato: 23, 05, 2019, 20:25:42 posle podne »
Nije bas brodski ali ovaj koncept mi se svidja i mislim da ce mi sledeci brod biti upravo ovakav. Znaci dole dva plovka, metalna konstrukcija na koju ide kucica. Ovaj raspored mi je ok, odes u ikeu kupis namestaj, sve ravno i to je to.



Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Zanimljiv katamaran
« Odgovor #1 poslato: 24, 05, 2019, 08:22:26 pre podne »
Totalno bezveze... Ali o ukusima se ne raspravlja  j1

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Zanimljiv katamaran
« Odgovor #2 poslato: 24, 05, 2019, 09:09:56 pre podne »
Ne svidja mi se ni koncept, a sam raspored i izvedba jos manje... Ali kao sto Zoki rece ukusi su razliciti...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zanimljiv katamaran
« Odgovor #3 poslato: 24, 05, 2019, 09:43:28 pre podne »
Ništa posebno ne fali samom konceptu floating house, sa nekom ograničenom pokretljivošću, ali snimak je baš dobra navlaka, to plutalo je u nekom estuaru na zapadu Australije, mesta ima za još 50 takvih, voda stajaća, providna, razlika između plime i oseke 20 cm...

I onda to sokoćalo turiš na Dunav kod BGD, da boraviš stalno na vezu skrnavo je, ne možeš baš da ploviš previše i predaleko, zbog gabarita teško i pristaneš igde osim na belu stenu, sidrenje je tek diskutabilno, u proleće kad je poplava skuplja granje i oranje po Dunavu, u zimu ga moraš sklanjati od leda, pa ga turiš u Višnjicu jer nema gde drugo, realno čabar. Onda skineš motor i turiš ga među ostale na Savu.

Ima nekoliko "sličnih" izvedbi u NS, jer kod nas na selu postoje za sada makar minimalni uslovi... uglavnom (mada ima i pecaroša ekstrema) služe za lake dnevne izlete po idealnom vremenu (za šta ti ne treba kućerina zaista), vozanje milenijalaca ka zalasku sunca u procesu otkrivanja "divljine" na kilometar od kuće, organizovanje 18tih rođendana, devojačkih večeta sa sve balonima i sl. Za te namene su dušu dali, za jaču plovidbu i nisu. Plovili su ljudi time i na organizovane regate, nisam primetio neke nedostatke kada su laboratorijski uslovi, ali ostaje činjenica da samostalno nisu viđeni daleko od kuće (mada nije isključeno da se pojavi neki pravi baja).

I na Tisi sam video par sličnih a pecaroških varijanti, i lepa je kombinacija u toku sezone, ali za to moraš biti na Tisi i to samo u toku sezone.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Zanimljiv katamaran
« Odgovor #4 poslato: 24, 05, 2019, 12:58:03 posle podne »
Al ste me isprozivali:)

Zna se sta je brod bez obzira na broj trupova, ovaj to svakako nije ali ipak sam siguran da je udoban boravak na njemu.

Najradje bi kupio jednu skelu i na nju parkirao kamper. Kao pogon bi koristio moj sadasnji brod. Kad mi kamper treba skinem ga sa skele i jezdim po drumovima. Cak sam resio i parking za kamper sto je prilican problem:)

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zanimljiv katamaran
« Odgovor #5 poslato: 24, 05, 2019, 15:06:29 posle podne »
Ono kad ti brod od 14 m nije dovoljan komfor  lol lol lol

Bolje je da kamper držiš stalno na parkingu a na skelu da turiš helikopter...  clap
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Zanimljiv katamaran
« Odgovor #6 poslato: 24, 05, 2019, 16:21:05 posle podne »
www.djenaship.com to pravi od aluminijuma u raznim verzijama, a da ipak liči na plovilo a ne na splav.
Gledao sam pre 3 god jedan u njegovoj radionici koji se završavao i jedan koji je završen bio privezan na Savi u Mačvanskoj Mitrovici.
Taj u vodi je bio jos veći, u tubusima je imao ostave i mogućnost kreveta.
Ovaj na slici bi, po mojim zamislima, trebalo da ima veću zadnju terasu od prednje, pogled na vodu i pecanje bi bilo vrhunsko.
Jedino bi mesečna renta za vez u mojoj marini  bila zanimljiva cifra.
Istog dana svratih do Vasića, na drugoj strani Save.
Za plovilo istih gabarita tražio je istu cifru da bude u gvožđu koliko je Djena trazio za aluminijum.
Oba da budu ofarbana i zastakljena, oprema se dogovara posebno.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Zanimljiv katamaran
« Odgovor #7 poslato: 24, 05, 2019, 16:23:05 posle podne »
То што Ђена прави је феноменално, а ово ....  kuku kuku kuku

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Zanimljiv katamaran
« Odgovor #8 poslato: 24, 05, 2019, 17:45:37 posle podne »
Ono kad ti brod od 14 m nije dovoljan komfor  lol lol lol

Al mi dodade 2 metra opusteno.
12 m ima, i kad oduzmes sredinu koja je motor, sto mu dodje jedno 3-4m gde je brod i najsiri dobijes realnih upotrebljivih 8 m. Da ne bude da pljujem po mojoj skalametiji, ima mesta naravno za sve ali ipak gore dole, zavlacenje u kabinu, gore dole, kad tada ima da napravim ili nabavim nesto kockasto sa dva plovka

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Zanimljiv katamaran
« Odgovor #9 poslato: 25, 05, 2019, 20:21:55 posle podne »
ipotrazite negdje zokija iz brckog pa mu recite da se takvim plovilom ne moze ploviti. On evo vec 10 godina bas uspjeva
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Zanimljiv katamaran
« Odgovor #10 poslato: 27, 05, 2019, 08:14:05 pre podne »
Ja čoveka ne poznajem, ali ako ti već znaš napiši nam nešto više o tome.... Nisam baš toliko znatiželjan da idem do Brčkog da bih video nečiji splav....

Može i slika, dimenzije, čime ga pogoni, da li se spuštao do Dunava i plovio njime....

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zanimljiv katamaran
« Odgovor #11 poslato: 27, 05, 2019, 08:57:19 pre podne »
www.djenaship.com to pravi od aluminijuma u raznim verzijama, a da ipak liči na plovilo a ne na splav.


Ovo sa slike nema nikakve veze sa konceptom koji je Broker potegao kao temu, osim što je na slici dvotrupac a on je u naslovu pomenuo katamaran...

Elem, ovo je brod izrađen po pravilima gradnje brodova i čamaca sa sve elementima konstrukcije kako to spada...  ono iz teme nema baš trup nego uzgonske elemente na kojima je platforma pa na njoj montažna kuća.

Mada, Đena pravi i varijante mnoooooogo sličnije onome iz teme, evo i ta slika... to je recimo vlasništvo Pokreta gorana Vojvodine, imam poneko malo iskustvo, pomagao sam i održavao vez za njega zimi (zimuju kod nas na klubu) i strava jedna kako to košava nosi... a ne treba da vam napominjem da je to namanejno za jednosatne ture po koviljsko-petrovaradniskom ritu.

Obaška što košta kao i brod koji zapravo može da plovi u svim uslovima.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zanimljiv katamaran
« Odgovor #12 poslato: 27, 05, 2019, 08:58:45 pre podne »
Ono kad ti brod od 14 m nije dovoljan komfor  lol lol lol

Al mi dodade 2 metra opusteno.
12 m ima, i kad oduzmes sredinu koja je motor, sto mu dodje jedno 3-4m gde je brod i najsiri dobijes realnih upotrebljivih 8 m. Da ne bude da pljujem po mojoj skalametiji, ima mesta naravno za sve ali ipak gore dole, zavlacenje u kabinu, gore dole, kad tada ima da napravim ili nabavim nesto kockasto sa dva plovka

Ajde, ajde... i ispod avatara ti piše 13m a podaci službe kažu da imaš i 10 cm više od toga  sajkaca
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.